Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepica, co robić? a czego nie robić?


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kamil- rozbroiłes mnie swoim pytaniem o alkohol- ciekawe jakie dostaniesz odpowiedzi :) Mnie od kilku dni boli połowa lewej łydki i z waszych opisów domyślam się ,że coś dzieje mi się z żyłami- tym bardziej ,że mam żylaki na obu nogach.wystraszyłam się pożądnie- nie ma co.tylko czy jutro dostanę się do rodzinnego?i przeraża mnie moja pozycja siedząca w pracy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja sytuacja zaczęła się niewinnie ... Złamałem kości sródstopia i byłem w gipsie przez 4tyg. I to wystarczyło do rozwoju zakrzepicy podudzia (łydki) . Brzez okres gipsu brałem clexane a po zdjeciu gipsu juz nikt mi ich nie przepisał a wiadomo ze noga odrazu sprawna nie będzie. I tak po czterech dniach od zdjecia gipsu zaczęła mnie rwać łydka lecz myślałem że to od ćwiczeń więc przestałem ćwiczyć i oszczędzałem nogę, lecz ból nie mijał. Za trzy dni do chirurga tam dostałem skierowanie do szpitala na usg żył a oni mi na to że specjalista który może zrobić mi usg bedzie dopiero po nowym roku i mam lezec w szpitalu brac clexane i spokojnie czekać (byłem tam 27 grudnia) więc wypisałem się na wlasną odpowiedzialność i szukałem szpitali które mogo mi to zrobić w ten sam dzień . Po dwóch godzinach znalazłem taki szpital i specjalistę dla którego człowiek jest coś wart... po badaniu usg okazało się źe nie potrzebuję hospitalizacji i można spokojnie leczyć to w domu. Dostalem tabletki xarelto 15 mg i informację że leczenie bedzie trwało 6 miesięcy. Wiem że tych tabletek nie można mieszac z alkocholem i najlepiej rzucić palenie *) życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana

Witam, Mam problem z bolącą ,drętwiejącą i chłodniejszą nogą od roku. Boli mnie udo łydka i bardzo mam poszerzone żyły na całym ciele, a na nogach szczególnie. Chodzę po lekarzach ,ale oni twierdzą , że nic się nie dzieje.Mówią że to od kręgosłupa. Robiłam d-dimery co pół roku wyszły w normie 0.07 ( norma do 0.5 ) , też robiłam dopplera 2 razy i badania wyszły dobrze . Czy lekarz od dopplera może się mylić . Moje żyły powychodziły na piszczelach są wypukłe i bolące. Jak chodzę to łydkę udo i biodro chce mi rozsadzić od środka jak leżę ból jest mniejszy. Czy to może początek żylaków, ale skąd ten okropny ból nogi. Również na odcinku od kostki do kolana na tej nodze mam straszną przeczulicę , wszystko co ją dotyka strasznie czuję . Wspomnę , że zaczęło się to przy tabletkach hormonalnych , które wzięłam przez 3 miesiące i przerwałam przez ból nagi ale drugiej. Lekarzy których odwiedziłam to pogotowie rok temu , wyniki dobre tak twierdzili , rodzinny , chirurg naczyniowy , ortopeda , neurolog. Każdy stawia inną diagnozę. Moje żyły wcześniej były pochowane i nie widoczne , już jestem bezsilna, bo nie wiem co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli widzicie, że coś się wam dzieje z nogami, obrzęk stawu skokowego, łydki, może nawet uda, do tego brak urazu, czy czegoś co by tłumaczyło obrzęk, - u mnie też początkowy ból łydki, potem dołu podkolanowego ... nie odpuszczajcie w badaniach i poszukiwaniach. Chory ma najlepszą intuicję. Ja 3 miesiące chodziłam z obrzękiem - na początku poszłam na dopplera, nic nie wykazał, ale obrzęk nie schodził ... drugi doppler po tych 3 miesiącach ujawnił zakrzepicę i skrzepy w łydce, pod kolanem i w udzie. Bądźcie krytyczni co do lekarzy! Szukajcie najlepszych w swojej okolicy. Ja biorę Xarelto - najnowocześniejszy lek przeciwzakrzepowy obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktoria

