Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy przewlekłe zapalenie trzustki można wyleczyć?


Gość AnNa

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie trzustki. W TK głowa trzustki nieco powiększona ok 37 mm w dolnych częściach o nierównych obrysach,niejednorodna, bez wyraźnych zwapnień. Od kilku miesięcy stosuję dietę niskotłuszczową i zażywam Kreon 25000 3x dziennie. Bóle ustąpiły, więc lekarz zalecił ograniczenie Kreonu do 1 tabletki. Czy przewlekłe zapalenie trzustki można wyleczyć? Czy miałam tzw. początki PZT? Dodam,że mam 29 lat, nie piję a choroba to wynik(najprawdopodobniej)długoletniego stosowania tabletek hormonalnych. Po jakim czasie można wykonać kontrolną tomografię? W obrazie USG trzustka jest małowidoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to PZT a nie OZT to trzeba sie pogodzić z życiem ostrożnym bo PZT, jak nazwa wskazuje to choroba przewlekła, czyli można łagodzic jej przebieg. OZT - ostre zapalenie trzustki moze byc jednorazowym epizodem, ale ostrożnośc zawsze jest wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mozna wyleczyc ale chorej trzusce mozna pomoz trzeba zastosowac diete i nie mozna pozwolic choremu sie dynerwowac znam kogos kto nie pil nie palil a zmarl na raka trzustki ps nie zazywal tabletek nawet od bolu glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chory na pzt

Regularne spożywanie znacznych ilości wysokoprocentowego alkoholu skojarzone z paleniem tytoniu (1-2 paczki dziennie), uśmierza ból i w perpsektywie do 2 lat prowadzi do całkowitego wyleczenia- czyt. unicestwienia choroby... iestety ubocznym efektem tej terapii jest także całkowiteunicestwienie pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 5 lat choruje na pzt przeszłam 2 operacje ledwo przeżyłam ,po operacjach 2 razy w tygodniu jezdziłam na ostry dyżur z bólami . od roku zaczęłam leczyć się ziołami u lekarza z mongolii i od tego czasu nie mam bóli *) biorę tylko kreon odstawiłam wszystkie leki prawie wszystko jem i przybrałam na wadze czuje sie zdrowa !!! :) życzę zdrówka jeżeli ktoś by chciał adres lekarza to prosze na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie źle nie zrozumieć to nie dotyczy wszystkich chorych na PZT, ale proszę co do lekarzy stosować metodę ograniczonego zaufania. Czy można wyleczyć PZT? W moim przypadku chyba się udało? No chyba, że lekarze postawili mi zła diagnozę 15 lat temu. Dwa lata temu trafiłem na stół operacyjny i usunięto mi wiązadło obłe wątroby (zawsze lekarzom zgłaszałem, że boli mnie po prawej stronie i zawsze słyszałem odpowiedź, że to trzustka promieniuje). Chirurg oglądał moje wszystkie podroby i stwierdził, że jak na 15 PZT to trzustka zadziwiająco dobrze wygląda. Od dwóch lat jem wszystko: surowe owoce, warzywa(także smażone mięso –* ale z umiarem nie za często), pije średnio 2-3 butelki wina na tydzień i nic mi nie jest. Nie chudnę, raczej ciągle walczę z nadwagą. Posiadam w swojej dokumentacji nawet takie kwiatki jak wynik badań z wpisem o trzustce zanikowej, a po dwóch latach kolejne badanie z informacją, że trzustka jest bez zmian. Nie jestem specjalistą, ale chyba trzustka się nie regeneruję? Wszystkiego najlepszego i nie poddawajcie się, warto walczyć o swoje zdrowie *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja też od 12 r.ż choruję na PZT obecnie mam 22 wiec jakiś czas to juz trwa... kilka razy leżałam juz w szpitalu i po wyjściu na jakiś czas przestawało..:( dziś mija równo rok jak ostatni raz leżałam w szpilalu i może to dziwne ale moja trzustka przypomina o sobie... strasznie mnie boli, wzięłam nospe i mam nazieje ze do wieczora przestanie, bo jak nie to znowu mnie czeka izba przyjęć:( szczerze to z ego co wiem o przed atakiem strasznie sie chudnie a ja niestety w ciągu 1,5 miesiąca schudłam 8 kilogramów nie robiąc nic w tym kierunku...:( jak stanęłam ostatnio na wagę to sie pzestraszyłam:((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×