Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guz na czole


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu (poł roku- okolo) moja mama ma na czole 2 guzki. Jeden lekko wiekszy od drugiego, małowidoczne, ale wyczuwam je jak kość, takie dwie małe kosteczki obok siebie. Twarde. Można je lekko przesunąć pod palcami. Nie boli mamę głowa, nie ma zadnej zmiany kolorystycznej na skórze. Jest to pod skórą. Proszę napisac czy to coś poważnego? Co to może być. Mam świadomość, że bez badania nie można stwierdzić w 100% co to takiego ale pewnie znają Państwo takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Prawdopodobnie to kaszaki, które bardzo często lokalizują się pod skórą głowy. Są to zmiany łagodne. Często kaszaki znacznie powiększają się i mogą ulec zropieniu. Skuteczne leczenie to zabiegowe usunięcie zmian. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała pomyłka, *zbadałam* mamę jeszcze raz i ...... to jest twardy guz który jest nieruchomy, tak jakby kośc wyrosła z czaszki na czole. Nie boli, zadnych zmian na skórze. To mogą być jakieś zmiany reumatyczne? na czole? dziwne ale ktoś mi tak zasugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam taka samą sytuacje. Na czole mialam mały guzek ok 4 mm. Lekarze powiedzieli, że to kaszak. Poszłam na zabieg. Po jakims miesiacu zbadano wycinek- dojrzała tkanka kostna.Dodam tylko ze kostka nie była przyrosnięta do czaszki,a lekarz który przeprowadzał zabieg stwierdził ze to cialo obce i jak bylam mala musialo mi wetrzec sie pod skóre a nastepnie obrosło w tkanke. JAk to sie mogło stać, że wyrosła mi tkanka kostna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na czole guza , wielkości 2 cm. po wzięciu wycinka stwierdzono że to EPITHELIOMA BASOCELLULARE .Czy ktoś mi może powiedzieć co to za świństwo.Mam iść 13.12.10 do szpitala na usunięcie i nie wiem czy to nie jest nowotwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja tez mam guza na czole, chociaz sie nie uderzylem, przeszkadza mi on bardzo, szczegolnie jak sie ktos pyta czy sie uderzylem?:/ gdzie moge pojsc po pomoc? guz jest twardy, jak kosc nie mam przez niego zmian na skorze, nie boli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pół roku temu udeżyłem się wyrusł mi guz nad brwią twardy jak kość , nic sie nie przesuwa . Jak dotykam mozna odniesc wrazenie ze to kosc i odczuwam wrazenie ze ostatnio mi urusł */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, napisz proszę czy wyjaśniła się Twoja sytuacja (co Ci powiedział lekarz) - podobny guzek mam na czole od ponad roku, byłem u lekarza rodzinnego i nawet na prześwietleniu RTG (nic nie wykazało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha po prostu taka czacha... ja mam od dlugiego czasu takie dwa wyboje, gorki, guzy, przyrost czaszki... jak chcecie to sobie to nazywajcie i sie jakos do tego przyzwyczailem. I tak na mnie lachony leca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wgl to z kazda koscia jest tak ze jak sie uderzysz to powstaja pekniecia a potem przy regeneracji sie wypelniia dwa razy wiecej tkanki kostnej. tak przeciez utwardzaja piszczele piszczele fighterzy z mma czy innych sztuk walkii. napierdzielaja w cos twardeggo i regeneracja, nnappierdzielaja.... no i tak w kolko. moj kolega co sobie utwardzil piszczele ma wlasnie takie gorki w tych miejscach gdzie napiedzielal w drzewo. a jeszcze rodzice ciagle mi wspominajai ze przez to jak bylem maly, napierdzielalem glowa w sciane, mam teraz niepokolei w glowie :d. no i doszzedlem do wniosku ze to z tego napierdzielania w sciane glowa mam takie 2 gozy na czole. normalka :d mysle ze moja wypowiedz pomogla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witam mam 16 lat i pewien problem, ostatnio przez bójke mialem troche porozbijaną głowę lecz nic powaznego, nie czułem zadnych wachań , zawrotów głowy poprostu nic wiadomo bolała mnie głowa ale to ogólnie od potłuczen po czym po około tygodniu zauwazylem ze mam dziwnego Guza(gulkę) obok pulsu. Nie jestem pewien czy nie leży przypadkiem na żyle. Gulka jest czasem większa czasem mniejsza wydaje mi się że jest to spowodowane ciśnieniem. Gdy naciągne skóre jestem w stanie ją złapać. Jest czasem jakby zbity w srodku a czasem bardziej pusty (twardszy i miękkszy) Jest wielkosci kulki do pistoletu zabawkowego. Jeszcze ani razu mnie nie zabolała bez kontaktu, czasem dotykam, sprawdzam wielkość , naciskam to zdarza się że zaboli. Teraz jest okolo 4 tygodnie po zdarzeniu. Myślę że opisałem dokładnie mój problem i bardzo prosze o odpowiedz wrazie pytań dodatkowych proszę umieszczać pod pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama ma na czole guzka takiego nieruchomego jakby przyklejonego do kosci czolowej.nie przesuwa sie,nie boli. golym okiem nie widac tylko trzeba dotknac zeby poczuc. trudno mi ocenic ile mierzy ale ok 1 cm tak mysleco to moze byc? strasznie sie martwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PAPA SMERF.

Witam. Ja tez mam takiego guza na czole po prawej stronie nad brwia. Jest on nieruchomy i pod skora. Zadnych zmian skornych nie ma. Wyglada to jak uciety 1 z rogow demona. Jak mocniej nacisne to boli. CO TO MOZE BYC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magda P.

Mam dokładnie to samo. po lewej stronie na czole, przy włosach mam pod skórą guza mniej więcej wielkości połowy mirabelki. jest twardy jak kość, nie przesuwa się, tak jakby na kości czołowej narosła jakaś wybulka. nie boli, ale jest widoczne gołym okiem. czasem ktos mnie pyta czy sie uderzyłam. wiadomo cos na ten temat?? miał ktos juz moze diagnoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.vykupspb.ru/ - Быстрый выкуп зологовых авто марки Hummer модели Savrin, 1961 года выпуска, тип кузова тарга с объемом двигателя 6573 коробка передач робот в Санкт-Петербурге.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×