Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny pachwinowej jak długo trwa? jak długo goi się rana? blizna?


Gość Mrooffka

Rekomendowane odpowiedzi

miałem przepuklinę pachwinową prawostronną dwa lata temu w lipcu, w tym roku także w lipcu pojawiła mi się tak samo z lewej strony, w tej chwili wracam do pracy, pracuję fizycznie, obawiam się nawrotów, a ostatnio zaczęło mnie rwać znowu z prawej strony i nie wiem czy wracać do tej pracy czy dalej ciągnąć zwolnienie. Miałem dwie operacje metodą Lichtensteina, słyszałem że są skuteczniejsze metody, nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem właśnie u chirurga pytałem za bardzo to odpowiadać nie chciał tak jak bym chciał, a na pytanie czy będę mógł pracować gdzie pracuje, nie ukrywam że trzeba czasem troszkę podźwigać, to mi odpowiedział aby sobie znalazł inne zajęcie bo przepuklina wyjdzie na nowo, tak jak by było łatwo z pracą, i tak na razie pracy nie zmienię, także nie idę, jak i tak wyjdzie na nowo to szkoda mojego zdrowia na operacje narkozy itp, aha i to anestezjolog decyduje czy musi być całkowite uśpienie, tzn zrozumiałem to tak że nie trzeba za każdym razem od razu usypiać może akurat tamto miejsce znieczulić, mają zastrzyki takie żeby połowa ciała czuła a druga nie tylko w odpowiednie miejsca zastrzyki dawać, i jak by chcieli by nie było usypiania , i nie wiem czemu ale za chugo nie dam się uśpić... u nas tak jedną załatwili a pojechała tylko na przegrodę nosową, zostawiła córkę i męża miała 24 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to głupie ale może wam jakoś pomogę lub coś tam, ja mam pachwinową, a od 3 dni wyczaiłem może coś co wam by pomogło i odpiszcie tutaj, wiec wstajemy rano na śniadanie jemy paczkę herbatników petitek 4szt do tego jogurt, ja jem 2 na sucho i 2 mieszam z jogurtemi i po takim śniadanku jej nie mam 3 dni , a pisze jak się obudziłem poszedłem do łazienki patrze jest to ok usiadłe3m przy stole zjadłem owe śniadanko wstałem po 5 min patrz nie ma i tak już 3 dni ciągnę takie śniadanka, tylko trzeba ją z powrotem wcisnąć ale pewnie i tak to robicie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena

Mialam operacje przepukliny tydzien temu . Przepuklina nie byla duza wielkosci winogrona dojrzalego . Operacja przebiegla bez stresu znieczulenie regionalne + uspienie bez zadnej rurki w gardle . Operacja Trwala ok godziny. Po operacji przez 12 godz nie mozna głowy podnosic . przed operacja dzien i po operacji nie jemy dopiero na 3 dzien . Pobyt w szpitalu 3 dni . Po 3 dniach pobytu kaza wstawac co jest bolesne oraz ciezkie do zrobienia . Nie mozna sie smiac przy chodzeniu kaszlu smiechu itd przytrzymujemy rane . Mimo duzego ciecia blizny prawie nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zabieg czy operację na przepuklinę pępkową, byłem w szpitalu niecałe trzy dni, dwa szwy wewnątrz, trzy szwy na zewnątrz, bez zakładania siatki, wszystko się super goi, chodzę i śpię jak należy, pępek coraz ładniejszy, jestem zadowolony z uśpienia też, bo *zszedłem * z tego świata na ok. 1 godzinkę.Nie ma się czego bać, zachęcam do tego zabiegu, bo czyn prędzej, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem 6 miesięcy po zabiegu przepukliny. Przy większym wysiłku po jakiś kilku godzinach odczuwam lekki dyskomfort w tym miejscu(szczypanie).Faza dobra polecam, dla tych którzy idą na zabieg nic strasznego. Najlepiej zaplanować zabieg w wakacje i stosować zioła łatwopalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 16 października 2014 operację przepukliny lewostronną,wieczorem przed operację przyszedł do mnie anestezjolog i zaproponował mi znieczulenie podtwardówkoe w kręgosłup jako standardową metodę.Znieczulenie ogólne narkoza jest ostatecznością niechętnie stosowaną .Ja byłem sceptycznie nastawiony na zastrzyk w kręgosłup ale anestezjolog przekonał mnie do wyrażenia zgody jako mniejsze bardziej bezpieczne zło.zabieg poszedł pomyślnie teraz wszystko jest ok. pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dziękuje za odpowiedz czuje szszypanie niźej w pachwinie jestem juź po zabiegu przepukliny pachwinowej czy te szczypanie to jest normalne po takim zabiegu czy mam sie bać przypomne źe miałem zabieg robiony sposobem lichtensteina prosze o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, szczypanie po zabiegu może występować.Nic się nie przejmuj!!! Metoda Lichtenstaina jest jedną z najczęściej stosowanych metod przy tego typu zabiegach. Ja jestem 5 dni po zabiegu też tą metodą i też mnie poszczypuje w pachwinie. Trochę się na tym znam, bo to już moja druga przepuklina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przepukliny obustronne pachwinowe od kilku miesiecy. Nie sa duze po calym dniu takie male sliwki. Rano ich nie ma. Czasami czuje delikatne szczypanienie Nie wiem czy isc na zabieg czy jeszcze poczekac. Ponoc mozna z tym zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że lepiej iść od razu, zanim się bardziej powiększy. Żyć można, ale przepuklina może ci uwiąźć i wtedy operacja będzie niezbędna. Ogólnie nie ma się czego bać. Ja miałam operację przepukliny pachwinowej przy znieczulenie miejscowym, wyszłam po 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie tydzień po operacji przepukliny brzusznej, mam szyte od pępka do pachwiny i właśnie tam lekko podszczypuje, do dziś mialam czysty opatrunek i dzis zauważyłam lekką plamke i zaczęłam sie strasznie denerwować co to może być... Zdjęcie szwów dopiero w czwartek i musze sie obserwować aby w razie co szybciej uderzyć do lekarza. Ogólnie oprócz podszczypywania to czuje sie dobrze i mam nadzieje ze tak juz zostanie, do jutra mam antybiotyk biseptol 960. A proszki przeciwbólowe biore tylko w nagłych przypadkach &#128521*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anna i Anonim. Ja już chodzę z tymi przepuklinami niecały rok. Ponoć pachwinowe bardzo rzadko mogą uwięznąć. Napiszcie proszę czy jeszcze mogę zwlekać z zabiegiem. Boję się trochę no i nie wiem jaka metodę wybrać i czy zabieg na dwie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×