Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miąższ tarczycy niejednorodnej echogeniczności


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam,panie doktorze mam 27lat.mam niedoczynność tarczycy,poziom tsH dwa miesiące temu dył wyrównany ,tzn.w normie. prosze o napisanie co oznacza mój wynik usg. oto wynik.prawy płat tarczycy ok 14*16*52mm,lewy ok11*13*40mm,cieśń do 3mm.miąższ tarczycy niejednorodnej echogeniczności ze zlewającymi się obszarami hypoechogenicznymi,większymi w dolnym biegunie płata prawego do 17mm,w okolicy dolno-tylnego zarysu płata prawego ognisko prawie bezechowe do 4 mm-przytarczyce.węzły chłonne w normie.leczenie prowadzi lekarz rodzinny,czy niedoczynność powinien prowadzić endokrynolog.z góry bardzo dziękuje,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lekarz medycyny

Droga Pani Agnieszko: P. wymiary tarczycy są nieco większe niż normalne. W Pani wypadku sugeruję udać się do lekarza endokrynologa który zaleci dodatkowe badania a następnie przepisze leki o działaniu odpowiednim do pani tsH .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziendobry Panie doktorze. Mam pytanie wlasnie wrócilam od endokrynologa,który dal mi opis barania usg i nie wiem jak mam rozumiec go. Chcialabym dowiedziec sie czy ten guzek to nie rak. mam 24lata . gruczol tarczycowy dwuplatowy o niejednorodnej obnizonej echogenicznosci. Plat prawy o wym ok 14.3 x 18.4 x 48.6mm Plat dolny o wym ok 16.0 x 19.4 x 39.6 mm Cieśn 6.7 mm z obszarem hypoechogenicznym o wym 7.5 x 4.1 mm Obraz USG moze sugerowac autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Okoliczne węzly chlonne nie powiększone. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×