Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Burczenie, przelewanie się w brzuchu i nadmierne gazy


Gość martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martyna

Mam straszny problem. Od dłuższego czasu po posiłku strasznie przelewa mi się w brzuchu. To strasznie krępujące. Najgorzej jest w godzinach popołudniowych, np. kiedy zjem obiad. I nieważne co jem - efekt jest taki sam. Dokuczają mi nadmierne gazy. W godzinach wieczornych jest najgorzej. Jest och wtedy najwięcej. Nie odżywiam się źle, piję codziennie 1/5 litra wody mineralnej niegazowanej, staram się nie jeść słodyczy, chipsów i fast foodów. Wypróżniam się nawet 3 razy dziennie, przeważnie rano. Naprawdę nie wiem co mi dolega. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Moim zdaniem to wszystko przez nerw, stres. Stosowałem Colon C przez około pół roku i starałem się nie denerwować często i dużo czasu poświęcić na odpoczynek i relaks. Dziś jest już dużo lepiej. Czasami mam tylko nadmierne gazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam tak , przelewanie w brzuchu , nadmierne gazy a jak je wstrzymuje to sa dziwne bole jak by w okolicach jajnikow a czasami jelita ale zauwazylam ze to jest na tle nerwowym bo np jak zaczyna sie przelewanie i gazy zaczynam sie tym stresowac ze ktos uslyszy i skupiam sie na tym i wieksze nerwy popadam , niby oddawanie gazow rzecz normalna ale jednak ma sie dyskomfort . Mam juz tak ok 6 lat bylam u lekarza rodzinnego poprosilam o srodki uspokajajace ale naprawde silne , przepisala mi psychotropy fakt uspokajaly mnie i nie mialam tego wogóle zadnego przelewania gazow nic ale po tych tabletkach bylam tak wyciszona ze troche jak by nacpana a chodzilam do szkoly wiec nie bylo wskazane mi to brac , pozniej pilam aktivie ale do picia bo jogurty aktivia nie pomagaly wiec tylko pitna cos mi tam pomoglo ale po tym mialm biegunki i odstawilam , pozniej tez pomagalo mi siemie lniane ale po jakims czaie tez juz tego nie bralam , bylam na usg i na gastroskopi i nic nie wykazalo , nie wiem czy to wlasnie jest zespol jelita drazliwego bo czytajac objawy to tam jeszcze wystepuja zaparcia lub biegunki albo nudnosci a ja nic takiego nie mam , wiec ostatnie co trzeba bedzie zrobic to kolonoskopie ale jakos nie mam odwagi */ powiem tylko tyle ze to jest przykra dolegliwosc bo siedzacw srod znajomych czy gdzie kolwiek gdzie jest spokoj cisza dostaje nerwa i sie zaczyna wiec zaczynam gdzies wychodzic krece sie zeby oddac gazy i wracam , ale jak juz jest jakas impreza gdzie muzyka jest szum halas to jest ze mna ok , tak ze pozdrawiam wszystkich ktorzy wiedza o co kaman *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem czy mam to samo co Wy... Czasem przelewa mi sie w brzuchu/jelitach jak siedzę, ale najbardziej mnie irytuje dosłownie chlupanie wody jak biegam czy skaczę. Jak bym trzymała w rękach baniak z wodą. Mówiłam o tym lekarzom, ale patrzyli na mnie jak na idiotke... :/ Czy ktoś ma/miał takie objawy i wie jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też takie objawy, to przelewanie mnie dobija a najbardziej gazy. Niektórzy piszą, że to przez nerwy, ale kiedy nie pracuję dłużej też są. Jestem osobą spokojną, lubie pożartować. Myślę ze nie jestem znerwicowana. U mnie trochę pomogło branie probiotyków - brałam Biopron 9 przez 2 tyg i na jakiś czas było lepiej. A gazy dalej są ,mniejsze co prawda, ale tez i diete zmieniłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy są przy kandydozie układu pokarmowego.Kandydoza to choroba spowodowana przez grzyby candida (głównie bielniak) które kolonizują układ pokarmowy w sytuacji braku probiotycznych bakterii i nadmiaru cukrów prostych.Leczenie trudne i długotrwałe,lekarze ignorują zgłaszane objawy bo uważają, że candida to element flory jelitowej.Tak jest jeśli są one tylko w jelicie grubym, ale jak się rozsieją i z krwią rozniosą, to kolonizują wiele organów. W moim przypadku, po wieloletnich kłopotach, diagnozę postawił lekarz chorób błon śluzowych i przyzębia na AM.Miałam obrzucony język i śluzówkę jamy ustnej białym nalotem i metaliczny (galwaniczny) posmak w ustach.Po tej diagnozie kupiłam przez internet książkę Andrzeja Janusa *Nie daj się zjeść grzybom candida* na bazie której się leczę sama.Trudna, długotrwała walka.Kupiłam też książkę *Dieta antygrzybicza* Od 5 lat nie jem cukru, białej mąki,pieczywa drożdżowego,napojów fermentowanych (dieta jak dla diabetyków).Grzyby niszcząc śluzówkę jelit doprowadzają do ich perforacji pozwalając wnikać toksycznym składnikom przemiany materii do kwioobiegu.Grzyby i drożdże przetwarzają cukry tak jak w balonie winnym na alkohol i dwutlenek węgla- stąd te gazy i wzdęcia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest wiele, dlatego najwazniejsze to zaczac od wizyty u lekarza. U mnie skonczylo sie diagnoza zespolu jelita drazliwego. Na szczescie da sie z tym normalnie zyc :D dostalam leki, odpowiednio dobrana diete i zaczelam stosowac inteste na wzmocnienie flory jelit i poprawe perystaltyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×