Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Erekcja po wycięciu żylaków powrózka nasiennego


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Być może mój chłopak miał tak przed zabiegiem, ale nie uprawiał seksu, wiec nie zwracał na to uwagi i nie jest pewny czy tak było. Jeden z lekarzy powiedział mu, że może się tak dziać przez lewe jądro, które nie pracuje i nie wydziela testosteronu. Czy to może być powodem braku erekcji? Czy to jednak zabieg i prawdopodobne uszkodzenie nerwu jest tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście niski poziom testosteronu może dawać problemy z erekcją. Ale czy to jest prawda można udowodnić oceniając poziom testosteronu we krwi. Co do uszkodzenia w czasie zabiegu jednak mam bardzo duże wątpliwości, gdyż zdarza się to nader rzadko i głównie po obustronnej operacji powrózka nasiennego. Tak jak napisałem wraca z reguły wszystko do normy po kilku miesiącach. Niestety najczęściej przyczyna tego problemu jest natury psychogennej. Dlatego radziłbym także skonsultować się z seksuologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, OK 7 lat temu miałem operację żylaków powrózka nasiennego po lewej stronie. Stwierdzono żylaki po obu stronach ale z pewnych względów operowano tylko lewe (domyślam, się że były większe po lewej stronie). AKtualnie 7 lat po operacji odczuwam od czasu do czasu nadal bóle jąder po obu stronach oraz podbrzusza , ale jakoś można z tym żyć. Co mnie niepokoi, to wpływ żylaków na erekcję. Wszędzie pisze, że żylaki nie mają wpływu na erekcję lecz na płodność natomiast ja zaobserwowałem to, że podczas sytuacji intymnej żylaki zaczynają mnie ogromnie boleć (znacznie bardziej niż normalnie), boli całe podbrzusze, jądra są nabrzmiałe i brak erekcji. Taki ból może utrzymywać się aż ok doby. Proszę o opinię, czy taki stan sygnalizuję odnowienie żylaków? Może poprzednia operacja nie była udana i spowodowała jakieś uszkodzenia jądra/jąder, bądź żylaki naciskają bardziej na jakieś instrumenty nerwowe w sytuacji intymnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tez rowne 7 lat po zabiegu,i caly czas bylo w porzadku,ale teraz mam nowa partnerke i mam wielki problem z erekcja i tak samo mysle czy nie trzeba poprawic zabiegu...czuje to samo i te same bole,niby nie takie mocne ale to dziala i nici z seksu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość holerny powrozek

Witam jestem 8 lat po zabiegu i mam podobnie. Zamierzam udać się z tym do lekarza. Najwidoczniej jednak to ma wpływ na erekcje, tym bardziej ze nie tylko ja tak mam a jest nas juz trzech na tym wpisie o niemalze identycznych objawach i w podobnym odstepie czasu po operacjii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×