Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel przy wątrobie, trzustce, śledzionie


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka

Witam. mam 32 lata. pisałam już o swoch problemach ale teraz jestem kompletnie w kropce. miałam robione usg jamy brzusznej: wynik: wątroba bez zmian ogniskowych, o prawidłowej wielkości i echogenności.Śledziona bez zmian.drogi żółciowe cienkościenny,bez złogów.[ Pomiędzy wnęką wątroby a trzustką i dwunastnicą trobiel cienkościenna o śr. 27 mm]. Trzustka prawidłowej wielkości jednorodna. W trzonie i ogonie widoczny przewód Wirsunga śr. 2mm. W głowie nie widoczny. Zmian ogniskowych nie stwierdza się. Nerki prawidłowej wielkości i kształtu,bez zastojów i złogów. [W górnym biegunie pr nerki zbiornik płynowy śródmiąższowy o śr 23 mm z zwapnieniem w ścianie]. Węzły chłonne zaotrzewnowne i krezkowe niepowiększone. Duże naczynie jamy brzusznej - obraz proporcjonalny do wieku. Chirurg stwierdził że torbiel jest może od np. guza dwunastnicy (miałam częste biegunki i wtedy akurat mocno schudłam). Poszłam na tomografię ze skierowaniem obserwacji tej torbieli i co wyszło: torbiel o średnicy 27 mm w 2 segmencie wątroby. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych.Drogi żółciowe nie są poszerzone.Śledziona bez zmian ogniskowych. Trzustka o budowie zrazikowej,prawidłowej wielkości i kształtu. Nerki i nadnercza o typowej lokalizacji i kształtach. Torbiele korowe - w górnej części nerki lewej o śr. ok. 9 cm i w centralnej części nerki pr o śr. 20 mm. Poza tym nerki bez mian ogniskowych. węzły chłonne zaotrzewnowne nie są powiększone. Wg chirurga wynik tk nie jest zgodny z opisem usg. to usg robiłam u radiologa kt uznawany jest za specjaliste.wg chirurga tomografia jest zrobiona niedokładnie..? nie wiem co mam o tym mysleć. obecnie dolegliwości mam: pieczenie w dolnej lewej części brzucha.czasem kłucie w okolicy pr str żeber/u dołu klatki piersiowej. Nadkwasność; wrażliwość na błonnik - nawet sok warzywny = biegunka. Stolce czasem jaśniejsze. Oprócz tego każda rzecz nawet lekko moczopędna powoduje że wydalam mocz w ilościach hurtowych (mam kamicę ale usg nie wykazało kamieni, natomiast po lekach moczopędnych wydalałam piasek). W zeszłym tyg. robiłam bilirubinę - o,55 (norma 0,3-1,2), amylazę 69 (28-100) i cukier 88 (70-100). trochę wcześniej morfologię - w normie, kreatynina 0,76 (norma 0,50-0,90). z miesiąc temu badałam kał na pasożyty - negatywne. krwi na zewnątrz nie zauważyłam. chirurg zapisał mnie na kolonoskopie i gastroskopie ale u niego czyli prywatnie co oznacza że muszę raczej starać się o badanie z nfz. wcześniej miałam długo biegunki - podejrzewano ZJD lub infekcję. Biegunki przeszły ale za to pojawiła się nadkwasność i została wrażliwośc na błonnik/surowe rzeczy. 2 mies temu miałam wypadek - potrąciło mnie auto w pr stronę ciała (wstrząs mózgu, zerwane więzadło w pr obojczyku). jakie badania zatem warto zrobić (ponownie na pasożyty, na krew utajoną, na wirusa wrzodów..?) czy mam iśc też do nefrologa w zw. z nerkami i torbielami (nie wiem czy to może uposledzać prace nerek)? no i ostatecznie - o co chodzi z tym wynikiem usg i tomografii - tomografia miała jak rozumiem potwierdzić usg a tak sama nie wiem co o tym myśleć. jestem skołowana wynikami i brakiem jednoznacznej diagnozy. będę wdzięczna za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×