Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęty brzuch po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakis miesiac temu mialem operacje usuniecia wyrostka,a moj problem jest nastepujacy brzuch jest caly czas wzdety,dolna partia brzucha najbardziej...czy jest to zwiazane z zabiegiem?czy to minie i po jakim czasie?a moze nalezy skonsultowac sie bezposrednio z lekarzem?...Z gory dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno mi określić co się dzieje bez badania. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Miesiąc po zabiegu usunięcia wyrostka nie powinny występować takie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmagam sie z tym problemem po operacji.(4 lata) Niestety po prawie wszystkim co zjem brzuch robi sie nadety jest to dosc krepujace.kiedys ulyszalam od lekarza ze kazda operacja niesie za soba jakies skutki uboczne i wlasnie to jest jeden z meczacych mnie problemow :( nie pomaga zaden espumisan , kiedys moglam jesc warzywa a teraz po nich mnie wzdyma.brzuch staje sie twardy napiety , czasem skurcze jelit czy ktos z was tez ma ten problem*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to prawdopodobnie zespół jelita drażliwego. najlepiej zrezygnować z produktów typu: mleko, jaja, sery, pieczywo (szczególnie białe), minimum mięsa (szczególnie tłustego) a jeżeli to nie w formie kiełbas czy gotowych przetworów . odżywiać się b.regularnie (4 do 5 razy na dzień, ), małymi porcjami, ostatni posiłek o 18:00, codzienne ćwiczenia lub 1/2 h spacer, min 8 h snu i SPOKÓJ. i to na tyle, życzę powodzenia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ,jestem już prawie 3 miesiące po operacji pępek jest jakiś taki nienaturalny,wcześniej był okrągły,teraz poziomo - jajowaty,tak jakby troche podbrzusze pod pepkiem było opuchnięte i znieksztalcało pępek,tylko że to jest od samego początku do teraz.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×