Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy przewlekłe zapalenie trzustki można wyleczyć?


Gość AnNa

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzono u mnie powiększoną głowę trzustki. Rozpruli mi brzuch, ale nie zrobili biopsji, bo , jak stwierdzili nie dało się. Nie wiem dlaczego, nie wie tego też mój lekarz rodzinny. Nie rozumie jak nie można pobrac biopsji przy otwartym brzuchu. Zrobili mi zespolenie jelitowo-żołądkowe. Co prawda bóle ustały, ale nie wiem, czy jestem wyleczona i co miało dać to zespolenie.Dodam,że wszystkie wyniki i markery mam w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam choruje na pzt i nawet przy diecie scislej trafialem do szpitala, mam zwapnienia w przewodzie wirsunga torbiele i spekania trzustki choruje od 15 roku zycia, na domiar zlego kilka osob w mojej rodzinie zmarlo na raka trzustki, teraz mam 29 lat i co jakis czas miewam ataki ale nikomu nic nie mowie zeby rodziny i zony nie martwic. Trzustka boli jak cholera wyrywanie zeba czy zlamanie da sie zniesc przy tym bolu. Czy idzie zrobic jakies badania w kierunku nowotworu dla kontroli? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Japończycy podobno robią (w przypadkach podejrzenia nowotworów dziedzicznych) EUS raz na pół roku, a przy występowaniu objawów trzustkowych- EUS co 3 miesiące i MR raz na 0.5 roku. Ale w Polsce jak podobno zrobili badanie i na 27 osób z później potwierdzonym nowotworem ,to nie wykryli w 7 przypadkach i to w renomowanej klinice-bo tak jest to trudne. I jeszcze kwestia finansów* nikt na NFZ tak często nie będzie cię kierował na badania ,bo pewnie NFZ go za to jakoś *wynagrodzi*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój problem z trzustką polegał na pobycie w szpitalu conajmniej raz w miesiącu lądowałem na jeden dzien i do domu dali płyny i tyle schudłem 30kg lekarz zalecił mi picie wody niegazowanej w ilosci 3l dziennie oczywiscie dieta ataki ustały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 lat temu miałem problem z trzustką(dwie operacje)-odstawiłem wszystkie leki i zacząłem jeść listki mniszka lekarskiego 30 min przed każdym posiłkiem-problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZZZ proszę przeczytać ,podaję link:http://tipy.interia.pl/artykul_27945,ten-korzen-niszczy-98-komorek-nowotworowych-w-zaledwie-2-dni,6.html Poza tym kto ma problem z trzustką ma kłopot z całym układem pokarmowym! Po przeczytaniu w/w artykułu zdałem sobie sprawę że mniszek uratował mi życie.Służę radą tel.509 155 589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy badal ktoś z Was poziom witaminy D3? Czy ktoś bierze suplementy w postaci witamin i minerałów?

Czy wiecie jak ważny jest np. magnez, chrom i wanad dla trzustki?

A witamina K2 aby pozbyć się zwapnien z tętnic i organów (np. trzustka). 

Tego raczej lekarze Wam nie powiedzą bo poprostu sami tego nie wiedzą gdyż teraz tresuje się lekarza a nie szkoli - ma działać wedle schematu: dolegliwość i lek. Nie ważne że lek stosowany przez lata, nic nie pomaga (np. walka z cholesterolem mimo że cholesterol nie ma z miazdzyca nic wspólnego!)

O mnie krótko: od 16 roku życia stwierdzone pzt - jak się po czasie okazało o podłożu genetycznym (mutacja jednego genu trzustki). Maksymalnie co 2 lata w szpitalu z powodu zaostrzenia. Ostatnia hospitalizacja to lipiec 2015. Od tego czasu nie pamiętam co to trzustka a dodam że przez 2 miesiące testowałem nawet dietę dr. Kwaśniewskiego, czyli dietę tłuszczową (w moim przypadku przeszło 20 g tłuszczu na dzień przy ok 60 g węglowodanów na dzień). 

Co zmienilem? Przestawiłem się z leczenia u lekarzy na samodzielną pomoc przy intensywnej samoedukacji: medycyna naturalna, dieta, masę książek i filmów o medycynie klasycznej. Pomogło na tyle że na chwilę obecną zapomniałem o swojej dolegliwości.

Jeśli ktoś chciałby garść szczegółów albo odpowiedzi na nurtujące pytania to zapraszam na maila:

datamanr@gmail.com

Na tyle ile posiadam wiedzy to odpowiem.

 

Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szukający

Jedyny gość na końcu sensownie odpisał a reszta szuka rzekomego znachora z Mongolii.

To przykre ale tak jest w Internecie że różni naganiacze piszą głupoty a człowiek chory obolały zrozpaczony psią kupę by zjadł nawet. Szukajcie i nie poddawajcie się ale nie bierzcie pierwszego infa z brzegu!

Najpierw lekarz lub lekarze i badania ile da rady nfz czy prywatnie, wykluczyć lub potwierdzić a potem dopiero dieta zioła minerały oraz modły.

Wiem co piszę bo sam cierpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioła Trzustka

 

Opisane poniżej zioła pomogły mi. Wam niekoniecznie mogą dlatego zrobicie to własną odpowiedzialność.

Proponuję przejść do lokalnego zielarza i poprosić o zioła wspomagające przy Waszych dolegliwościach.  Dieta i leki (np. wspomniany Kreon) są najważniejsze.

 

Mój przypadek dotyczy Ostrego Zapalenia Trzustki, a nie przewlekłego.

W sklepach zielarskich są gotowe herbaty dla trzuskowców.

Ja piję herbatkę według poniższego przepisu:

1) Ziele macierzanki                      100 g

2) Ziele bożego drzewka              50 g

3) Liść mięty pieprzowej              50 g

4) Korzeń arcydzięgla                   50 g

5) Kwiat rumianku                         50 g

6) Szyszki chmielu                        20 g

7) Kwiat nagietka                           20 g

😎 Kwiat lawendy                            20 g

Zmieszać zioła, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 1/2 godziny, przecedzić, stosować godzinę przed jedzeniem.

 

Jeżeli skorzystacie z przepisu to napiszcie czy czuliście się lepiej, tak samo czy gorzej. Pomoże to stworzyć dane statystyczne aby następni odwiedzający forum mogli wyrobić sobie opinię na temat czy warto używać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×