Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepica, co robić? a czego nie robić?


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie naczyniowiec od razu zalecił noszenie pończoch przeciwżylakowych, 2 klasa ucisku. Noszę codziennie i jest dużo lepiej. Ból minął już po kilku dniach. Ogólnie wspomagają odpływ krwi z nogi. Zakładam rano, zdejmuję wieczorem przed snem. Można dostać w sklepach medycznych, tam precyzyjnie dobierają rozmiar. Ogólnie super sprawa. W ogóle nie dostałam zwolnienia, cały czas chodzę do pracy, a pracuję jako kierownik budowy, więc różnie bywa. Ale jest zdecydowanie lepiej niż zanim zaczęłam nosić pończochy. Początkowo brałam Clexane, teraz jadę na Xarleto (na początku 2x15mg, teraz 1x20mg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja przygoda z zakrzepica zaczela sie 27 lat temu po urodzeniu dziecka. Zakrzep zrobil mi sie w miednicy mniejszej co w konsekwencji cala noge lewa mi zablokowalo. Jazda bez trzymanki funkcjonowac dalo sie ale ten bol rozpieranie nogi -tragedia. Trwalo to 4 lata. Zaszlam w ciaze. W 5 miesiacu okazalo sie ze nie mam zakrzepu ani skrzeplin jednym slowem noga czysta. Zartowalismy z mezem ze drugi syn mnie wyleczyl ze skrzepow ale bol pozostal zakrzepica zniszczyla mi zastawki i noga wtedy boli rozpiera ja. Ale da sie zyc. Teraz dostalam drugiego zakrzepu. Nie wiem ci sue stalo biore ta rewelacje xarelto 15 mg a wczesniej 2x15 mg. Przy 1 zakrzepicy nie moglam w szpitalu zejsc z lozka a teraz kazal mi lekarz od razu jak najwiecej chodzic. Od diagnozy 4 dni i noga przestala bolec. Powodem tego bylo to ze skrzep sie zmiejszyl. O 20% i pojawil sie przeplyw. Zobaczymy co bedzie ale nie nartwcie sie. Co prawda noga nigdy nie bedzie taka jak przed choroba ale da sie zyc. Czesto myslalam za co to wszystko kiedy zachorowalam mialam 20 lat ale coz takie jest zycie. Podsumowujac glowa do gory przejdziecie przez to. t.t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam 12 a teraz za drugim razem 21. I często myślę dlaczego i za co to wszystko... Ale staram się myśleć bardziej pozytywnie mimo ciągłego leczenia. Jak to moja mama mówi są na świecie gorsze choroby *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz nic o tym nie wspominal...nie wiedzialam ze istnieje takie coś.. powiesz mi cos wiecej na temat tego zespołu ? Bo szczerze już się naczytalam w Internecie i jestem trochę przerazona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie zaczęło się od tego, że byłam w ciąży i poroniłam (w końcówce 5go miesiąca). Tak więc dramat i zaczęłam się badać, dlaczego tak się stało. niedługo potem (jakiś miesiąc po pobycie w szpitalu) okazało się, że mam jeszcze zakrzep w nodze. ale byłam już w trakcie wykonywania badań pod kątem właśnie zespołu antyfoslipidowego (między innymi). początkowo skierowanie na badania dostałam od ginekologa, później już przejęła mnie reumatolog. trzeba zrobić badania na obecność przeciwciał antykardiolipinowych. wyszły mi dodatnio, dalej kolejne - P/c. p. beta-2-glikoproteinie (jedne i drugi IgM i IgG). jeśli wychodzą dodatnio - po minimum 12 tygodniach trzeba powrtórzyć. jeśli znó wychodzą dodatnio - potwierdzenie zespołu antyfosfolipidowego. to choroba autoimmunologiczna, nie wiadomo, skąd się bierze. może sobie sprawdź, może się czegoś dowiesz lub wykluczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, z tego co wiem, jak zaczniemy się starać, od razu mam przejść na heparynę drobnocząsteczkową (codziennie zastrzyki w brzuch) i tak przez cały okres ciąży - to leki przeciwkrzepliwe. Ale już teraz wiem, że mogę znów poronić, mogą zdarzyć się stany rzucawkowe lub może się urodzić wcześniak. z miejsca będzie to ciąża zagrożona. no ale lepsza sytuacja, bo przynajmniej wiadomo, że trzeba brać leki i jest większe prawdopodobieństwo, że może się udać (czytałam w necie, że kobieta chora na zespół antyfosfolipidowy będąc w ciąży, ale bez leczenia, ma tylko 20% szans na donoszenie ciąży). trzeba myśleć pozytywnie, bo cóż pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Bylam u lekarza który stwierdził ze mam zapalenie żył skierował mnie na SOR ponieważ był to lekarz prywatny tam miałam pobrana krew i dostałam skierowanie do chirurga zastrzyki clenax w brzuch poszłam do chirurga który przepisał mi maść lioton 1000 i tabletki cyclo 3 forte. Nie miałam jeszcze badania usg wiec obawiam się ze może mi się coś stać ? Czy to jest odpowiednie leczenie ? I jaka jest szansa ze mogę dostać zatoru ? Czy jak już brałam zastrzyki i teraz mam maść i tabletki może mi się coś stać czy najgorsze za mną ? PROSZĘ O ODPOWIEDZ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas temu robiłam sobie badania za pośrednictwem http://www.euroimmundna.pl/zakazenia-candid  . Podczas konsultacji dowiedziałam się,że alkoholu nie mogę ruszać. Dlatego tak bardzo cierpię ponieważ u mnie wyznaje się zasadę kieliszek do obiadu a tu LIPA ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałem sie dołączyć do tematu bo boje sie o moje zdrowie i nie wiem co sie dzieję w moim organiźmie. Wykryto u mnie zakrzepicę w lewej nodze po badaniu USG Dopllerem, lekarz przepisał mi od razu zastrzyki Neoparin, które brałem przez trzy tygodnie. Ból ustąpił i noga juz tez nie jest tak spóchnięta. Następnie dostałem lek Xarelto doustny który zarzywam codziennie rano oraz noszę pończochy uciskowe. Niestety po jakims czasie zacząłem odczuwac dokładnie takie same objawy zakrzepicy w prawej nodze, czyli ból reumatyczny w pięcie i lekki ból łydki. taki sam ból odczuwam w prawej ręce. Zaczyna się od pach i idzie az do dłoni. Czy jest możliwe żeby powstały inne skrzepy w innych kończynach przy zażywaniu leku przeciw krzepnięciu krwi? Proszę o odpowiedź. Bardzo się tym przejmuję bo nie wiem co się dzieje. musze zaznaczyć ze w pracy siedzę przed komputerem ale czy to ma az taki duży wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W kwietniu 2018 r. stwierdzono u mnie zakrzepice zyl glebokich prawej nogi. Powodem byl uraz nogi, usztywnienie gipsowe przez 2 miesiace oraz kilkugodzinny lot samolotem, podczas ktorego noga byla unieruchomiona.

