Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz po uderzeniu i wstrząśnieniu mózgu


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad półtora miesiąca temu zostałam podczas interwencji pobita, miałam wstrząśnienie mózgu, błędnika, opuchliznę w płacie czołowym oraz spuchnięte komórki sitowe. Opuchlizna nadal nie zeszła i mam 100% niedosłuch na lewe ucho, ale martwi mnie, że w okolicy tam gdzie dostałam najmocniej czyli pomiędzy oczy na brwi powstał guz strasznie mnie boli i jest widoczny, czy jest możliwe, że rozejdzie się on kiedy do końca zejdzie opuchlizna czy raczej udać sie do chirurga. Na razie jest pod stałą opieką neurologa, niestety nie jest w stanie mi powiedzie kiedy opuchlizna zejdzie mi do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Taka opuchlizna spowodowana urazem (lub krwiak, trudno mi określić) raczej po tak długim czasie od urazu powinna się wchłonąć. Trudno mi pisać co się dzieje bez badania bezpośredniego. Radzę jednak udać się do chirurga. On po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madzienka24

witam ja znow podobna sytuacja tylko tydzien temu wyszłam z psem do parku z kolega podeszła parka i sie rzucali dostałam z glowy w glowe i odbiłam sie od pomnika z tyłu,,,nie straciłam przytomnosci ale mam strasznego guza na czole boli ale nie wiem co z tym zrobic,,,przeswietlenie czy co????nic sie nie dzieje chyba niepokojacego ale jakis niepokoj jest,,,prosze o odpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie utraciła Pani przytomności, nie ma zawrotów głowy, nudności, wymiotów, zaburzeń widzenia to zapewne nic niepokojącego się nie dzieje. Jeśli jednak wystapiłyby jakieś objawy pilnie należny udać się na ostry dyżur do szpitala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do specjalistów.Ok 10 lat temu podczas gry w piłkę dostałem z kolana w tył głowy.Nic niepokojącego się nie działo,od czasu do czasu odczuwałem lekki ból głowy ale to kazdy czasem ma.Teraz natomiast od tygodnia w tym miejscu z tyłu po lewej stronie czuje ucisk,bolą mnie też czasem oczy,czasami zdarzają się silne bole migrenowe,boli mnie także szyja po lewej stronie.Z przodu głowy mam taki lekki pulsujący ból,który po tabletce przeciwbólowej ustępuje.Cisnienie mam 120/80 czyli ok lecz reszta objawów mnie niepokoi.Czy z uderzenia moze zrobić się guz i czy może byc bardzo niebezpieczny.Prosze o poradę az boje sie isc do lekarza*((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×