Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czyrak na wzgórku łonowym?


Gość Dziunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam taki problem lecz nie wiem gdzie się z tym zwrócić wieć postanowiłam najpierw napisać to tutaj, a więc... na zwgórku łonowym na samej górze jakiś miesiąc temu pojawiła mi się zwyła krosta z biała ropą- to ją wycisnełam, za jakiś czas obok pojawiła się druga i to samo zrobiłam, a teraz mam taki centymetrowy gózek czerwony lub taki sinawy i co jakiś czas widze na majtkach ze wycieka mi z tego krew. Pół roku temu miałam torbiel włosową kości ogonowej i wyglądało to dość podobnie, proszę o poradę.Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście może być czyrak. Radzę w tej sprawie skonstatować się najlepiej z dermatologiem. Zapewne będą potrzebne miejscowe środki z antybiotykiem lub tez stosowane ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że mam dwa czyraki na wzgórku łonowym, powyżej łechtaczki. Chyba dopiero się tworzą, więc jeszcze nie jestem pewna czy to akurat czyraki, bo mam coś takiego pierwszy raz, ale jeśli tak, to czy muszę udać się do lekarza, czy lepiej walczyć z tym domowymi sposobami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka miesięcy temu na wzgórku łonowym pojawiły mi się dziwne narośle. Są one koloru cielistego. Płaskie, jednak w dotyku da się wyczu dziwną tkankę (?) - nie wiem jak dokładnie to opisać. W dotyku są miękkie. Udałam się wtedy do ginekologa. Powiedział, że to prawdopodobnie od golenia. Przepisał mi antybiotyk w maści. Smarowałam się nimi jakiś czas, narośle malały. Gdy wydawało się, że już po wszystkim - znów się pojawiły i to na większej *płaszczyźnie* wzgórka łonowego. Rozrastają się. Teraz (oprócz tych *narośli*) na udzie, blisko pachwiny pojawił mi się (sądząc po opisach, zdjęciach itp.) czyrak. W aptece dostałam maść ichtiolową, robię okłady... Niby troszkę zmalał, jednakże nagle pojawił mi się kolejny, tuż koło narośli. Dopiero się tworzy. Nie chcąc czekać, w poniedziałek dzwonię zapisać się do dermatologa. Czy to możliwe, że wszystkie te *przygody* spowodowane są goleniem się maszynkami i lekką otyłością? Co jeszcze może być powodem występowania ich (że tak powiem) TAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z bolacym bablem na wzgorku, powstaje co jakis czas, piekielnie boli, jest wieeeeelki z jakims dziwnym, lepkim plynem w srodku bo widze na majtkach. Co jest dziwne powstaje to zawszebw tym samym miejscu. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×