Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel we wnęce wątroby i problemy z żołądkiem


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka

Witam. mam 32 lata. 2 mies temu miałam wypadek - potrącenie autem (w prawą str ciała- wstrząs mózgu, zerwanie więzadła obojczyka). 2 tyg po wypadku zaczęły się problemy żołądkowe-biegunki, tzw. luźne stolce-bez bólów brzucha.okresowo pojawiała się nadkwasota po słodyczach. również okresowo wielkie pragnienie i częste oddawanie moczu.rozpoznano stan zakaźny nerek+kamicę/złogi. miałam robione badania wątrobowe i trzustkowe z krwi (w po najgorszej biegunce 3 dniowej) - w normie, cukier również. następny miesiąc ciągle miałam te same problemy - przeszłam na dietę ryżową i trochę się poprawiło.po kolejnym tygodniu zaczęłam w miarę normalnie jeść (gł. pieczywo, nabiał,gotowane rzeczy, sporadycznie surowe warzywa) ale zauważyłam że nie trawię wszystkiego co jem. zrobiłam usg jamy brzusznej - okazało się że mam torbiel we wnęce wątroby przylegająca do dwunastnicy i głowy trzustki ( cienkościenna, średnica 27mm, bez przegród i zwapnień). oraz płyn w zatoce douglasa ale to wyjaśniło się u ginekologa (zaburzenia cyklu - wynik markera ca125 negatywny). robiłam badania na pasożyty i boreliozę (negat.). czekam na wyniki tomografii komputerowej jamy brzusznej.biorę debridad który pomaga na jelita.czeka mnie tez kolonoskopia.nadal miewam problemy z żołądkiem - często mam nadkwasotę; czuje czasem pieczenie. jem gł pieczowo jasne,nabiał,got rzeczy(warzywa,budynie),zero cukru,kawy,alkoholu. robiłam tydz temu morfologię (w normie poza płytkami krwi na dolnej granicy) oraz amylazę (wynik 69 - w laborat norma do 80) i bilirubinę (w średniej normie) i cukier (niższy nawet niż mies temu). w trakcie biegunek miałam żółtą plamę na języku kt zanikła po lekach ale pojawia się czasem biały nalot. jak Pan sądzi jaka może być przyczyna powstania tej torbieli? słyszałam o urazach trzustki po wypadkach właśnie ale nie wiem czy może mieć to związek. podejrzewa się u mnie ZJD lub inną chorobe jelit.ale nie wiem z czym mogą być te problemy żołądkowe powiązane. jakie badania lub co warto jeszcze sprawdzić w celu ew. wykluczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Torbiel może być wynikiem urazu, ale najprawdopodobniej stanu zapalnego. Opisywane dolegliwości mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego, jednak najpierw trzeba wykonać szereg badań wykluczających inne ewentualne przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

dzięki za odpowiedź *-) odebrałam dzis wyniki tomografii i jak sie okazało mam jeszcze jedną torbiel w nerce lewej o wielkośi 9mm. w prawej o wielkości 20mm, no i ta w drugim segmencie wątroby - jak napisałam powyżej - reszta w normie (śledziona,trzustka, budowa nerek i nadnerczy). ide do lekarza ale nie wiem co za badania wykonac inne Iinternista nie jest chętny na skierowania ), pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×