Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle głowy i kregosłupa to przerzuty z raka jądra?


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mam20 lat i pewen problem ktory postaram sie opisac i poprosic o porade tylko bym bardzoprosił o jego dokładne przeczytanie i zrozumienie.wiec zaczeło sie w listopadzie ub roku wtedy zmarł moj dziadek na raka prostaty i wtedy niewiem czy to po przejeciu sie bardzo tym czy poprostu sam z siebie zaczołem odczówac dziwne objawy albo szukac u siebie choroby.zaczelo sie od tego ze miałem stwierdzony piasek w nerkach.miałem usg i mocz. tylko ze tomi tak doskwierało ze myslałem ze to prostata.nastepnie pobolewało mnie lewe jadro i zdawało mi sie ze jest wieksze itp.byłem z tym u urologa ze 5 razy do tego miałem usg jader i tylko wyszły zylaki na nim a urolog jakosnic nie widział bo usg miałem prywatnie.dodam ze na tym jadze sa takie zgrubiałe zyłki.alemisie zdaje ze tomozebyc cosinnego a to dlaczego to zaraz powiem.nastepnie zaczołem miec problem zgłowa iz nie mogłem spac w nocy.czesto sie budziłem ina przemian mi było zimno i goraco do tego głowa bolała ale nie cały czas tylko nie kiedy.te bóle były umiejscowione na góre albo po bokach albo na całej głowie takie uciskowe albo normalne.poszłem do neurologa i onmnie zbadał i powiedziałze to stresi dał skierowanie na TC.odebrałem wynki i było wszystko w pozadku po zatym zejak przejzałem płydke to tam były tylko 2 zdj,,chyba** 1 przekrojowe muzgu i druge na ktorym widac czaszkei kregi szyjne a powinno byc ich wiecej.nastepnie pobolewałmnie brzuch i miałem drobne ilosci krwi w kale. poszłem do gastrologa .miałem koloskopie,gastroskopie usg ekg moczkałi krwe badana. wyszłoze ta krewto zpopekanych scianekodbytu a na wpuscie miałem obrzekniety pogrubiały fałd.pobrali tegowycnki do bad. hist-pato. wynik polip sluzówki.i teraz niewiem co z tym zrobic.potem nastepnie zaczełamnie pobolewac głowa ,oczymnie bolały jak do góry biore czuje sie niekedy taki jakby nawalony .do tegomam wrazenie zeniekiedy widze lekko przez mgłe.musze mrugnac i dopiero jest ok.a takie objawy tochyba guz muzgu chociaz ze tc nic nie wykazało ale tam były 2 zdj.tylko .a na domiar złego chyba mnie lekkokregosłup boli zalezy jak i co robie.ale to nie zawsze i jest tak ze wogole nie boli tylko ta głowa.chociaz gram w siatke i piłke ale watpie ze to od tego.ponadto mam zawsze nizsze cisnienie i to lekko. wiec mam pytanie *czy takie objawy i to co napisałem moga swiadczyc ze te bóle głowy i kregosłupa to moga byc przezuty z raka jadra?bo podobno tak sie objawiaja .i co mam dalej zrobic z tym polipem? zreszta zdaje misie ze jestem hipohondrykiem. a jak wedłog pana? miałem tyle badan ale wydaje mi sie ze sa troche zle zrobione. czy mozliwe ze to rak głowy od tego jadra? czy to jakas nerwica? poproszeo odpowiec i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Rak jądra był by widoczny w badaniu usg. Badanie Ct głowy wykonywane jest w kilku przekrojach i nie możliwe aby wynik opisywany był na podstawie dwóch zdjęć. Ból głowy może wynikać ze zbyt niskiego ciśnienia tętniczego. A jakie są wartości ciśnienia tętniczego w ciągu dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem niemieze .jest tak ze czuje sie normalnie przez kilka dni albo jakos tak dziwnie.niekiedy miałem normalnie cisnienie albo lekko obnizonebo u cioci miezyłem.i nawet było 100 na 80 albo normalne 120 na 80. a wracajac do tych jader i głowy to czy mozliwe jest to ze rak nie jest na jadze tylko w srodku jego? bo gdzies tak czytałem .i dlatego moze nie wyszło na usg. a co do głowy to napewno tam sa tylko 2 zdj. chyba ze było kilka przekrojów i opis został z nich zrobiony a nagrane zostały tylko 2 zdj. czy mozliwe jest tak? i jeszcze jedno* co mam zrobic z tym polipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Żona Leszka

Witam Nareszcie znalazłam kogoś kto ma podobne objawy jak mój mąż. W zeszłym roku miał stwierdzony rak płuca i usunięty jeden jego płat. Po jakimś czasie pojawiły się podobne objawy do tego Pana który pisze, a mianowicie napadu gorąca i zimna, które są bardzo kłopotliwe, a do tego dochodzą bóle głowy, ogólne osłabienie, senność. Żaden lekarz nie może nic poradzić i nie wie skąd takie objawy. Panie doktorze czy to może być coś niepokojącego? Do jakiego lekarza się z tym udać Zapomniała jeszcze dopisać że boli go również kręgosłup - stwierdzono pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×