Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny pachwinowej jak długo trwa? jak długo goi się rana? blizna?


Gość Mrooffka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mrooffka

Witam! Nabawiłam się chyba niestety przepukliny pachwinowej. Narazie wyczuwam niewielki guzek w pachwinie, który jeśli niczego nie dzwigam i się nie przemęczam znika. Jak tylko zaczynam się trochę forsować pojawia się znowu:( Guzek ma ok 2cm. Jutro mam wizytę u chirurga, ale wolałabym się przygotować jakoś psychicznie na to co mogę usłyszeć. Strasznie boję się operacji, jeszcze nigdy żadnej nie miałam. Szczególnie boję się narkozy. Jak długo trwa zabieg usuwania przepukliny? Jak długo goją się rany i jak duża blizna pozostaje po takim zabiegu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro mam operacje przepukliny pachwinowej. Mam 16 lat i ide do liceum. Mój żywioł to sport. Czy po operacji będę mogła wystartować w zawodach? Jak szybko goi się rana? Czy w ciągu 2 miesięcy będę mogła startować w zawodach pływackich na basenie? Czy jeszcze nie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem operacje w poniedziałek, troche spowalnia mój ruch, ale czuje sie na pewno lepiej niz przed operacja... ale tak czy siak najlepszy moment to gdy daja szpitalne *narkotyki* na rozluznienie hehe nigdy takiej jazdy nie mialem hehe, chociaz jeden + z lezenia na stole :P nawet napisalem o tym wiersz ... www.bielak.cba.pl/stbarts.html :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam operacje 11.7.2011 zaraz bedzie dwa tygodnie a mnie nadal boli,ale ja mam gorzej bo w ciąży jestem i mam miesiec do porodu,najbardziej sie obawiam zeby to mi nie wyszlo przy porodzie znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem po operacji na przepuklinę pachwinową wykonaną laparoskopowo z użyciem siatki i jest okej. Miałem rehabilitację po miesiącu ćwiczenia brzucha itd z piłka u rehabilitanta z uwagi iż uprawiam sport . Na rehabilitacji miałem rozmasowywane miejsce operowane a blizna mi została bardzo mała w okolicy pępka tam wchodziła kamera i było nacięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wczoraj operacje w uk w szpitalu metoda otwarta z siatka od przyjscia do wyjscia ze szpitala 7 godzin czekanie 4 godz sam zabieg godzina wybudzenie dojscie do siebie 2 godz dzis czuje sie kiepsko troche boli mam tramadol i cocodamol i jakos daje rade spuchlo mi jadro i troche boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj miałem operację na przepuklinę pachwinową, W połowie sierpnia mam testy do klasy mistrzostwa sportowego. Czy w połowie sierpnia będę mógł wziąć udział w testach (chodzi tu o normalny wysiłek fizyczny)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałam operację przepukliny pachwinowej w 2009r. i do tej pory boli mnie to miejsce, szczególnie przy zmianie pogody. Niekiedy mam wrażenie braku czucia tego miejsca, ale to wszystko to bajka. Miesiąc po operacji, przepuklina wyskoczyła mi z drugiej strony. Do tej pory nie odwiedziłam lekarza. Szczerze to nie wiem co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie wiem co robić mam strach, i dziwne myśli to całkowicie usypiają pacjenta?? jak ?? ja mam przepuklinę pachwinową od 7 lat czasami większa czasem mniejsza jak się nie przeciążałem fizycznie aż tak bardzo to kiedyś jej nie miałem przez 8 miesięcy było fajnie he he ale jak usypiają całkowicie to jednak nie pójdę jeśli nie muszę , bo jakoś z tym sobie już radze chodź czasem odbiera mi siły tak po prostu z upływem czasu w dniu. praca pół na pół siedząco fizyczna, i bym z chęcią to z operował ale ta narkoza i to że może się to pojawić na nowe , nie wiem co robić, na wizytę idę 1 raz 19 wrześnie i nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro ide do szpitala,zabieg mam na drugi dzien,boje sie najbardziej narkozy i tej rurki w gardle,dwie przepukliny mam pepkowa i pachwinowa,mowiono ze zrobia obie metoda laparoskopowa..do tego torbielowate zwyrodnienie nerek..boje sie tak strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×