Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina brzuszna musi być operowana? można uniknąć poprzez ćwiczenia?


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika

W 4 m-ce po operacji laparoskopowej (jajnik) zauważyłam u siebie wybrzuszenie po lewej stronie brzucha. Badanie USG: przepuklina - wrota 16mm Czy tak małą przepuklinę trzeba operować? Czy ćwicząc mięśni brzucha uda się uniknąć operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Oczywiście w tej sprawie trzeba skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Na podstawie badania USG nie kwalifikuje się do zabiegu tylko na podstawie badania chirurgicznego ręką. Jeśli to rzeczywiście przepuklina jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja. Wysiłek fizyczny tylko spowoduje szybkie powiększanie się przepukliny lub nawet jej uwięźnięcie i związane z tym niebezpieczne konsekwencje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem stwierdzoną przepuklinę brzuszną ale nie trzeba było jeszcze operować. 2 miesiące temu zauważyłem wybrzuszenie znacznych rozmiarów po lewej stronie brzucha. Czy to może być związane z przepukliną? Czy to trzeba operować czy można z tym funkcjonować? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przepuklina? Mam wrażenie że boli mnie lewa nerka usg wykazało że mam w grupie kielicha górnego możliwe cienie złogów ale nie ma zastoju. Udałam się do urologa-chirurga powiedział że kamienie są bardzo małe lub w ogóle ich nie ma. Stwierdził że to przepuklina pępkowa. Nie boli mnie brzuch ani nie nam żadnego wzgrubienia na brzuchu. Lekarz kazał przyjść w styczniu na wizytę kontrolna a tym czasem zalecił brzuszki i aerobik czy te ćwiczenia mi nie zaszkodza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób gastroskopię.Może to być wrzód żołądka lub dwunastnicy.Wydawałoby sie mało prawdopodobne ale przy chorobie wrzodowej tez bola czasami okolice pleców i nerek.Wiem bo doświadczyłem tego.Skończyło sie to nieciekawie.Plecy bolały,neurolog leczył diclofenakiem itp.lekami kręgosłup a przyczyna była w chorobie wrzodowej której nikt nie wykrył.Diclofenak zniszczył doszczetnie żołądek i znalazłem sie na stole operacyjnym z krwawiącym wrzodem. Idz do lekarza i zrób najpierw badanie helicobakter a potem zrób dla pewności gastroskopię.Nie daj sie spławić jak Ci powiedza że helicobakter jest ok i gastro nie trzeba.Nalegaj.Badanie nie jest przyjemne ale lepiej sie troche pomeczyc i mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja tez mam przepuklinę brzuszną. Zauwazyłam kuklę w brzuchu w 2009 roku byłam na usg i sie potwierdziło, ok 1 cm. Ale lekarz kazał ćwiczyc mięsnia brzucha i powiedział ze nieraz zanika. do tej pory nic z tym nie zrobilam, ale oszczedzam sie , nie dzwigam ciężkich rzeczy. Moze kiedys sie zdecyduje ja zoperowac, ale boje sie uśpienia na stole operacyjnym....hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Uśpienie tak, ale jak masz któreś z klei to się niestety boisz. Ja w przeciągu 3 lat miałam dwie operacje na przepukliny pępkowe i dwie brzuszne. Druga brzuszna była tydzień temu.Po prostu masakra, nie ukrywam tego, że psychika mi już całkowicie siadła. Jestem otwierana jak szkatułka , prawie co 1,5 roku i zamykana .Nie życzę tego nikomu i tego bólu.Jeszcze teraz po tej ostatniej operacji zrobił mi się krwiak . Lekarz odbarczył go ,spłynęło około 120ml krwi. W tej chwili czuję się odlotowo,/bardzo słabo/ nie wiem co dalej ,strach pomyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam niewielka przepukline pepkowa i hirurg powiedzial ze nie trzeba tego operowac ale moze byc tak ze kichy wyjda bardziej ale nie musza wcale wiec t wszytko ryzyk fizyk zawsze mozna wepchnac i udac sie do szpitala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość - Ryszard lat 72

W sanatorium dr specjalista  traumatolog- ortopeda stwierdził u mnie przepuklinę brzuszną, gdy zapytałem co z tym robić , odpowiedział, jeśli to panu nie przeszkadza i nie ma pan żadnych dolegliwości, zakupić specjalny pas  w sklepie medycznym oraz nie dźwigać nic przed sobą. Tak tez postąpiłem. Pas kosztuje 55,00 zł.Są rożne rozmiary, w tym sklepie pielęgniarka  dokona pomiaru obwodu w pasie i  dobierze właściwy pas. Nigdy nie miałem z tego powodu żadnych dolegliwości. Codziennie  używam tego pasa. Czuję się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×