Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy u kobiet można usunąć albo chociaż zmniejszyć jabłko Adama?


Gość kasia z krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia z krakowa

Witam, Czy u kobiet można usunąć albo chociaż zmniejszyć jabłko adama? Bo przecież teoretycznie kobiety tego nie powinny mieć a ja to mam! Miałam badanie na hormony i nie mam nadmiaru męskich. Ale nie wiem czy to że to mam oznacza że coś jest ze mną nie tak? Okropnie się z tym czuje. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko adama to potocznie nazywana krtań wystająca ze szyi. Niektórzy mają w przypadku szczupłej szyi ta krtań szczególnie odstającą. Jednak krtań jest nieodzownym elementem dróg oddechowych. Nie da się krani zmniejszyć, gdyż doprowadziłoby się do niewydolności oddechowej i w związku z tym śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. Da się zmniejszyć poprzez oskrobanie. Mężczyźni zmieniający płec robią sobie takie operacje. W Polsce też. Do autorki. Daj sobie spokój. Ja też to mam a jestem kobietą. Na powodzenie wsrod facetów nie narzekam. Zaakceptuj siebie i tyle. Skoro coś takiego Ci wyrosło, to widać jesteś oryginalna :). Operacja zostawi Ci bliznę no i nie jest tak do końca bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjj tak czytam, czytam i się uśmiecham :) mam 26 lat i dopiero od niedawna zaczęłam się tym przejmować, niewiem może wcześniej było mniejsze. Czasem ktoś pyta - a czemu Ty masz takie jak faceci ? I często mnie to peszy. Zdarza mi sie ze szukam u innych dziewczyn tego JABŁUSZKA :) I nic. Ale teraz mi lepiej jak wiem że nie jestem sama . Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enja, mówisz, że w Polsce też się to zmniejsza? Ale w jakimś konkretnym miejscu? Bo to na tyle specyficzny problem, że raczej w każdej klinice tego nie robią, prawda? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycja

Wiecie ja mam 28 lat, pale Vivy, szyje mam długą i ładną nie mam tego jabłuszka, ale chyba u mnie nie było a jak było to bardzo małe i a przez to ze zaczelam palic to byc moze nie widac choc nikogo nie namawiam do palenia absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w poznaniu mozliwa jest taka operacja. wykonuje ja dr, mikołaj kubasik. kosztuje 2300 zl. osobiscie nie mialam operacji z tej wlasnie przyczyny, wiem ze ten doktor ma dobre opinie i zastanawiam sie nad tym *) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przez to chyba zabije! wiem, ze to brzmi głupio, ale niszczy mi to życie. Gdyby nie to tonie miałabym kompleksów. Jestem ładną blondynką z dużymi oczami, a tu taki defekt:( nie radze sobie z tym zupełnie...Mam to od 2 lat mniej wiecej - teraz mam 21:/ , a zwróciła mi na to uwagę moja przyszła, wredna teściowa... życie jest chujowe jak sie siebie nie akceptuje, a ja z TYM siebie nie polubie. Jestem przez to nieśmiała, ciągle siedze prosta jak kołek żeby nie było tego widac, nosze golfy, chustki...tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko Adama to chrząstka krtaniowa jest częścią krtani (układu oddechowego). Teoretycznie jest cechą płciową u mężczyzn ale my kobiety też ją mamy (jedne mają zwiększoną *bardziej wyrośniętą* jak u mężczyzn* drugie *mniej schowaną* III mają tak, że nie widać wcale żeby miały ale mają zmniejszony kont pod skórą (podczas badania palpacyjnego - wyczuwalny). Nie mówiąc tutaj u transkobietach, u których jest to normalne i u normalnych kobiet, które się urodziły też to jest normalne że to mamy. Może ma wpływ : mutacja, hormony, tarczyca, rozwój płodowy w 4 tygodniu i w czasie powstania nowego życia, zapalenie krtani i tchawicy oraz gardła (niewyleczone), fenotyp, genotyp, wada rozwojowa w wieku płodowym, tkanka mięśniowa, tkanka tłuszczowa). Zauważcie, że niektórzy faceci (nie mówiąc o transmężczyznach) też mają lub nie mają wcale widocznego jabłka Adama. Także jest normalną rzeczą i nie przejmujmy się tym. Skoro faceci są w nas zakochani i akceptują to (bo jest to normalne) to Nie przejmujcie się. Owszem są operację (p. wypiłowanie jabłka Adama) i można z korygować blizny ale to już zostawiam wam. :) będzie dobrze i NIE przejmujcie się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGNIESZKA jestem brunetka mam 21 lat ja tak samo posiadam takie jabuszko adama gdy sie spotykam ze zko krtaniowe lata mi to w gore i w do y rozmawiam to to jablusznajomymi a szczegulnie z przyjaciulkami to sie bardzo krepuje gdt to staje w miejscu to jest w miejscu pod szyija az 1,5cm pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANDDZELIKA

AGNIESZKA jestem brunetka mam 17 lat ja tak samo posiadam takie jabuszko adama gdy sie spotykam ze z przyjaciolkami to moje gardelko krtaniowe lata mi to w gore i w do y rozmawiam to to jablusznajomymi a sardelko krtaniowezczegulnie z przyjaciulkami to sie bardzo krepuje gdt to staje w miejscu to jest w miejscuandzelika pod szyija az 1,5cm pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wmawianie sobie problemu. Prawda jest taka, że większość nie zwraca na takie rzeczy uwagi oprócz nas samych. Sama takie posiadam od kiedy pamiętam i nigdy nikt mi na to nie zwrócił uwagi.. A chłopaków miałam kilku. Nawet piękne, sławne kobiety takie posiadają.. Np. Marylin Monroe miała, albo obecnie ma piękna Megan Fox czy Sandra Bullock. Nie ma się czym przejmować moim zdaniem i ryzykować życie dla jakiejś bzdurnej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×