Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ataki związane z kamicą pęcherzyka żółciowego oraz torbiele na jajnikach


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mam ataki zwiazane z kamica pecherzyka zolciowego oraz torbiele na jajnikach. Problem moj polega na tym iz pierwsza operacja odbyla sie w maju 2007r.usunieta zostala macica i wyluskane torbiele na jajnikach, druga operacja dotyczaca tego samego problemu zostala zrobiona w kwietniu 2008r.Teraz mam ten sam problem, jestem zalamana, poniewaz doktor powiedzial mi, ze mam zrosniete jelita i duzo zrostow. Czy teraz mozna podjac sie leczenia operacyjnego i wykonac te dwie dolegliwosci podczas jednej operacjii. I czy ta operacja jest grozna dla zycia. Prosze o pomoc. Poniewaz jestem zalamana czy ktos zdola mnie naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Takie zabiegi z reguły wykonuje się oddzielnie. Najlepiej na początku wykonać zabieg wycięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową (czy takim sposobem się uda – zrosty musi zadecydować chirurg po wcześniejszym badaniu). Stan po przebytych operacjach ginekologicznych nie jest bezpośrednim przeciwwskazaniem do laparoskopowej cholecystektomii. Oczywiście można skonsultować się już w czasie hospitalizacji z ginekologiem i ewentualnie jakby na to pozwoliły możliwości kliniczne wykonać także wycięcie torbieli lub całych jajników, ale jest to mało prawdopodobne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×