Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrostek robaczkowy i wzdęcia po operacji?


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Tydzień temu przeszłam operacje wycięcia wyrostka była to taka zwykła operacja, utrzymuje diete lekkostrawną, ale mam kłopoty z wypróżnianiem się. Czy to normalne 2 razy wypróżniłam się jeszcze w czasie pobytu w szpitalu i od 5 dni nic - mam wzdęty brzuch czuje się jak napompowany balon. Ogólne samopoczucie dobre. Może powinnam zjeść lub zarzyć jakieś środki, które ułatwiły by mi wypróżnienie? Czy po operacj mogę zarzywać potas Kalipoz, brałam go przed operacją? Czy mogę brać leki gasprid i gasec biorę je, bo tak mi zalecił gastrolog, ale teraz mam obawy czy mi nie zaszkodzą? Mam 26 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Z uwagi na zastosowaną przez Panią dietę lekkostrawną mogło dojść do zaparcia. Proszę już odstąpić od tej diety i wprowadzić więcej produktów bogato błonnikowych, duże ilości płynów, spróbować zastosować na początku parafinę płynną lub syrop laktulozę doustnie. Oczywiście w chwili obecnej może Pani swobodnie z powrotem zażywać takie leki jak przez zabiegiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 5 dzien po operacji wyrostka robaczkowego a ja wciąż mam wzdęty brzuch, ktory powoduje ze nie moge za duzo chodzic, mimo zalecen lekarzy, poniewaz szwy są napięte. Jestem juz tym strasznie podirytowana, tymbardziej, ze wiekszosc znajomych po wyrostku wracala do formy po 3 dniach. Ile moze trwac takie wzdecie brzucha? Oczywiscie porownujac go do stanu po operacji jest zdecydowanie mniejszy. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oddała Pani stolec od operacji. Często po zabiegach na jelitach dochodzi do długotrwałego podrażnienia jelit co powoduje ich słabą pracę i wzdęcia utrzymujące się przez kilka dni. Trzeba spróbować zastosować lekkie środki rozwalniające stolec (np. Lactulosum syrop) i być może wszystko się unormuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolec był na drugi dzień. i cały czas wystepuje raczej normalnie... wziecie do buzi byleczego i nawet w najmniejszych ilosciach powoduje ogromne wzdęcie brzucha. boje sie ze to jakis blad lekarski. jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze moja mama miałam operacje wyrostka który sie juz rozlał ponieważ lekarze ja ciagle odsyłali do domu i doprowadzili do takiego stanu chciałabym sie skonsultować . Ponieważ mama bardzo cierpi ma wzdęty brzuch nje moze *pierdnąć * czasami Jej sie odbija jelita nie pracuja ( zaznaczę ze operacje miała 23.11 czyli wczoraj nad ranem . Bardzo ja boli dzisiaj nie dostała nic do jedzeni tylko wodę czy to jest normalne czy teraz nic nie bedzie jadła nawet przez kroplówkę .? Co z tymi wzdęciami czy takie cierpienie jest normalne . ?? Kiedy minie choć troche bol przez który ledwo nawet mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×