Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nowotwór sutka Ca mammae dex. St.post. BCI


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , Panie doktorze, bardzo proszę o wyjśnienie opisów na wyniku badania histopatologicznego: rozpoznanie kliniczne: Ca mammae dex.St.post.BCI rozpoznanie histopatologiczne: w jednym z wycinków duże ognisko raka wewnątrzprzewodowego typy *comedo carcinoma* NG-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinicznie oznacza: rak sutka prawego. stan po biopsji cienkoigłowej Histopatologicznie rak niskozróżnicowany (bardziej złośliwy G3) typu czopującego - bardziej agresywny Pilna konsultacja z onkologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.Ja już jestem po chemioterapii tylko nurtowało mnie to NG-3.Lekarz stwierdził ,że nie widzi wskazań na radioterapię. Węzły chłonne były wolne.Teraz cieszę się życiem i zdrowiem :)myślę pozytywnie i staram sie by uśmiech towarzyszył mi codziennie:)Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacja raka piersi a takze po chemioterapi i radioterapi nie moglam sobie poradzic i do dzisiaj jest mi trudno poniewaz nie mam nikogo aby mnie wspieral w tak trudnych chwilach radze sobie sama izyje ta nadzieja ze bedzie dobrze i dziekuje Panu Bogu za to ze funkcjonuje tutaj na ziemi i moge sie cieszyc zyciem , ktore wykrecilo dla mnie taki prezent wiec prosze sie nie zamartwiac za bardzo tylko cierpliwie znosic to co nam sily wyzsze dla nas przygotowaly. Badmy silne i wytrwale .Pozdrowienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BreastActives

Najgorsze jest dowiedziec się o operacji.. Wtedy trudno było musi dojsc do siebie,miałam same złe myśli. Jednak wszystko zakonczylo się sukcesem,przede wszystkim trzeba myslec pozytywnie i nie dac się zwariowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane ! Mi tez było niezmiernie ciężko-mam troje dzieci.Moje leczenie oprócz onkologicznego oparło się o psychiatrę-depresja.Dzisiaj mijają 4 lata od operacji.Często myslę co przyniesie kolejny rok???Ale idąc ulicą w deszczowy dzień (bez parasola!)patrze w niebo,uśmiecham się i myslę: Jaki piękny deszcz! I chyba tak musimy teraz podchodzić do życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama za miesiąc idzie właśnie na operację usunięcia prawej piersi... Pierwsza myśl- O BOŻE! Czytając historie innych kobiet wiem, że najważniejsze to pozytywne podejście. Choć jest ciężko staram się wspierać Mamę ze wszystkich sił i powtarzam jej, że wszystko będzie dobrze. Wierzymy w to! Pozdrawiam wszystkie kobiety, które są dotknięte tą chorobą i życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kasiu moja mama juz jest po zabiegu miala go jakies 2 tyg. temu, nie miala co prawda mastektomii ale zabieg czesciowy...teraz czekamy na nastepny krok..teraz musi cwiczyc reke wierzymy ze bedzie dobrze!!! zabieg jest do przezycia!! pozdrawiam goraco i duzo wiary zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atina mam 38 lat.Cudownie napisałaś rozryczałam się czytając twoje słowa . Czuję tak sak samo jak ty.Nie mogę opisć swojej choroby bo jeszcze nie jestem w stanie, cały rok się leczyłam teraz jestem na tamoxifenie i zoladex czerpię z życia ile się da biegam po deszczu bez parasola słucham wiatru i ptaków staram się uśmiechać. Zwolniłam tępo życia, więcej czasu poświęcam sobie i rodzinie. Nie myślałam że życie spłata mi takiego figla, pozdrawiam was wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama jest po amutacji piersi mamy już wynik histopatologiczny tylko nie bardzo rozumiem doktór nie powiedział czy to jest rak złośliwy czy nie proszę o pomoc 1Tela neoplasmatica absenta 2.Laesio fibroso-cystica 3.Status normalis 4.do 19 .W1 na 25 (1/25) węzłow chłonnych przerzut raka średnicy około 1mm nie naciekająćy torebki węzła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×