Przez dwa tygodnie przebywania w Egipcie, gdzie bylo blisko 30 stopni obie nogi mi puchly. Ale tylko prawa mnie bolala i byl to rozpierajacy bol. I caly czas bol nogi laczylam z niedawnym wypadkiem i uszkodzeniem nogi. 

Neurochirurg wykonal u mnie usg Dopplera, zalecil noszenie ponczochy uciskowej 2 stopnia. Z lekow otrzymalam zalecenie Xarelto, przez trzy tygodnie 2x 15 mg, a nastepnie 1 x 20 mg do trzech miesiecy. Lekarz proponowal mi zastrzyki. Dzialanie jest to samo. Chodzilo o cene, a nie o wygode. Wybralam wygode.  I tak biore zastrzyki insuliny 8 x dziennie, to uznalam, ze klucia starczy. 

Noga puchla przez cale lato. Bolala bardzo. Lekarz zabronil wysilkowego trybu zycia oraz zalecil odpoczynek i nie przaciazanie nogi. 

Po trzech miesiacach okazalo sie, ze wyleczylam zakrzepice. Niestety skrzep nie rozpuscil sie tylko zwloknial i przywarl do zyly. To nadal powoduje bol. I tak juz zostanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję ten wątek, bo okazało się, że u mnie dotyczy. Wiecie może jak to jest z antykoncepcją w przypadku zakrzepicy? Podobno powinno się uważać, ale słyszałam, że np. tabletki Orlifique są bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roxy po zakrzepicy
W dniu ‎03‎.‎07‎.‎2009 o 17:21, Gość ewunia napisał:

jeśli masz zakrzepice to musisz iść do angiologa. Przepisze ci serie zastrzyków w brzuch: fraxodi, clexane lub fraxiparine

Po co angiolog? Zwykły chirurg wypisze zastrzyki. Do angiologa czeka się kupe czasu, a chirurg bez problemu to zrobi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 22:50, Gość Roltia napisał:

Podbiję ten wątek, bo okazało się, że u mnie dotyczy. Wiecie może jak to jest z antykoncepcją w przypadku zakrzepicy? Podobno powinno się uważać, ale słyszałam, że np. tabletki Orlifique są bezpieczne?

Ja je biorę i wszystko jest ok, także bez obaw. Jednak jak wyżej napisane, porozmawiaj z ginekologiem i na pewno zleci komplet badań, dla pewności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesiek Waldemar

witam tak samo choruje na zakrzepice zyl glegokich. Napoczatku bralem zastrzyki 100 szt w brzuch CLEXANE96(60mg)+tablaetki cyclo3fort o oczywiście co dwa co 4 dni na padanie INR czy jest w normie.Potem oczywiście Warfin 3 szt dziennie to zależy od stanu INR ,oczywiście uprawiałem sport silownia domowa,bieganie,rower i worek bokserski .Po 5 miesiącach leczenia naparzam spacery długo dystansowe polecam oczywiascie w pracy dużo chodze w miesiącu 55km spaceru nie wliczając pracy, wystarczy basen rower ale to jeszcze trochę z rowerem .Przede wszystkim nie wolno się załamywać trochę modlitwy i będzie dobrze.Nie ma lekko mam 36 lat a do 35 roku zycia się babcia opiekowałem choć miała troje dzieci to ja jak ten pies byłem przy niej obiecałem jej to ze będą z nia do końca  miała demencje i była już bez nog co jest zapisane tak będzie zyjcie ludzie jak by nie miało jutra być a przede wszystkim się nie zalamywac a będzie dobrze pozdrawiam 3ymajta się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×