Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na kości nosa


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące właśnie tego zgrubienia. Około dwóch tygodni temu zacząłem odczuwać coś bardzo dziwnego w górnej części nosa. Nie był to ani typowy ból, ani kłucie ani swędzenie. Może coś jakby wszystko razem. Po kilku dniach przeszło. Dziś niestety w tej okolicy wyczułem zgrubienie na kości na nosie (z prawej strony). Coś jakby narośl. Jest to twarde i się nie przemieszcza. Dodam, że wcześniej nic takiego nie obserwowałem. Czy jest to coś poważnego? Czy trzeba zgłaszać się z tym do lekarza? I w jaki sposób się to leczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to raczej nic poważnego. Może w trakcie tego świądu doszło do niewielkiego stanu zapalnego jakiegoś gruczołu łojowego lub potowego. W wyniku tego stanu gruczoł się zaczopował i powiększył. Taki stan powinien ustąpić bez leczenia. Trudno cokolwiek napisać bez badania. Najlepiej, jeśli ten guzek samoistnie po tygodniu nie zniknie, udać się na kontrolę do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dziś na swój post z przed 2ch lat. Zastanawiam się ponieważ tyle czasu minęło, a zgrubienie na kości nie zniknęło, a nawet się powiększyło (o około 1/3). Pytałem kiedyś przy okazji wizyty u lekarza co to może być, to usłyszałem jedynie, że musi to laryngolog obejrzeć.. Nie miałem okazji u niego być niestety, ale teraz zaczynam się martwić.. Narośl nadal twarda, przytwierdzona do kości, nie przesuwa się, i cały czas odczuwam jakiś dyskomfort z tym związany. Jakieś sugestie? Kostniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! moja córka ma 5 lat i od około 1.5 roku zauważyłam u niej zgrubienie w górnej części nosa po oby stronach po lewej stronie jest większe. są twarde jak kość i jak się dotyka to mówi że ją boli. ostatnio zauważyłam że dalej się powiększają i sa już mocno widoczne. pytałam lekarza rodzinnego to powiedział że taka jej uroda taka budowa nosa, ale ja wolę to skonsultować z jakimś specjalistą do kogo powinna iść i co to może być? czy córka mogła mieś złamany nos a ja bym tego nie zauważyła? nie widziałam nigdy opuchlizny czy siniaka w tych okolicach chociaż dziecko jest bardzo żywe i często jej się zdarzają jakieś upadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókniak młodzieńczy jest guzem włóknistym o znacznym unaczynieniu. Lokalizuje się zwykle na granicy między jamą nosową a częścią nosową gardła. Zgodnie z nazwą dotyczy głównie osób młodych, a szczególnie chłopców w wieku 14-25 lat. Główną dolegliwością są krwawienia oraz obecność wydzieliny z nosa. Ponadto dochodzi do trudności w oddychaniu za pomocą nosa, bólów głowy oraz zaburzeń w trąbce Eustachiusza. Rozpoznanie można postawić na podstawie wykonanej endoskopii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz angiografii z przedoperacyjną embolizacją. Leczenie polega na usunięciu operacyjnym zmiany z wcześniejszą embolizacją. Akurat takie coś jest w moim przypadku . Jutro lecę do doktora i stwierdzi co i jak oraz jak to usunać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu doznałam mocnego uderzenia w nos. Miałam niewielki krwotok, a przez kilka następnych dni utrzymywała się opuchlizna. Po tygodniu opuchlizna zeszła, jednak nadal przy dotykaniu nosa wyczuwam lekkie zgrubienie (jakby w kości) po prawej stronie. Byłam u lekarza- stwierdził, że nie ma potrzeby robić jakiegokolwiek prześwietlenia, bo nos wygląda normalnie. Natomiast ja jestem pewna, że przed uderzeniem nie miałam tego zgrubienia. Czy może to być jakaś stała zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie - kilka miesięcy temu pod nosem pojawiła mi się mała kropeczka, coś jak krostka - próbowałam ją wycisnąć niestety nie udało się bo narośl się powiększyła. Co to może być? Dziwne jest też to, że po tym jak próbowała ją *usunąć* trochę krwawiła a potem szybko narosła na krwawiącym miejscu. Proszę o informację jeśli ktoś może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×