Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palce trzaskające


Gość Kitbrado

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kitbrado

Witam, od blisko 3 lat mam problemy z rękami.Miałam przeprowadzony zabieg cieśni nadgarska, po 6 miesiacach nonowny - uszczodzenie nerwu posrodkowego.To dotyczyło ręki prawej.Po małych problemach z wygojeniem - powstał bliznowiec po ranach- myślałam ze to koniec mojej choroby. W kwietniu 2009 w rece lewej stwierdzono kciuk trzaskajacy, który po 2 tyg.zesztywniał.Zabieg przeprowadzono w maju.Juz w maju odczuwałam dziwny ból ręki prawej- palca małego i obok-/czwartego/.W lipcu stwierdzono palce nastepne dwa palce trzaskajace w prawej dłoni /tej operowanej na poczatku.Po kilku dniach okazało się ,że takze kciuk ręki prawej takze sie zacina i jest przewidziany do zabiegu w sierpniu 2009. Obecnie jestem bardzo przestraszona , ponieważ moje wizyty u kolejnych lekarzy,róznych specjalnosci / ortopeda, reumatolod,endokrynolog, neurolog /nic nie wykazują. a wykonane badania są prawidłowe.Palce są napuchniete i mają ograniczona ruchomość w czasie nocy i rano po przebudzeniu.W czągu dnia mam problem z domknieciem dłoni, poniewaz pozostaje luka. Proszę o informacje jakie winnam wykonac badania aby zdiagnozowac mojąa chorobę. Mam 51 lat. i pracuję umysłowo, coraz gorzej radzę sobie z czynnosciami domowymi i pracą zawodowa.Od czasu pierwszej operacji bardzo mało wykonuję czynnosci domowych, poniewaz nie mam dobrego czucia i mam słabe dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powodem jest stan zapalny w obrębie pochewek ścięgnistych. W zasadzie etiologia nie została do końca ustalona. Warto wykluczyć takie jednoski chorobwe jak niedoczynność tarczycy (TSH, fT4), cukrzyca (glukoza na czczo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2010, miałam przeprowadzony zabieg, prawej ręki na cieśnie. Też byłam pewna że to koniec problemów, a tu po miesiącu prawy kciuk zaczął boleć, i skakać. Natychmiast udałam się do mojego ortopedy i już jestem po zabiegu 14.10.2010. wiem że z lewym kciukiem, jest już nie bardzo i jak tylko będę mogła to zaraz go operuje. Po zabiegach mogę się nareszcie wyspać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest stan zapalny w obrębie pochewek ścięgnistych. W zasadzie etiologia nie została do końca ustalona. Warto wykluczyć takie jednoski chorobwe jak niedoczynność tarczycy (TSH, fT4), cukrzyca (glukoza na czczo) .- a czy taki stan moze powstac z przesilenia? i czy musi byc to przeskakiwanie? u mnie bylo tylko ograniczenie ruchomosci trzech srodkowych palcow i pogrubione sciegna w srodreczu (nawet wyczuwalne podczas dotyku a na usg wykazalo pogrubione pochewek sciegna). badania od reumatologa czynnik reumatoidalny, przeciwciala anty ccp i ANA wyszly ujemnie, TSH wyszlo w normie 1,4 i glukoza tez ok. nie wiem co o tym wszystkim myslec. pomogl mi steryd ale obawiam sie co bedzie po odstawieniu czy stan zapalny nie wroci . dodam ze nie byl to taki typowy stan zapalny z wysiekiem bo wysieku nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu ,czy po zabiegu kciuka mozesz nim swobodnie poruszac?i jak szybko wrocilo do normy po zabiegu?Ja mam problem z kcukiem prawj reki,poczatkowo klikal,potem byl sztywny teraz zaczyna powoli sie zginac.Moze wroci do normy i nie bede musiala miewc zabiegu? Czy lekarz mowil ci co sie stanie jesli nie zoperujesz palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,chciałam napisac kilka słow na temat trzaskajacego palca-kciuka.niestety zdarzyło sie to mojemu 4 letniemu dziecku,ktory nic nie mowił ze ma problem z palcem i ze go cokolwiek boli,dopiero zauwazyłam ze nie prostuje kciuka,niewiem ile dni juz był w przykurczu.natychmiast pojechalismy do lekarza do trzebnicy,palca przeswietlono zrobiono rtg,podano tabletki przeciwzapalne i sterydy,ale nie przynosiło to wiekszego efektu,wiec został skierowany na zabieg,z racji tego ze to dziecko dostał całkowita narkoze,na drugi dzien po przebudzeniu i zmanie opatrunku,dziecko normalnie zginało palec,co prawda z lekkim bolem,bo to wszystko było swieze do tego szwy,Dzis mija tydzien od zabiegu a mały zapomniał ze wogole cos było z palcem nie tak,normalnie funkcjonuje,gra w piłke i jutro wyjezdzamy na mały wypoczynek do portugalii.okazało sie wiecej strachu niz to wszystko warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i oczywiscie mam pytanie.Mialam operacje na chorobe ciesni.Nie mam juz cierpniecia za to srodkowy palec od czasu do czasu klika .Moze ktos ma podobna sprawe i czy trzeba szybko operowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta Ja też jestem po operacji cieśni nadgarstka.Póżniej miałam zoperowany bolący i trzaskający kciuk,a teraz zaczyna boleć i klikać środkowy palec drugiej ręki.Tak naprawdę to nie wiem jaka jest tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Centrum Medycznym MML moża teraz zrobić też operację na trzaskające palce. Mój mąż pracuje cały dzień przy kompie i mega mu to utrudnia prace, wiec zaczęliśmy się rozglądać co z tym zrobić. Na razie zlecili mu jakieś badania żeby wykluczyć inne przyczyny, ale najprawdopodobniej skończy się na zabiegu.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,Ja jestem po trzech operacjach prawej ręki i jednej operacji ręki lewej,wszystkie w tym roku.i prawdopodobnie to nie jest koniec. moje ręce jak zarazie nadają się tylko pod topór. jestem załamany. ps.nie lekceważcie pierwszych objawów tej choroby,dla mnie była ważniejsza praca z zaciśniętymi zębami wytrzymałem rok czasu i oto efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alicja z Wrocławia