Do ewa. Ja takze jestem na xarelto od lutego tego roku.. bardzo wygodne tabletki, mega komfort przy stosowaniu (nie trzeba mierzyc inr, bo same reguluja gestosc krwi, male cuda) jedynym minusem moze byc ich cena i to ze jedno opakowanie wystarcza tylko na 14dni. A i trzeba brac je codziennie o tej samej porze (najlepiej rano). O alkoholu zadnych przeciwwskazan nie ma, ale jak ktos nie musi to niech lepiej nie pije*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczęłam niecały miesiąc temy brać xarelto 20 wcześniej acenocumarol przez 8 lat *-) jestem po zakrzepicach i zatorze mam trombofilie. U mnie mimo że trwa to długo nadal nie pogodzilam się z choroba ciężko funkconowac jeśli ktoś się chce czegoś dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulina 26

Witam. Mam 26 lat i po porodzie ( drugie cesarskie cięcie) dostałam zakrzepicę w żyle biodrowej, przeszłam operację która polegała na rozbiciu i odessaniu skrzeplin. Biorę Xsarelto 20 mg, noszę pończochę o 2 stopniu i noga mi nie puchnie. Nie dawno miałam rezonans magnetyczny i okazało się że główna żyła w biodrze jest niedrożna i chcą mi założyć stenty. Czy ktoś może miał taką sytuację? czy ktoś może coś powiedzieć o tych stentach tzn czy to już trzeba mieć do końca życia czy jest szansa że ta żyła się zregeneruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAulina a skad jestes?ja mam zakrzepice w biodrowej, jestem z lodzi, nikt mi tego nie chcial opeowac,bo mowia, ze sie nie operuje w Polsce. skrzep mi sie wcale nie rozpuszcza i mowia, ze nie rozpusci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dowiedziałam się o zakrzepicy tydzień przed porodem. Strasznie bolała mnie pachwina lekarz gin mówił że to przez ucisk główki po 3 dniach trafiłam na porodówke miał mi podłączyć kroplówkę ale dalej bolało nie mogłam wogóle chodzic ani stać. Ból mijał tylko przy lezeniu. Chirurg wykluczył przepukline dopiero na usg dopler wyszło że to skrzeplina zapchana żyła udowa i biodrowa odrazu zaplanowano cesarskie cięcie. Po cieciu noga słuchła jeszcze bardziej zwiększyli fraxsyparyne 2dziennie. Minęły już 2 miesiące zakrzepica pomału postępuje miesiąc temu na usg 60% żyły zapchane. Za tydzień przechodzę na tabletki xarelto karnie cały czas piersią lekarz mówił że to nie szkodzi instrukcja mówi co innego? Przy zastrzykach cały czas karmiłam czy ktoś miał taka sytuację?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PAULINA 26

Zgadza się że mówią że się tego nie operuje bo mi też tak powiedzieli w szpitalu ale usłyszałam o jednym bardzo dobrym profesorze i zgodził się zrobić mi operację ale to w sumie zależy od czasu bo tą operację można wykonać do dwóch tygodni od wystąpienia objawów zakrzepicy. Po tych dwóch tygodniach już nie można tego zrobić bo skrzepliny są już za twarde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z bolącą łydką od kilku lat. Kiedyś bolała mnie dwa tygodnie i zrobił mi się krwiak. Lekarz kazał smarować maścią z heparyną. Po kilku tygodniach objawy ustąpiły. Ta łydka boli mnie co jakiś czas w taki dziwny rozpierający sposób. Dzisiaj rano wstałam znowu z bólem nogi, smaruję żelem z heparyną ale nie pomaga, ledwo chodzę. Miałam rok temu robione usg żył i wyszło ok. Sama nie wiem czy pojść do lekarza, patrzy na mnie jak na wariata bo usg dobre, jestem młoda, nie choruję. Może powinnam pójść do jakiegoś specjalisty albo zrobić dodatkowe badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PAULINA 26

Nina jak chcesz to dam Ci adres do lekarza do którego ja chodzę on Ci zrobi Dopplera na miejscu, lepiej się upewnić napisz do mnie na e-mail jak jesteś zainteresowana paulinaorzel@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×