Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele w piersiach


Gość zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku czasu mam torbiele w piersiach.Co pół roku wykonuje usg.Przed miesiączka ból piersi jest nie do zniesienia.Proszę o pomoc.Jak je leczyć Czy terapia hormonalna jest wskazana.Słyszałam na ten temat różne opinie.Czy one mogą przekształcic sie w raka?Wmojej rodzinie były przypadki raka piersi.Osoby te nie miały torbieli tylko jakieś inne zmiany.Czy torbiele się wycina?Biopsja nie była u mnie wykonana ,gdyz kekarz stwierdził ,ze torbiele znajduja sie w obu piersiach i są prawidłowego kształtu.Dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli chodzi o biopsję torbieli to przy małych i cienkościennych torbielach zabieg ten jest wykonywany w celach diagnostycznych i leczniczych. Poprostu płyn zostaje zaaspirowany. Ale możliwość nawrotu zawsze istnieje. Przy torbielach grubościennych można już tylko wycinać bo może dojść do rozwoju raka. Najlepiej poradzić się lekarza, który stwierdził te torbiele. Wie jaki jest ich rozmiar i rodzaj. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłam od onkologa który robił mi USG piersi dowiedziałam się że w prawej piersi mam kilka dużych torbieli jeden ma 30,2mm na 10,3mm w lewej też coś mi wykryto jakiś mały torbiel albo włókniak ale czekam na biopsję 19 maja okrze się co i jak także głowa do góry i zachęcam do biopsji :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samanta

Też mam po jednym torbielu w piersi a wczoraj miałam biopsje obu piersi i okazało sie że mam kilka torbieli więcej niż dwa miesiące wcześniej. Czekam na wyniki biopsji i ide na konsultacje do onkologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gracia,2009-05-08 22:57

Rowniez mam wykryta torbiel w lewej piersi.Jest w wielkosci 15mm.Nastepna kontrol USG za trzy miesiace.Lekarz ginekolog u ktorego sie lecze powiedzial mi,ze torbiele piersi rowniez samoistnie znikaja.Narazie nie proponowal mi biopsji ani tez zadnego leczenia farmakologicznego.Ciekawa jestem co uslysze za trzy miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwona  , 2009-06-06

Ja również mam torbiele w obu piersiach, przeprowadzono mi biopsję i sciągnięto z nich płyn. Na szczęscie biopsja nie wykazała komórek rakowych i wszystko jest ok. lekarz zalecił mi badanie USG kontrolne za 6 m-cy, lek mastodynon 2x dziennie oraz spanie chociaż przez jakisch czas na brzuchu. Dowiedziałam się z pewnego żródła , że wskazane jest jedzenie siemienia lnianego lub nasion lnu 1 łyżeczka dziennie lub więcej. Jest bardzo smaczne jak jakies nasionka . W ziarnach tych jest witamina B 17 zapobiegająca rakowi. Gorąco polecam wszystkim , również dzieciom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja z torbielami w piersi walczę od ponad dwudziestu lat. Najpierw ( kiedy miałam ok. 24 lat) miałam pojedyncze torbiele, a teraz jest ich mnóstwo różnej wielkości. Co roku ściągano mi je przy pomocy biopsji, ale wciąż wracają albo tworzą się nowe. Lekarze nie znaleźli na to lekarstwa. Każą kontrolować, robić usg i mamografię . Jedni doradzali, aby ściągać wszystkie torbiele, ale ostatnia pani doktor stwierdziła, żebym nie dawała się tak kłuć. Teraz sama nie wiem, co dalej z tym robić. Niektórym ponoć pomaga mastodynon. Mnie nie pomógł. Mam wrażenia, że to walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 57 lat i tez mam torbiele w piersiach od dwoch lat jestem pod kontrola onkologa robiono mi dwukrotnie biopsję komorek nowotworowych ni znaleziono robie co trzy miesiace usg raz sa mniejsze raz wieksze i w roznych miejscach obu piersi ostatnio mnie bardzo bola i sa powiekszone ale boje sie pojsc do lekarza bo ostatnio mi zalecil operacje bo mowi ze najlepiej to zoperowac i dokladnie zbadac ale pan doktor radiolog powiedzial mi ze tu niema czego operowac bo za kazdym razem sa w innym miejscu i to nie sa lite zmiany wiec nie grozne niewiem co mam zrobic ja jeszcze nieregularnie miesiaczkuje i przed miesiączka sie pojawiaja moze ktos m podobną sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Dziś byłam na USG. Pani doktor radiolog powiedziała, że powodem rośnięcia moich torbieli może być niewłaściwy poziom hormonów. Zaleciła kontakt z ginekologiem i badanie hormonów. Kiedyś miałam podwyższoną prolaktynę, być może znów jest to samo. Urosły z 7 do 13 mm w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel ma w środku osłonkę, gdy się długo chodzi z nieopróżnionym torbielem ta osłonka twardnieje i może zezłośliwieć w towarzystwie płynu,który w niej długo leży. Malutkich torbieli się nie opróżnia ale wszystkie powyżej 1cm- obowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna, 2009-08-11

