Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza i krocza, przepuklina?


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 45 lat i od dość dawna trenuję sztuki walki. W mojej ocenie mam silne mięśnie brzucha na co pracowałem systematycznie latami. Pół roku temu po intensywnym treningu tzw. wysokich kopnięć (wymachy nogami wysoko przed siebie) poczułem w podbrzuszu i pachwinie ból. Był odczuwalny jak typowy zakwas mięśnia po wysiłku. Jednak minęło kilka dni i utrzymywał się. Pomyślałem, że przesiliłem, że powinienem odpocząć. Początkowo wykonywałem wszystkie ćwiczenia - ból ustępował w trakcie ich wykonywania ale po treningu wracał. Ból odczuwam w podbrzuszu w okolicach nad prąciem, symetrycznie po bokach oraz w kroku. Trudności (odczucie bólu) sprawia mi uniesienie nóg lub tułowia w leżeniu na plecach. Boli również w kroku, z rozciągnięciem bólu na wewnętrzne strony ud gdy np. w pozycji siedzącej próbuję silnie zewrzeć nogi. Boli głównie przy szarpnięciach np rozpoczęcie biegu lub kaszel. Ból ustępuje /na krótko/ po lekkiej aktywności fizycznej: właśnie bieg, pływanie, itp. Po 3 miesiącach bolesności Odbyłem wizytę u chirurga: nie stwierdził przepukliny i przepisał mi Febrofen. Zażywanie tego leku przynosi super ulgę ale po skończonym przyjmowaniu Febrofenu wszystko wraca do stanu wcześniejszego. Być może wyczuwam postępującą poprawę ale może to być sugestia. Miałem też wizytę u urologa i pomimo *piasku* na USG również wykluczył choroby układu moczowego. Najbardziej przychylałbym się że jest to zapalenie mięśni lub przyczepów mięśniowych. I tu moje pytanie: jak to leczyć? na razie biorę Febrofen z 2 tygodniowymi przerwami co 10 tabletek. Takie dozowanie wyznaczyłem sobie sam bo Febrofen jest na receptę a już nie chcę iść do lekarza żeby przepisywał mi co trzy tygodnie kolejną porcję leku. A może jest inne lekarstwo? I czy taki stan może utrzymywać się już ponad pół roku? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy, jakie Pan opisał w swoim przypadku. Na chwilę obecną USG nic nie wykazało, natomiast 1,5 miesięczna przerwa w uprawianiu sportu (piłka nożna) niewiele pomogła. Przepuklina lekarz raczej wykluczył. Będę bardzo wdzięczny za cenne uwagi i informacje, czy udało się Panu wyleczyć i jak bóle podbrzusza i krocza. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiadomo co to za dolegliwość? Od miesiąca mam podobną przypadłość :/ Mam zamiar się wybrać do jakiegoś lekarza ale sam nie wiem do którego (ortopeda, chirurg). Możecie powiedzieć czy to wyleczyliście, jak i ile czasu to wam zajęło? Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobne dolegliwosci od ponad dwoch miesiecy. Trenuje rowniez pilke nożną,i lekarz takze nie stwierdził przepukliny,za to dostalem środki przeciwbolowe.chcialbym sie dowiedziec czy istnieja jakies srodki lub leki ktorymi mozna to leczyc i czy jest szansa na wyleczenie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się udało wyleczyć to - lekarstwo: porzucenie wszelkiej aktywności sportowej na miesiąc lub dwa. Mi wystarczył rozbrat ze sportem na jeden miesiąc, potem powoli wróciłem do treningów (ok 2 tygodnie) i po tych dwóch tygodniach grałem już cały mecz, bez żadnego bólu czy w trakcie gry czy po :) no i teraz pracuje nad wzmacnianiem mięśni brzucha, głównie *brzuszki* i basenik, ale to już w ramach relaksu :P aktualizacja do powyższego, zajęło mi to 1,5 miesiąca i 2 tygodnie lekkich treningów po ustaniu bólu - ale ten czas szybko mija :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piłkarz lat 42

Najpierw myślałem,że to przetrenowanie.Objawy ból prawego jądra i nad prąciem.Rozpoczęcie biegu-ból!Grałem w piłkę mimo to.Tzn na początku bolało bardziej,a później jakby mniej.Moje osiągi biegowe spadły i to znacznie.Poszedłem do lekarza.Stwierdzono kamienie,ale poszedłem jeszcze do urologa i stwierdził przepuklinę,którą wcześniej chirurg wykluczył.Ten urolog jest też chirurgiem.W poniedziałek miałem operacje[przepuklina skośna brzucha].Zobaczymy co będzie dalej.Jeśli znajdę czas to napiszę jak z formą.Teraz ma 3 miesiące tzw.oszczędnego trybu życia.Do piłki wrócę bo ...muszę,he,he.pozdrawiam wszystkich cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam podobne objawy jak wyzej, bol w kroczy promieniujacy do podbrzusza podczas wysilku np. grania w pilke nozna i szukam odpowiedzi. Mialem 2 miesieczna przerwe ze sportem i nic. Wczoraj zagralem mecz i mam ostre bole ze ledwie chodze. Bylem u chirurga i ortopedy. Przepukline wykluczyli. Rentgen odcinka ledzwiowego nic nie wykazal, czekam na tomografie i ide do naurologa... Mozecie Panowie napisac jak w koncu u was te bole zostaly zdiagnozowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×