Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyny swędzenia odbytu


Gość xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem iż wieczorami swędzi mnie odbyt staram sie tam nie drapać więc jak tylko swędzi idę deo łazienki i się myje-potem kładę sie spać by nie musieć myć sie kolejny raz... myje sie regularnie.. co może być przyczyną takiego swędzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbarka:*

Cześć. Ja tez mam podobny problem:( Pójście do lekarza, to dla mnie ostateczność, dlatego jak na razie leczę się sama. Moge Ci poradzić ( na moim przykładzie), żebyś kupiła sobie maść na swędzenie odbytu i stosowała ją regularnie przez tydzień. To pomoże. I do tego nosiła majtki bawełaniane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam podobnie tyle ze bardziej swedzi nad pachwina. to juz trwa ok 1.5 roku, swedzi mnie kilkanascie razy dziennie najbardzie chyba wieczorem, natomiast kiedy sie podrapie to swedzi jeszcze bardziej i tak mozna sie drapac dlugo:) kiedys mnie swedzialo tylko w jednym miejscu ale z czasem obszar sie powieksza, dodam ze w tym miejscu nie widze nic nipokojacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ten który pokazał tyłek i jest

Twoja mama widziała Twoją pupę już wielokrotnie. Ale jeśli Twój wstyd jest ważniejszy niż zdrowie to trudno. A teraz troszkę na serio, czy jest jakaś wydzielina czy samo swędzenie, może to uczulenie na jakieś środki które używasz? Najlepiej porozmawiaj z mamą (krzywdy Ci nie zrobi), a także skontaktuj się z lekarzem. Pokazywanie tyłka to nic wesołego wiem z własnego doświadczenia ale za którymś razem to już za przeproszeniem będziesz miała to gdzieś jeśli chcesz być zdrowa:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Mam podobny problem co xxx. W ciągu dnia odbyt swędzi mnie czasami, a wieczorem cały czas, ale nie tak bardzo mocno, tylko trochę. Nie drapię się tam, dbam o higienę. Swędzi mnie dopiero 2 dni. Chyba nie mam hemoroidów albo żylaków, bo mam dopiero 12 lat. Ale ostatnio mam grudkowaty kał i gazy, może to od tego. Mama sądzi że nie mam owsików, bo nie swędzi mnie mocno, śpię dobrze i w ogóle. Poczekam 10 dni, posmaruję się maściami. A najbardziej mnie swędzi i szczypie po wydaleniu. I dodam, że byłam z mamą u ginekologa i z intymnymi miejsami wszystko ok. Pomóżcie. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×