Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele w piersiach


Gość zosia

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 22 lata rowniez posiadam torbiel jestem bardzo przestraszona mam dwuletnie dziecko lekarz kazał go obserwowac i zlecil tabletki mastodynom .chociaz wydaje mi sie troche mniejszy albo poprostu gdzies sie przemiescił bardzo sie boje mam go juz tydzien czy wiec tak szybko by znikał?drogie panie prosze o porade oraz zycze wszystkim zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, torbiele mają to do siebie, że bardzo często samoistnie znikają - zależne są od wahań hormonów jeśli lekarz zalecił obserwację, znaczy, że nie miał podejrzeń o proces nowotworowy* do Ciebie należy zaś pamiętanie o terminach kontrolnych usg oraz o samobadaniu Mastodynon to lek homeopatyczny stosowany przy bolesności piersi a także przy ich mastopatycznej budowie nie ma się zatem czego bać! pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja najpierw 4 lata temu wykryłam torbiel 4mm kazano obserwować więc to robiłam dziś po 4 latach( co pół roku mam usg) mam juz nie tylko w w jednej piersi ale w obu po 3 torbiele 1-1,5mm przeżyłam szok wczoraj jak to usłyszałam bo rok temu byly tylko 2 w jednej piersi wypytałam radiologa-ginekologa o to pokazałam wyniki badan prolaktyna,estriadol,progesteron i na podstawie wyników jest wszystko w porządku,stwierdził genetyka ale mam 3 siostry i żadna nie na torbieli mama też w rodzinie (robiłam wywiad) także a ja mam, lekarz stwierdził ze nie są groźne ze moglabym nakłówać ale że powrócą,że po menopauzie zanikną, lub jak urodze dziecko,i ze mam sie nie martwić ale jak każda z nas wie jak sie nie martwić jak ciało obce jest w piersiach i nie wiadomo skąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam 45 lat, miałam robioną biobsje czekam na wynik ,gdy lekarz który robil mi usg i biobsje ,mówił ze prawdopodobnie torbiel icałe piersi torbielowate .ten guzek ma 21mm ,rosnie poniewaz na mamografi miał 18mm róznica 3 miesiecy ,piersi mam obolałe przed miesiaczka pożniej już nie ale czasami odczuwam ból w tej piersi co mam guzka takie kłócie i pieczenie ,boje się mam troje dzieci najmłodszy synek ma 4latka . 10 lat temu miałam bóle w piersiach ale bez torbieli wtedy własnie brałam mastodynon i wszystko mineło ,pewnie juz cos sie zaczynało .w rodzinie nikt nie ma torbieli mam 4 siostry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, mam 57 lat 16.10.2012 roku zrobiłam mammografię Wynik sutki o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym.W obu sutkach widoczne są owalne cienie o radiologicznie prawdopodobnie łagodnym charakterze, w sutku prawym dwa śr. 0,6 cm, w sutku lewym w kwadrancie pachowym blisko brodawki sutkowej śr.2,2 cm. W badaniu usg z 02.082012 r. w lokalizacji zmiany w sutku lewym opisywana była torbiel. W części centralnej sutka prawego dwa mikrozwapnienia. Doły pachowe wolne. BIRADS 3. Profilaktyczna mammografia za rok. Kontrola usg za 3 miesiące. Bardzo proszę o ustosunkowanie się do mojego problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukrecja

Bardzo dobry artykul po angielsku ze strony USA, z przytoczonymi badaniami: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3020576/ Omawiane sa proste i zlozone cysty, torbiele, pokazane jak to wyglada na obrazach I dyskutowane jest wystepowanie roznych rodzajow cyst. Nauka, wyniki stamtad, zgadzaja sie z indywidualnymi komentarzami ktore do tej pory czytalam pod pl artykulem komentowanym tutaj na echirurgia. Polecam uwaznie przeczytac. Moze jest jakis pl przedruk na stronach medycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trzy lata temu zrobiłam badania genetyczne. Wtedy jeszcze żyła moja mama. Niestety tak zaczęła się moja jazda po lekarzach. Co pół roku mam robione USG piersi i ZAWSZE kończy się to biopsją. Musiałabym dobrze policzyć ile już ich miałam. .Sama nie wiem co mam dalej robić. Od 3 lat żyję w ciągłym stresie albo jadę na badania albo po wyniki. Niestety odbija sie to na moim samopoczuciu. Prosze kogoś o pomoc czy coś mogę więcej zrobić. Czy profilaktyka wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×