Witam serdecznie!mam 45 lat i również mam mastopatię torbielowatą.Torbielki z nikają po zastossowaniu diety niskowęglowodanowej.Polecam dietę dr.Jana Kwaśniewskiego.Rodzaj i ilośc pokarmów ma wpływ na poziom hormonów.W ten sposob radzę sobie już od 3 lat i wyniki są dobre, torbielki znikają.oczywiscie jestem ciąglę pod kontrolą onkologa i wykonuję badania.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam wczoraj USG piersi, wykryto w jednej piersi 2 torbiele o wymiarach ok.3 mm, usłyszałam że torbiele nie sa groźne, a teraz czytam na forum tak wiele róznych informacji i sama nie wiem. Czy faktycznie torbiele mogą zmienić się w coś groźnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od 2 tygodni bolą piersi, i węzły pod pachami = na początku tygodnia ginekolog stwierdziła, że mam guzka pod jedną pachą, a dziś pani ucząca badac piersi wykryła u mnie mnóstwo torbieli - masakra. Musze przyznac, że się boję, bo dalej nic nie wiem i musze zapisac się do poradni - tam dopiero stwierdzą co to jest i co dalej. Musze życ mam na wychowaniu 3 letniego synka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! no ja podobnie jak reszta kobiet pisząca na forum...mam torbiele w obu piersiach. dziś mam usg i boję się co to będzie... ale mam dla kogo żyć...i dlatego chcę żyć. dla mojego dwu letniego synka którego kocham ponad wszystko i który jest moim światełkiem w ciemnym tunelu. i będę walczyć...jeśli nie daj boże będę musiała!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie! wczoraj miałam usg i jestem bardzo szczęśliwa! bo wszystko jest w porządku...ale to jest dziwne,ponieważ lekarz ginekolog stwierdził torbiele w obu piersiach a usg niczego nie wykazało jak to jest możliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam was o poradę. jakiś tydzień, półtora temu odkryłam w prawej piersi coś okropnego moim zdaniem. JAkby cały włoski orzech, śliwka węgierka. jest to pod samym sutkiem..przemieszcza sie raz w prawo raz w lewo , jakby *przesuwa* pod dotknięciem. Jest to chyba w miejscu gruczołu mlecznego. Mam 48 lat. NA czwartek umówiłam sie do ginekologa-onkologa...ale do tego czasu chyba zwariuje.....powradźcie coś...czy to może być.....coś najgorszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja! myślę że rzeczywiście podstawą jest wczesna i przede wszystkim trafna diagnoza...ale nie trzeba od razu myśleć o najgorszym bo wiara czyni cuda.być może to tylko zwykły włókniak lub torbiel .najlepszym lekarstwem jest po prostu lekarz póki co musisz czekać i być dobrej myśli. wiem że pewnie jest ci ciężko bo nie dawno sama przez to przechodziłam no ale jestem szczęśliwa bo martwiłam się dzięki bogu najzwyczajniej nie potrzebnie.pozdrawiam was wszystkie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×