Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból szyi z lewej tylnej strony


Gość ja

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam to samo od kilku lat. Do lekarzy już nie mam siły chodzić...bo nic mi się nie poprawia. Byłam u kilkuna nfz i prywatnie oprócz leków i rehabilitacji nic innego nie przypisują, każdy mówi co innego. Podejrzewano migreny, ból od zwyrodnien, bol nerwu potylicy. Czas leci a ból jest voraz gorszy i coraz częstszy. Tabsy nie pomagają, więc staram się je brać sporadycznie, ćwiczę rehabilituje się kilka razy w tyg na własną rękę. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Codzienność nie jest łatwa z ciągłym bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też długo chodziłam z takim bólem, bo nie miałam zwyczajnie czasu iść do lekarza. Pewnego dnia miałam problem, żeby wstać z łóżka i wtedy dopiero dostałam impuls, żeby zrobić badania. Okazało się, że to wina jednego dysku. Lekarz skierował mnie na rehabilitację, ale tak jak piszecie, terminy są bardzo długie na NFZ. Postanowiłam, że jak mam już wydać pieniądze na rehabilitację, to znajdę dobre miejsce. Trafiłam do Constance Care koło Konstancin-Jeziorna i tam fizjoterapeuta bardzo mi pomógł. Poświęcał mi bardzo dużo uwagi i powoli uczył mnie ćwiczeń. Ból przechodził małymi krokami, ale jest duża różnica między tym czasem, kiedy nie ćwiczyłam i kiedy zaczęłam rehabilitację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To smutne, co piszecie, ale z autopsji wiem, że jakże prawdziwe. Na NFZ nic nie da się wskórać, trzeba samemu wydawać krocie na dobrych lekarzy. Niestety. 
Może jesteście chociaż w stanie polecić coś, jakiś żel bądź krem, który sprawdzi się przy bólach szyi i ogólnie mięśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogły masaże, terapia manualna i ćwiczenia na ból. Miałem tak po remoncie, ale teraz już od roku jest ok. Ja chodziłem na Słomczyńskiego 12. Bardzo profesjonalnie, świetne podejście terapeutów, wszystko doradzą, wytłumaczą, ja byłem z nich zadowolony, a i efekty są takie jakich się spodziewałem. Można się też online zapisywać na rehabilitacje.org, co jest bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mnie bolała szyja z tyłu dosyć długo to umówiłam  się na rezonans magnetyczny do Radiomedica w Warszawie, świetne centrum diagnostyczne,  bardzo dokładnie wykonane badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×