Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na esicy


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Miałam postawioną diagnozę po operacji wycięcia 17 cm jelita grubego - gruczolakorak. Wynik badania histopatologicznego - DIVERTICULITIS SIGMAE. Lekarz operujący wręczył mi nowy wypis ze szpitala , a stary miałam zniszczyć i poługiwać się nowym. Czy to jest normalne postępowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam robioną kolonoskopię przez dr nauk med.poinformował mnie ,że mam raka ! Cyt .opis - Kolonoskop wprowadzony do kątnicy. W esicy na głębokości ok. 28-30 cm od zwieraczy przysadzista polipowata zmiana bez wyrażnej granicy, wielkości ok. 1,5 cm, podejrzenia o malegnizację.Pobrano liczne wycinki do weryfikacji mikroskopowej.W esicy pojedyncze uchyłki. Wynik histopatologii cyt.- Drobne fragmenty martwiczo zmienionej ziarniny zapalnej.Brak żywej tkanki do oceny. Skierowano mnie do szpitala : dr nauk med. badał mnie per rectum potwierdził raka ! Badanie przy przyjęciu do szpitala : 1. prześwietlenie RTG bz, 2. USG jamy brzusznej bz .jedynie stłuszczenie miąszu wątroby, 3. Echo serca (syndroma WPW) 4. Markery* CA-19.9 wynik 6,8 Iu/ML, CEA wynik 1,2NG/ML, Ca-125 wynik 5,8Iu/Ml 5. Grupa krwi. Wynik histopatologiczny po operacj j/w, Pozostawiono mi klamerką z doplera, która wyjęto po 3 miesiącach (zgłaszałam krwawienie z jelita i ból pęcherza po napełnieniu moczem). W chwili obecnej stwierdzono u mnie leukoplakię trójkątna w pęcherzu) Idę jeszcze raz na cystoskopię z wycinkiem do badania histopatologicznego, gdyż przy pierwszej zapomniano - pobrano tylko mocz do badania. Jestem już u kresu sił może znów mi zoperują pęcherz, a wynik histopatologiczny wykluczy raka ? Jakie mam teraz zrobić badania na pęcherz poza cystoskopią ? Czy tomogafię komputerową, a może PET ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trochę nie rozumiem postępowania z historią choroby. Być może gdzieś widnieje zapis odnośnie gruczolakoraka. Niedawno zmieniła się forma oraz wytyczne odnośnie historii chorób pacjentów (oznaczenia, itp.) i być może stąd to całe zamieszanie. Myślę, że cystoskopia będzie dobrym badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam , że u mojej mamy w wieku (82 lata) rozpoznano raka jelita grubego. Po operacjii ze stomią przeżyła jeszcze 7 i pół roku . Umarła śmiercią naturalną. W kręgu osób mi bliskich 2 moje koleżanki zmarły na raka jelita grubego jedna z nich była lekarzem medycyny. Sama jak dowiedziałam się po wykonanej kolonoskopi , że mam raka miałam obraz zmarłych koleżanek. Jeszcze chcę dodać , iż przed zrobioną kolonoskopią miałam wysoką goroączkę ponad 39 st.C częstomocz , i bóle w dole brzucha. Lekarka rodzinna dała mi skierowanie do szpitala , gdzie zbadał mnie ginekolog (bz) , zrobiono mi badanie krwi wyniki WBC 17.2 , mocz SG 1.005 * pH 7*(LEU,NIT,ERY,PRO,GLU,ASC,BIL) neg*UBG norm, Nabłonki wielokątne - pojedyncze, Nabłonki- okrągłe - 4-6 w polu widz.,* Leukocyty -3-5 w polu widz. Badanie USG norma jedynie wątroba nieco podwyższonej o echogenności - cechy stłuszczenia. Zbadał mnie chirurg stwierdził niestrawność zapisując Nospe torte 3* 1. Zgłosiłam się do gastrologa , który skierował mnie do przychodni chorób wątroby . Hepatolog zapisł badania : poziom cholesterolu i trójglicerydów(podwyższone), TSH(norma) Nadmieniam ,iż z własnej woli poddała się badaniu kolonoskopii. A co do zapisu gruczolako raka miałam w KARCIE INFORMACYJNEJ Zakładu Brachyterapii Centrum Onkologii rozpoznanie gruczolakorak esicy. Na zwolnieniu lekarskim nr. statystyczny choroby C18 (lub O18). Tak więc zaczynam się leczyć w internecie aby nie paść poraz drugi ofiarą braku badań podstawowych przed rozpoznaniem choroby pęcherza. Według mojej wiedzy mam zrosty pooperacyjne związane z bólem pęcherza po wypełnieniu moczem. Pozdrawiam i dziękuję za zainterwsowanie się moim przypadkiem i odpisaniem na wątek Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Dziękuje za tyle informacji. Cieszę się, że pacjenci tyle wiedzą i śledzą swoje wyniki badań. PET jest bardzo drogim badaniem (około 4,5 tys. zł.), jeżeli już to, jeśli wynik cystoskopii będzie wątpliwy to poleciłabym tomografię komputerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wracam do mojej dyskusji po dłuższym okresie. Otóż zrobiłam badania genetyczne W Międzynarodowym Centrum Nowotworów dziedzicznych Pomorskiego Centrum Uniwersytetu Medycyny w Szczecinie. Wynik dla mnie korzystny okazał się. Długo przeglądałam dokumentację i czytałam w internecie. Moja choroba zapalenia uchyłka zakończona operacją mogła być leczona zachowawczo - antybiotykiem , dietą i zastosowaniem probiotyków. Winę za wszystko ponosi lekarz dostarczający materiał do badania i lekarz przyjmujący w zakładzie patomorfologii. Liczne wycinki do badania zostały dostarczone 36 godzin od pobrania . Wiem, że czas optymalny dostarczenia pobranych wycinków wynosi 24 godziny ! Dlatego w wyniku badania był zapis cyt fragmenty martwiczo zmienionej ziarniny zapalnej. Brak żywej tkanki do badania. Pozdrawiam Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Powracam po czasie wiele czytałam i potrafię ocenić to co mnie spotkało. Otóż podczas kolonoskopii lekarz nie pobrał żywej tkanki do badania , a jedynie ziarninę zapalną ze zmiany chorobowej. Hist-pad wyciętego fragmentu jelita grubego wskazywał na stan zapalny uchyłków jelita grubego. Ten sam wynik przed operacją jak i po operacji. Zostałam okaleczona fizycznie jak i psychicznie - nikt nie odpowiada za błędy diagnostyczne, błąd medyczny i niechlujstwo lekarzy . Nasza Polska przykra rzeczywistość mafijności lekarzy, trzeba mieć zdrowie aby procesować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Miałam robioną kolonoskopię przez dr nauk med.poinformował mnie ,że mam raka ! Cyt .opis - Kolonoskop wprowadzony do kątnicy. W esicy na głębokości ok. 28-30 cm od zwieraczy przysadzista polipowata zmiana bez wyrażnej granicy, wielkości ok. 1,5 cm,....Skierowano mnie do szpitala : dr nauk med. badał mnie per rectum potwierdził raka ! Mam pytanie jakie długie palce miał ten lekarz że dosięgnął ok 28-30 cm od zwieracza !!?? Daj sobie spokój . wejdź na stronę www.ukryteterapie.pl i kliknij w zakładkę FILMY. Nie dziękuj tylko podaj dalej. Może jakiś Polak uniknie kłopotów. Tu nie chodzi o WYLECZENIE pacjenta ale o LECZENIE go. Niestety medycyna liże dupę FARMACJI a powinno być odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×