Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to jest przetoka, ropień, zapalenie czy jeszcze coś innego?


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Panie doktorze. jakis miesiac temu zaczal bolec mnie odbyt oraz jego okolica szczegolnie prawy posladek. bylem u lekarza rodzinnego ktory dam mi skierowanie do chirurga. chirurg poiwedzial, ze mam zylaki odbytu po badaniu palcem. bol narastal z kazdym dniem. dostalem antubiotyk, posterisan H, lidoposterin i detralex. jak zazylem tabletke przeciw bolowa nic mnie nie bolalo. stolec oddawalem kazdego dnia o tej samej porze doslownie co do minuty bezbolesnie bez krwi itd. po okolo tygodniu od momentu jak zaczalem brac leki pokazla sie guzek w odbycie i z posladka wyrusl drugi ktory pekl i wylalo sie z niego mnowstwo ropy. w momencie jak guzek pekl przestalo bolec calkowicie. przez kilka dni jeszcze mi sie tam saczylo. teraz jest tak ze co dwa trzy dni pojawi mi sie troszke ropy na posladku ale chyba coraz mniej. oczywiscie nie mam dalej zadnego problemu z kupa jest dalej kazdgo dnia i bezproblemowo robiona. bylem na kontoroli u chirurga i powiedzial mi ze jesli bede codziennie robil kapiel w mydlinach to jest szansa, ze to sie zagoi. czy jest to mozliwe oraz czy jest to ktoras z wymienionych przeze mnie chorob w tytule czy wogole jeszcze cos innego. czuje sie bardzo dobrze nic mnie nie boli czasami tak jakby mnie cos zalaskotalo w odbycie , zapieklo to wszystko ale jest to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno przekazywać szczegółowe informacje bez badania bezpośredniego. Opis Pana przypadku może świadczyć o przebytym ropniu okołoodbytniczym, który opróżnił się samoistnie i być może obecnie pozostawił po sobie drobne przetoki okołoodbytnicze. Proszę się stosować do zaleceń chirurgicznych. Jest duża szansa, że przetoki wygoją się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×