Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle pod żebrami z prawej strony po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33lata. W październiku zeszłego roku przeszłam ostre zapalenie trzustki. Od tamtej pory mam bóle pod żebrami z prawej strony. Na wypisie ze szpitala jest napisane że nastąpiła całkowita resorbcja zmian w trzustce, żadnych zmian w woreczku żółciowym nie stwierdzono (gastroskopia wykazała że błona śluzowa opuszki części dwunastnicy jest obrzęknięta więc przepisano mi Helicid) . Trzy miesiące później robiłam wyniki krwi w tym również na wątrobę które wyszły prawidłowo bez żadnych odchyleń od normy. Po miesiącu dodatkowo zrobiłam USG które również niczego nie wykazało. Ból który utrzymuje sie nadal czasami promieniuje raz do prawego boku i innym razem do żuchwy i pleców (ból jest silny gniotąco palący). Towarzyszy temu ciągłe uczucie kwasu w ustach. Lekarz przepisał mi Contix po którym ani bóle ani kwas w ustach nie ustąpił wiec dostałam Helicid który działał nie było kwasu w ustach ani ogólnych bóli żołądka które wcześniej były ale bóle z prawej strony pod żebrami pojawiały się choć rzadko więc dostałam drugie opakowanie i niestety pod koniec drugiego opakowania bóle wróciły a po skończeniu drugiego opakowania zaraz na drugi dzień czułam nie tylko bóle pod żebrami ale i straszny kwas w ustach. Nie wiem czy branie kolejnego opakowania ma sens i czy w ogóle można brać ten lek tak długo. Lekarka nie wie co mi jest a gastrolog powiedział ze nie ma sensu robić gastroskopii skoro była w szpitalu i nic nie wykazała a te bóle przypisuje nerwicy tym bardziej że dochodzą do tego poranne biegunki z bólami brzucha (gastrolog również zrobił USG i stwierdził że wszystko jest w porządku). Nie wiem do jakiego lekarza powinnam się zgłosić czy może prosić o zrobienie ponownej gastroskopii bo bóle pod żebrami są nadal (czasami jest to tylko gniotąco palący ból pod żebrami a co jakiś czas promieniuje do żuchwy i pleców i wtedy jest bardzo silny) . Żaden lekarz nie potrafi mi powiedzieć od czego one są zwłaszcza te promieniujące bóle do żuchwy i pleców. Cały czas utrzymuje dietę i nie pije alkoholu (od wyjścia ze szpitala schudłam 15kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co się dzieje skoro nawet lekarze badający Panią bezpośrednio nie znają przyczyny tych dolegliwości. Rzeczywiście podłożem takiego stanu może być stan zapalny w zakresie żołądka lub dwunastnicy albo też w wyniku procesu zejściowego ostrego stanu zapalnego trzustki doszło do jej stanu przewlekłego zapalnego. Dobrze by było wykonać rzeczywiście kontrolną gastroskopię. Co do diagnostyki trzustki jest ona bardzo trudna i może wymagać wykonania TK jamy brzusznej. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×