Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Młodzieńcza prostata


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś spotkałem się z takim okresleniem. Czy w ogóle coś takiego naprawde istnieje ? Nie wiem czy od pewnego czasu (kilka miesiecy) nie ma problemów właśnie z prostatą. Mam 20lat. Pierwszy niekorzystny objaw to przy oddawaniu stolca czuje coś w rodzaju ucisku na końcu odbytu - tylko od strony jąder. Nie sparwia mi to bólu ale mam wrażenie jak by tam *coś* było. Czasem odczuwam go gdy długo siedzę w jednym miejscu...stoje przez dłuzsza chwilę...tak jakby mięsień miedzy jadrami a odbytem był twardy..mocno napiety...gdy wypróżniam sie to czuję również taki jakby nacisk na odbyt,,,Oczuwam również jakby ból penisa...po masturbacji ilub stosunku..czuje taki dyskomfort...nie jest to bol gdzie nie moge wytrzymac ale tak jakby ucisk na członek,,,Nie mam problemów z oddawaniem moczu - jedynie po stosunku, kiedy musze to jednak zrobić czuje lekki ból i mam wrażenie jak bym nie zrobił tego do końca. Strumień jest jednka silny. Czasmi zdarza mi się też czuć lekkie kłucia w okolichach pęcherza - bardzo sporadycznie dwa trzy razy w tygodniu. Czasem jeszcze kłucie w lewym jądrze daje o sobie znać...np.. gdy dotykam to tak jakby koniec jądra mnie bolał,,,proszę o fachowa pomoc,,, Byłem 3 tygodnie temu u lekarza Urologa (prywatnie) ten zbadał mnie,,,powiem ze wywiad był długi,,,a lekarz podszedł z cała profesjonalością do mnie...badania miałem nastepujące: USG jamy brzusznej- badał w szczególności nerki... USG jąder - stwierzdił małe żylaki powrózka nasiennego - chyba dobrze napisałem...dodał że nie jest to zadne zagrożenie bo są bardzo mało rozwiniete i nie powinny mi przeszkadzać,,,przypisał 2x SCOOPOLAN na rozlużnienie mięsnia,,nie opisze tak szczególowo i fachowo jak lekarz ale tyle co pamiętam... Proszę o radę,,,co to może byc za dolegliwosc..czy to jest zapalenie prostaty i jakie stadium...czy powienienem isc jeszcze raz do tego samego lekarza,,,i jak nakierować go żeby zbadał mi prostate...bo pewnie nie uważa że w tak młodym wieku moga wystapic takie objawy...prosze raz jeszcze o pomoc...DZIEKUJE Daniel 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 lat i często zdarza mi się to samo co tobie. Tylko mnie jądra nie bolą. Najgorsze jest to gdy czasami (raz na kilka tygodni) nie mogę oddać moczu ponieważ piecze mnie penis, że nie da się wytrzymać, a gdy już oddam mocz to i tak czuję jakby to nie był koniec i tak mi się chce sikać ale nie mogę bo jak zaczynam to czuję straszny ból. To coś w stylu tego kolesia z *Zielonej Mili*. Jeszcze raz dodam, że mam 15 lat i już mam takie problemy a to dopiero początek mojego życia. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia bo wiem jak to jest, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem rafał mam 18 lat i chciałbym podzielić sie przy okazji moim problemem ale nie wiem tak zabardzo jak to nazwać , a mianowice od paru już miesięcy co jakiś czas zdaża mi sie że bardzo chce mi sie sikać ale nie dość że muszę sie wysilic napierajac żeby oddać mocz to jeszcze kiedy niby skąncze to dalej mi sie chce a przy tym wiadoma część ciała bardzo mnie szczypie , czytając o prostacie widzę że to problem mężczyzn po 50 a nie dzieci bo nie oszukujmy sie 18 lat to nic w porownaniu do 50 a więc czy to coś normalnego ? Proszę o odpowiedź to drażliwy temat i trudno mi rozmawiac o tym z rodzicami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×