Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krzysztof

Ryzyko i skutki zabiegu podcięcia wędzidełka penisa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof
Witam ... Mam pytanie odnośnie zabiegu podcięcia wędzidełka w penisie. Czy zabieg ten jest bardzo bolesny ? Jak przebiega rekonwalescencja ? Jakie mogą być powikłania ? Czy to jest w stanie wykonać każdy urolog ? Czy zabieg jest skomplikowany ? Czy zabieg może być wykonany źle ? Czy po zabiegu może okazać się, że coś zostało zrobione nie tak i zabieg będzie należało powtórzyć ? Uprawiam sport 4/5 razy w tygodniu - na jaki czas należy odpocząć od sportu ? Dziękuję. Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Zabieg nie jest skomplikowany i może go wykonać urolog oraz chirurg ogólny. Zwykle zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu i wiąże się z typowymi powikłaniami np. możliwe nadkażenie bakteryjne. Poza tym trzeba stosować się do zaleceń lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość robert_pol@vp.pl
Mam pytanie odnośnie zabiegu podcięcia wędzidełka w penisie. Czy zabieg ten jest bardzo bolesny ? Jest bolesny, czy bardzo ? to zależy od granicy bólu jakie posiadasz ja oceniam ten ból w skali od 1-10 na ok. 7 dostajesz zastrzyk znieczulający w cztery miejsca koło penisa Jak przebiega rekonwalescencja ? tego samego dnia wracasz do domu, natomiast całkowity powrót do zdrowia jest zależny od zdolności regeneracyjnych twojego organizmu :) ( zwykle około 1-1,5 miesiąca ) Po 2 miesiącach można śmiało odbywać stosunki płciowe. Jakie mogą być powikłania ? Jesli zabieg jest odpowiednio przeprowadzony to brak jakichkolwiek powikłań Czy to jest w stanie wykonać każdy urolog ? Tak każdy chirurg urologii Czy zabieg jest skomplikowany ? Absolutnie nie jest to zwykła plastyka podcięcia krótkiego wędzidełka prącia Czy zabieg może być wykonany źle ? Każdy zabieg może zostać wykonany źle !!! Jednak jeszcze nie było przypadku aby wina była po stronie chirurga Czy po zabiegu może okazać się, że coś zostało zrobione nie tak i zabieg będzie należało powtórzyć ? Może się okazać że wędzidełko zostało trochę źle podcięte ( praktycznie się nie zdarza ) wtedy idzie się na powtórny zabieg korekcyjny. Mając dobrego urologa można być pewnym że zabieg będzie przeprowadzony pomyślnie Uprawiam sport 4/5 razy w tygodniu - na jaki czas należy odpocząć od sportu ? 21 dni Dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof
W końcu się zdecydowałem na zabieg. Dodatkowo doszła stulejka (czyli obrzezanie). Jestem tydzień po zabiegu. Jest OK. Zabieg bezbolesny. Na początek 4 zastrzyki w *małego*, czuć lekkie ukucie - jak komar, potem prawidłowe znieczulenie nic się nie czuje, kilka minut czekania, aż znieczulenie zadziała i .... po zabiegu. Krwawienie było w pierwszy dzień z wędzidełka - niewielkie, ustąpiło. Fakt *mały* nie wygląda teraz za okazale siny, przez kilka dni był opuchnięty po operacji, do tego pozszywany ale goi się i z dnia na dzień widać poprawę. Warto się zdecydować. Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość :)
Ja też mam ten sam problem. Za pare dni jade na zabieg, troche sie bałem ale po przeczytaniu tego już spox *D dzięx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jacek
Mam takie pytanie, dotyczy krótkiego wędzidełka. Czytałem poprzedni artykuł i odpowiedzi ale chce zapytać o coś innego. Chciałbym wiedzieć czy można wędzidełko lekko nadciąć lub całkiem odciąć? Tak by napletek mógł swobodnie zejść w dół. I co najważniejsze to beż żadnej tzn *plastyki*, mam 21 lat i współżycie seksualne to na prawdę tortura, a tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jacek
