Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bąbel, grudka na penisie


Gość zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskoczylo mi kilka dni temu na penisie takie cos (nie wiem jak to nazwac bablem czy gruda) ale jest napewno nieprzyjemne gdy sie go nacisnie to nie boli nie widac by dalo sie z tego wycisnac jakis plyn natomiast jest lekko twardy nie podrazniam tego ani nie probuje wyciskac Prosze o pomoc z gory dziekuje !! nizej zamieszczam link do zdjecia http://img124.imageshack.us/img124/3508/56985766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zaczopowany gruczoł łojowy w odczynie zapalnym. Troskliwa higiena i okresowe przemywanie środkami dezynfekującymi powinno spowodować, że w przeciągu kilku dni krosta zniknie. Jeśli tak się nie stanie należy skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej dodatkowe zdjecie http://img384.imageshack.us/img384/1001/26592019.jpg http://img248.imageshack.us/img248/2726/89105605.jpg http://img384.imageshack.us/img384/4439/45078467.jpg dodam jeszcze ze stosowalem na to masc cynkowa i jedynei co sie stalo to troszke skory zeszlo z tego i jest bardziej takie gladkei blyszczace i moglbys mi polecic jakis srodek do tej dezynfekcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś takiego miałem. Nie traktowałem tego zbyt specjalnie. Penisa myłem normalnie - jak zawsze. W końcu na grudce pojawił się biały czopek. Nie wyciskałem tego - samo pękło podczas codziennego mycia :) Pękło, biały syf wyleciał, trochę krwi i po sprawie. 2 dni później nie pozostało po tym śladu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego podobnego! I sie strasznie martwie chcialem to wyciskac a nawet przekuwac. wczesniej jeszcze po necie szukalem na temat tego i jak piszecie ze wystarczy dezynfekować to prosze napiszcie czym. Jaki srodek, maść, czy moze spirytus wystarczy. Z góry Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam robic mam 14 lat do lekarza nie pójde w aptece zadnej masci nie kupie czy samo mycie wystarczy czy cos jeszcze to mi wygladalo na ukaszenie komara tylko wieksze i twardsze nie wiem co mam robic mam jakies masci antybakteryjne smarowac nimi czy nie? prosze o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 13 lat tez mi to na początku wyglądało na ukąszenie komara jak chciałem to wycisnąć to zrobiło się czerwone i zauważyłem twardą grudkę w środku a jak poczekam to troche bieleje do lekarza nie pójde a mamie na pewno nie powiem co z tym zrobić mam nadzieje ze higiena wystarczy a jak n razie użyje na to maści na rope chociaż watpie ze to ropa nie miała sie któredy dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I co dalej ?

Ja też to miałem ale od tygodnia (higiena nie pomagała zbytnio) i raz zdarzyło mi się że zacząłem to wyciskać, wyleciało coś takiego przezroczystego i troche krwi... Teraz mam to jakby w strupie... * // jest twarde i spochniete z jednej strony... ale jest duzo mniejsze niż wczesniej... oraz mniej boli... proszę o pomoc... do lekarza ide na nowy rok.... bo teraz nie ma wizyt * //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal tez to mam i wyciskałem już 2 razy... nie wiem co z tym zrobić biała maź wyleciała, stosuje odpowiednia chigienę teraz mam strupek ale wydaje mi się że to się trochę paprze. Muszę kupić w aptece jakąś maść na to... Ale mam nerwy ja pitole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. aktualnie mam to samo .. ale przebiłem to igłą (zdezynfekowałem) i wycisnąłem coś w stylu wody z pęcherza , troszkę krwi i sie zmniejszyło mniej więcej o 4/5 .. Najbardziej się martwię tym że to wygląda jakby rosło ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje najczęstszych zmian patologicznych na skórze prącia: 1. Twarde, duże guzki, zazwyczaj bolesne lub swędzące, zaczerwienione, pękające pod wpływem ucisku z wydaleniem wodnistej ropy - zaczopowany gruczoł łojowy, w którym rozwinęła się lokalna infekcja fizjologiczną florą skóry prącia i właśnie trwa stan zapalenia ostrego. Nic groźnego, wystarczy wycisnąć i przemyć, może nawracać. 2. Twardsze, małe grudki, pod wpływem ucisku wychodzi spoista, biała *pasta* - to też zaczopowany gruczoł, w którym obecne było małe zakażenie, jednak było się rozeszło, a ropa nie została ewakuowana. Również nic groźnego. W ropie mogą być odizolowane martwymi komórkami wciąż żywe bakterie - dlatego zmiana ta czasem samoistnie lub na skutek rozbabrania przy ewentualnym wyciskaniu może przejść w zmianę opisaną w punkcie 1. Może również rozwinąć się ziarniniak - podskórna grudka będzie obrastać tkanką włóknistą i wapnieć. Objawi się to powiększeniem grudki, ale obniży ryzyko reaktywacji stanu zapalenia ostrego. 3. Czerwone, bolące, często rozlane, ropiejące krostki. Wyciskanie nic nie pomaga, zmiana się babrze, po wygojeniu często nawraca. Są to wrastające włoski - bolączka panów depilujących swoje przyrodzenie, ale nie tylko (delikatne włoski na prąciu łatwo mogą zostać wyrwane, a potem odrastając wrastają). Remedium jest tylko jedno - odnaleźć i wyciągnąć włosek. Czasem wymaga to wielu podejść i wielu dni prób. Też jest to zmiana niegroźna, aczkolwiek bardzo uprzykrzająca życie. Jak temu wszystkiemu powyższemu zapobiec? Higiena przede wszystkim, ale nie zawsze to pomoże. Są takie uwarunkowania osobnicze, że nawet największe czyściochy mogą mieć takie problemy. Gdyby rozpatrywać wymienione zmiany w kontekście innych części ciała, dobrą profilaktyką byłby codzienny peeling. W przypadku prącia, oczywiście, jest to raczej niewskazane. Regularne współżycie bez prezerwatywy może pozytywnie działać złuszczająco na naskórek penisa. Generalnie niepokojące powinny być tylko wrzody na prąciu (objaw zakażeń wenerycznych lub raka prącia) - zazwyczaj okrągłe *placki* pozbawione naskórka, twarde (kiła) lub miękkie (H. ducreyi), bolesne lub niebolesne. Charakterystyczny wygląd pozbawionego naskórka *placka*. Również jeśli pojawi się ropne zakażenie obejmujące większy obszar niż ok. 1 cm średnicy należy się skonsultować z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiło mi się to samo mam 16 lat dosyć czesto sie masturbuje kiedyś miałem to małe i białe a dziś sie zrobiło duże i bardzo wielkie co robić przypalać np Spirytusem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie, że to od masturbacji to wystarczy przestać to robić, zadbać o higienę i będzie git??? Mi to się pojawia potem wylatuje maź z krwią i wszystko znika tylko po jakimś czasie znowu pojawia się to samo i znowu znika. To chyba nic poważnego a już się bałem, że to jakaś kiła albo jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×