Witam,też jestem po operacji cieśni nadgarstka i zatrzaskującego palca , boli ,piecze,puchnie cała ręka , na rehabilitację ciężko się dostać, a może by w końcu ktoś podpowiedział jakie ćwiczenia można robić samemu aby usprawnić dłoń i swobodnie zginać palce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 25 lat i nie pracuje fizycznie ale jakis rok temu bolały mnie palce w lewej dłoni zwłaszcza wskazujący i środkowy po 2 tyg jak sie obudziałam to miałam je zesztywniałe i tak przez około tygodnia nie mogłam nimi ruszac bo okropnie bolały(nie miałam zadnego urazu) kiedy w koncu przeszło myslałam ze juz bedzie ok ale kilka dni temu zaczeły bolec mnie balce lewej i prawej dłoni i kiedy rano sie budzie to około godziny nic nie moge zrobic bo bola i sa lekko zesztywniałe wiec daje sobie głowe uciac ze za kilka dni sie obudze i juz palcami kompletnie nie rusze bo dosc mocno bola.... co to jest? co mam zrobic? do jakiego lekarza isc? i jakie badanie wykonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam odbarczenie nerwu w zespole kanału nadgarstka i naprawdę jest dużo lepiej, a operowano mnie w klinice w tychach , w dea salusie. Póki co w pewnym stopniu zniknęło drętwienie, na przebiegu nerwu nie ma przeczulicy:) Zatem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek mialam zabieg na zatrzaskujacy palec u mnie akurat maly w prawej dloni 28minut trwal zabieg w znieczuleniu miejscowym dloni dzisiaj zmienilam opatrunek czysto i sucho ale lekko opuchniete palce polecam boleslawieckie centrum zdrowia na ul grunwaldzkiej ja bylam prywatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z mamą jeżdżę do doktora Olafa Szuba w Warszawie. Super lekarz z odpowiednim podejściem - to on zdiagnozował u mojej mamy palec trzaskający. Teraz czekamy na zabieg, który będzie w przyszłym tygodniu i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Twierdzono u mnie kolejny palec trzaskajacy. Dostalam skierowanie na zabieg. Czekalam poltora roku. Palec w tym czasie przestal strzelac,ale nadal boli przy zginaniu i prostowaniu. Czasami cos strzeli. Nie wiem czy zglaszac sie na zabieg czy odwolac go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi zalecił zabiegi i chodziłem na rehabilitację w Krakowie do jednego z gabinetów rehabilitacje.org i tam miałem leser, fonoforezę i krioterapię. Po serii zabiegów było lepiej, ale po tym dołożyli mi jeszcze terapię manualną na te ścięgna i dopiero po tym całkiem puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×