Odnośnie powyższego artykułu.. Czy całkowite usunięcie wędzidełka ma wpływ na współżycie seksualne? Czy przy używaniu prezerwatyw nic się nie zmienia, tzn czy brak wędzidełka ma jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TRATATA
Brak wedzidelka nie ma zadnego wplywu, wszystko opiera sie na cialach jamistych:) Pamietaj tylko nie zaluj pieniedzy na dobrego Urologa zebys nie przeszedl tego horroru co ja przechodzilem,myslalem ze pierdolca dostane i kilkadziesiat razy dziennie wacka ogladalem:) Goi sie czy sie nie goi?? Stanie mi pozniej czy nie stanie hehe teraz sie smieje ale wtedy to byl koszmar pozdrawiam wszystkich podcietych:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mateusz
4 tygodnie temu miałem zabieg przedłużenia wędzidełka wiec poraz pierwszy moge normalnie sciągnąć skóre z napletka ale tu pojawia sie problem podczas wzwodu obiawia się to lekkim bólem (chociasz z dnia na dzięń jest coraz lepiej) głównym problemem jest to że gdy już tą skórę sciagne do końca gdzieś tak na środku penisa jest ona zwężona i tworzy pierścień który dzieli go jagby na pół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sylwek
mam ruwniez ten sam problem naderwalo mi sie wiezidelko i nie wiem co stym zrobic czy do lekaza czy nie bedzie stym zadnego problemu jak na ciagam skure tak widac ciekie wezidelko wyglada na to ze w kazdej hwili przy stosunku moze zerwac sie one calkiem powieccie mi co stym robic dzieki czesc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość You
Witaj ! Mialem ten sam Problem naderwalo mi sie raz potem drugi i trzeci a pozniej czwarty . W sumie 3 miesiace celibatu przez to wszystko.Uwarzam ze jak raz naderwiesz to bedzie sie zrywalo caly czas..... Idz do dobrego lekarza urologa albo chirurga ogolnego i zrob ten zabieg.Jestem miesiac po nie jest zle:) Jeszcze z miesiac poczekam niech to sie zagoi dobrze:) Albo wogole usun wedzidelko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paweł
Witam, 6 dni temu miałem wykonany zabieg przedłużania wędzidełka i niestety, ale jestem przerażony, bo nie wiem co sie dzieje... Zalecenie lekarza było takie żeby na drugi dzień zdjąć opatrunek i w niczym nie moczyć, niczym nie smarować tylko myć zwykłą wodą. Efekt zabiegu załączam na zdjęciu. Czy powinienem zgłosić się jutro z tym do lekarza? http://www.imagebam.com/image/6bcecc86672333 Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sławek
miałem zabieg 5 dni temu i codziennie coś mnie tam bolało, przez pierwsze dni krwawiło, potem mniej i dziś rozwaliło mi sie takie spoiwko (były dwa przy zakończeniach szwów) no i zakrwawione gatki, boli, jutro dzwonię do lekarza. W sumie nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sławek
dodam jeszcze że lekarz był beznadziejny, nic konkretnego nie powiedział, jak myć, czy w czymś moczyć, smarowac, przepisał tylko antybiotyk neomycinum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kuba
Mam pytanie ,bo jak podczas mycia ściągam skórkę ,że tak mówiąc to z penisa wychodzi mi taka żyła i ona łączy się ze skórką czy to źle ,bo przedtem tego nie miałem,pytam się ,bo się boje czy iść z tym na zabieg..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian
Hej, Lekarz powiedzial mi ze przed zabiegiem koniecznie trzeba sie zbadac na choroby weneryczne (przed wycinka i w ogole raz na jakis czas, co oczywiscie robie, ale wiem ze wielu to nie obchodzi). Tez chce zrobic ten zabieg ale lekarz powiedzial ze gdyby ktos mial zakazenie bakteryjne np. chlamydie czy gronkowce czy grom wie co, to po takim zapiegu moze nawet dojsc do takiego zakazenie ze trzeba bedzie wacka obciac! Poza tym bez zabiegu bakterie powoduja bezplodnosc! horror!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Mam 15 lat . Chce isc na ten zabieg ale sie boje . Boli to znieczulenie ? czy po zabiegu moze sie cos stac ?? czekam na odp. !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość matthew
