Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieswoiste zapalenie jelita grubego a zaparcia


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zdiagnozowano u mnie ok.2lata temu nieswoiste zapalenie jelita grubego. Początkowo miałam silne zaparcia,nie oddawałam stolca przez kilka dni. Z czasem ból związany z zaparciem zaczął sie nasilać. Miałam silne bóle brzucha(tak ze czasem nie byłam w stanie sie poruszać) do tego gorączki czasem bardzo wysokie,dreszcze. W miedzy czasie do tego doszły silne biegunki z krwią ( a praktycznie mozna powiedziec wypróżniałam sie samą krwia) Po zdiagnozowaniu zaczelam przyjmowac czopki salofalk,powiem szczerze ze zaczely przynosic efekty. Biore je juz od dwoch lat. Jednak teraz znowu zaczely sie pojawiac zaparcia (lub moze dokladniej mowiąc mam wrazenie i czuje ze nie wyprozniam sie do konca) caly czas mam uczucie pelnego brzucha mimo,ze czasem az mnie ssie w zoladku z glodu. Czuje sie wdeta,pelna,czuje jak mi rozpycha brzuch. Czasem,gdy go naciskam czuje jak wszystko tak jakby plywa w moim brzuchu,przelewa sie. Meczy mnie to, boje sie,ze moze byc to nawrot choroby lub gorsze powiklania. Nie wiem czy powinnam stosowac tabletki przeczyszczajace? Zastanawiam sie takze czy moglabym skorzystac z hydrokolonoterapi?? Co powinnam stosowac,robic by zaparcia ustąpily??-bo to one byly wczesniejszym powodom mojej choroby. p.s. Dodam tylko ze wczesniejsze zaparcia,pojawily sie bez powodu,nie zmienilam trubu zycia,odzywiania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niestety nieswoiste zapalenie jelita grubego jest chorobą, która będzie nawracać i zmianiać natężenie objawów. Warto udać się do lekarza, wykonać ewentualnie kolonoskopię. Na razie nie polecam proponowanej terapii, gdyż może ona podrażnić jelito. Warto zmienić dietę na: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_lesniowskiego.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×