Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzękniety pogrubiały fałd błony śluzowej w okolicy wpustu żołądka


Gość kupis

Rekomendowane odpowiedzi

Hey.ama 20 lat. miałem robiona koloskopie i gastroskopie w których stwierdzono: w kolnoskopi stwierdzono jedynie pękniecia sluzówki kanału odbytu które uznano za przyczyne krwawien.-to rozumiem natomiast w badaniu gostroskopowym stwierdzono borzekniety pogrubiały fałd błony sluzowej w okolicy wpustu( pobrano wycinki do badania histo-patolog) .po 3 tyg poszłem po wynik i tam jest napisane tylko : polypus mucosus i nic wiecej.wiec ja niewiem czyto grozna zmiana.jaki stopien zaawansowania itp. co mam teraz zrobic.jak sie pytałem lekarza który mi dał te wyniki zeby mi powiedział cos o tym to on na to ze to tylko polip i to nic groznego.ale ja jakos wiem ze polipy sie usuwa w badaniu gastro albo operacyjnie a ja tego nie miałem robionego tylko pobierane wycinki miałem.co mam dalej z tym zrobic i co te wyniki oznaczają? do kogo isc z nimi i czy wogóle isc? poprosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog. Rzeczywiście z opisu wynika, że nie jest to zmiana groźna, a niestety nie da się jej w całości usunąć, gdyż zajmuje większą powierzchnię. Myślę, że wystarczy okresowa kontrolna gastroskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×