Witam, jestem jakąś godzinę po zabiegu i nie bolało w sumie strasznie, jeszcze nie widziałem wacka bo mam pozaklejane wszystko :o pani doktor powiedziała, że mam go nie ruszać dzisiaj i jutro przemyć wodą z mydłem czy tam rywanolem. Ale zastanawiam się jak w ogóle mam się zabrać do sikania, bo boję się, że jak odkleję te plastry to że zacznę krwawić, a mam dzisiaj nic nie ruszać, więc jak się wysikam to mam niczym nie przemywać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łuki
Hee ja sam wyciąłem wędzidełko w domu. I powiem ze jest różnica, oczywiście na pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość romeo
Dla przerażonych. Zabieg miałem 10 dni temu na śląsku. Nie wiem jakie są stawki za taki zabieg (chętnie się dowiem??), ale jak ktoś już napisał - nie należy oszczędzać i tak też zrobiłem, bo chyba sprawny penis jest wart każdych pieniędzy. Z samego zabiegu byłem bardzo zadowolony - fakt, że trwał ze 2 godziny ale prawie nic nie czuć, robota w prawdziwej sali operacyjnej z pełną dbałością o czystość, sterylność itp. - lekarz mówił, że inni zrobią mi taniej, ale robią to w 15 minut na fotelu..i tak może być. W pierwszy dzień było lekkie krwawienie, a później już w zasadzie nigdy. Z dnia na dzień wygląda lepiej, zeszły siniaki itp. i właścicie nic już nie boli dlatego często zapominał, że w ogóle mam tam jakieś szwy. Wiadomo, że na początku bałem się dotykać, ciągnąć itp. ale teraz nawet jak mi trochę stanie, to już się nie boję, że coś się pozrywa (choć byłem ostrzegany). Generalnie zalecenia lekarza były dwa: 2 razy dziennie ściągnąć napletek i zdezynfekować Octenisept`em, a następnie spryskać Oxycort`em - nie myć wodą (choć nie wiem czy to wpływa nagatywnie na nici). Do tego raz dziennie zmienić opatrunek (czyli gaza, która leży sobie w majtkach. Wszystko ma na celu zminimalizowanie dostania się jakiś bakterii. Na pierwszej wizycie kontrolnej polecił mi użycie lasera, który podobno szybciel leczy rany. Byłem też i drugi raz - liczy za to w cały świat, więc tak naprawdę nie wiem ile powinno to kosztować. Nie wiem czy to pomaga-może ktoś inny wie? Podsumowując jak na dzisiejszy dzień wszystko jest ok. Oczywiście mam ze 40 szwów i wyglądam jak po wojnie, ale jestem dobrej myśli. Mówiąc szczerze nie mogę się doczekać kiedy szwy znikną (kiedy?) i będę miał w końcu takiego małego jak nigdy nie miałem :) Jakby co to pytajcie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roman
Hm. Czytam te wywody o przedluzeniu wedzidelka i te horrory o tych szwach i sie zastanawiam co Wyscie za operacje przechodzili? Wedzidelko czasami gdy za krutkie to peka podczas stosunku ii po pewnym czasie sie zrasta. I co, czy kturys z Was szedl z tym do hirurga na zalozenie szwow? Nie badzcie smieszni. W kazdym wypadku i w kazdej chwili interes powinien byc czysty. Chocby dlatego ze moze sie cos czy ktos przytrafic. No chyba ze jestesmy calkowitymi abstynentami seksualnymi, ale i wowczas wacka nalezy utrzymywac w czystosci. Mam 60 lat i w przeszlosci przytrafialo mi sie naderwanie tego interesu kilkakrotnie i STRASZNE, bo dopiero teraz powiedzialem DOSYC TEGO. Odkazilem wacka i elektrycznym skalpelem obciolem te kilka milimetrow tego wedzidelka. Krwawienia nie bylo. Bol zeden , no moze jak szczypniecie w tylek. Zagoilo sie po 3 tygodniach i teraz pluje sobie w brode ze tyle lat taki glupi bylem. Teraz MOJA pani nie narzeka ze cos krwawi z mojej strony, a bywalo czesto. Jestesmy 40 lat po slubie i gdybym mial obecna swiadomosc odnosnie septyki to to wedzidelko wyciolbym juz dawno temu czy to sam czy z pomoca lekarza. Najwazniejsza sterylnosc, a reszta to sie szybko zagoi i wszystkim odwaznym zycze udanego seksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MAT
