Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie/guzek na mięśniu podudzia


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika

Okolo trzy tygodnie temu wyczulam zgrubienie (guzek) na mięśniu przednim prawej nogi (na tym mięśniu, ktory bezposrednio styka sie z kościa piszczelową, w odleglosci ok. 4 cm od kości piszczelowej, w wysokosci ok. 2/3 podudzia patrzac od góry), jest wyczuwalny przy napietym mięsniu, bezbolesny, średnicy ok 8-10 mm, nie powstal na skutek uderzenia (nie pamietam, zebym sie uderzyla), nie przesuwa sie pod skórą. Nie można go wyczuc, gdy miesien jest wiotki, tylko przy napiętym mięsniu lub gdy mam zalozoną nogę na nogę. Mozna go przy nieduzym nacisku wciasnac. Mam 24 lata. Czy nalezy się martwić taką zmianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno opisać co to może być bez badania. Z opisu jaki Pani przedstawiła być może to jakiś tłuszczak, włókniak, ganglion, a nawet niewielka przepuklina mięśniowa (bardziej pasuje do przestawionych objawów) czyli ubytek w powięzi mięśniowej, przez który w czasie skurczu wydostają się włókna mięśniowe na zewnątrz. Trzeba skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. On zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Dziś byłem na USG i to samo mam w tym samym miejscu to samo dodam że trenuje siłowo od 8 lat i teraz mi się to pojawiło od kilku dni przez zbyt duży ciężar idę jutro do lekarza z opisem i zobaczymy co dalej ale to nic poważnego z tego co mi mówił lekarz że mam zakładać przepaskę i zmiejszyć ciężar oraz wzmocnić mięśnie szkieletowe przednie na tej nodzę może coś pomorze ale mi to nie sprawia żadneog bólu czuje się świetnie i jeżeli się nie powięszky to na żaden zabieg nie idę:) będę pisał co dalej... PZDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam rowniez guzka w prawym podudziu,bede miala teraz robiona biopsje prosze napiszcie mi czy jak lekarz zleca biopsje to moze podejrzewac cos groznego? Poza tym przy ucisku on boli od jakiegos czasu czuje sie oslabiona i wypadaja mi wlosy bardziej niz normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku zmagam  sie z małym  miękim guzikiem i chwilami  bardzo bolesnym na podudziu..Moj lekarz skierowal  mnie do chirurga zrobilm rezonans kregosupa bo to mzliwe  ze od  kregosupa ,skierowano mnie do neuro chirurga niestety  to nie od kregosupa..i dalej boli i niewiem co to jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×