Witam Panie Romanie Wielki szcun za tą wypowiedz. Ja mialem też ten problem. Jestem bardzo energicznym facetem. Mam 27 lat i w dzicinstwie mialem raka i przeszedlem dwie powazne operacje. Ale do rzecz. Pare miesiecz temu nadrewaem sobie wedyidelko. Masakra, peno krwi laska wzstrasyona itp. Za pare dni poszedlem do urologa i powiedział że wedzidelko jest juz troche zmasakrowane i przy kolejnym stosunku moze dojsc do calkowietgo przerwania co sie wiaze z infekcjami i problemami seksualnymi po zerwaniu. Dostałem skierowanko na zabieg. Trwał on doslownie pare minut a dwie godziny po bylem w domku. Mialem zalozone chyba 2 szwy. Teraz prawie nie ma sladu. Wszystko jest elegancko. Nie mialem jeszcze dziewzyny od tamtego czasu i troche mam obawy jak to bedzie ale Pana wypowiedz BARDZO mnie podbudowala ze bedzie ok. Pozatym dowiedzialem sie ze wielu facetow ma ten problem lub maja stulejke i maja pelne portki strachu zeby isc do urologa bo sie wstydza. A wstyd to jest nawalic przed laska bo sie ma niesprawnego. Operacje ktore mialem w dzicinstwie to bylo cos w porownaniu do tego zabiegu (u dentysty jest gorzej). Dlatego faceci nie bojcie sie urologa. Facet oglada dziennie tysiace penisow...taka praca. Zycze wszystkim duzo zdrowia. A mysle że Pan Roman sie do mnie odezwie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maciek
Wczoraj mialem zabieg na wedzidelku. Oczywiscie poszedlem do prywatnego szpitala, bo do publicznego strach pojsc. Koszt zabiegu to 700 zl, a jak ma sie prywatne ubezpieczenie zdrowotne i skierowanie od urologa na zabieg to jest bezplatny (ja tak mialem). Wracajac do zabiegu. Obeszlo sie bez szwow, poniewaz byl robiony *nowa bezinwazyjna technologia*. Dostalem 2 zastrzyki znieczulajace w wacka i odczekal z pol minuty, zeby znieczulenie zaczelo dzialac. Zabieg twal moze z 5 minut jak nie mniej. Nic nie boli, tylko jest takie niemile uczucie i swiadomosc tego, ze lekarz cos Ci tam robi. Mam wrazenie, ze to moja podswiadomosc sobie wytwarzala ten bol, bo stresowalem sie potwornie, a bylo to nie potrzebne. Po zabiegu lekarz kazal mi wyciagnac nastepnego dnia gazik, ktory byl wlozony pod napletkiem i delikatnie przemyc race srodkiem do higieny intymnej. Powiedzial, ze czas gojenia sie rany to ok 7-10 (tak jak zwykla tkanka skorna) i po tym czasie bede mogl wspolzyc ze swoja partnerka normalnie bez zadnych problemow. Jestem zadowolony z tego zabiegu. Nie mam szfow i rana nie wyglada tak strasznie (prawie jej w ogole nie widac). Jak ktos ma mozliwosci pojsc na zabieg w nowej, bezinwazyjnej technologii to bardzo polecam! Nie trzeba pozniej isc na wizyte kontrolna - no chyba, ze rana bedzie zle sie goic lub ktos jest bardzo zestresowany i chce sie poradzic opini lekarza. Jak ktos ma pytania to podaje do siebie swojego prywatnego e-maila: mciek993@orange.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jarek
Ja mialem zabieg 7 dni temu.Sam zabieg to nic strasznego u dentysty gorzej boli.Martwi mnie jednak jak to ma sie goic prawidlowoo na napletku zrobilo mi sie zaczerwienienie i boli to chlerstwo dodatkowo Generalnie wacek zmasakrowany i boli troche ale do wytrzymania. Wyglada podobnie jak u kolegow na zdjeciu.Nic ciekawego. No ale plus ze po 4 dniach napletek schodzi prawidlowo w dol oby tykos ie wygoilo prawidlowo .Jutro chyba ide do lekarza zeby to obejrzal bo mnie chyba skreci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.