Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawej części podbrzusza - czy to ból jajników czy wyrostek?


Gość Zachodniopomorskie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sądzę, że po prostu wystąpiło pęknięcia ciałka żółtego i stąd ten ból w prawej dolnej części podbrzusza. Jeśli chodzi o mnie. Mój lekarz podał mi leki, by ta krew, która powstała w jamie Douglasa, wchłonęła się. Na szczęście skończyło się tylko na lekach. Powiedział, że jeśli by krew nadal się nie wchłaniała potrzebna byłaby operacja przy której wycięli by mi wyrostek, bo leży na tej samej linii co jama. Czym może być spowodowane pęknięcie ciałka żółtego: po pierwsze - samoistne, po drugie - za dużo słodyczy, a po trzecie - stres. Ja po tygodniowym pobycie w szpitalu dostałam niesamowicie rygorystyczną dietę. Czekoladę zamieniać na owoce, więcej ćwiczyć. Oczywiście (i niestety) nie stosuję się do tych zaleceń, przez co ból znowu się pojawił. To moja opinia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andżulka25

Witam od kilku dni boli mnie podbrzusze i jakby promieniowało na prawa stronę albo mam skurcze lub kłucia. Martwię się bo nie wiem czy to jajniki czy coś bardziej poważnego. Teraz jest weekend i nie wiem czy się udać na pogotowie. Proszę o pomoc!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od kilku dni mam bardzo dziwnie boli mnie brzuch w pod pępkiem az do samych jajnikow, co moze byc tego przyczyną? dodam ze rok temu przeszlam operacje jajnikow tzn wystopilo pekniecie torbieli do otrzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cierpię na klucia w prawym podbrzuszu od 2mies.i jakis *twór*,*wał*wyczuwany przez lekarzy,w połowie odległości miedźy pachwina i pępkiem,przy dotykamiu go ból klujacy-i historia tak jak u poprzedników,badania krwi,moczu,usg jamy brzusznej,usg dopochwowe,tomografia brzucha i międnicy,cuda wianki...jedyne co wyszło do złog 3mm w nerce prawej...rowatinex,fitolizyna stosowana od ponad miesiąca..-i nic dalej boli dalej kuje zero zmian.doszedł ból na około pleców nerka prawa i tak cały bok z nogą włącznie...w domu dziecko 3lata,partner,sprzątani itp,a weź tu funkcjonuj jak ledwo chodzisz...-trafiłam do lekarza internisty,który dał mi skierowanie na badania w kierunku wirusa coxsakie,wyniki jutro...zobaczymy czy to to.a jak nie to trzeba bedzie szukać dalej...może jelita...koszmar.nie da rady w dzisiejszych czasach isc do lekarza z objawami,otrzymać diagnozę i odpowiednie skuteczne leczenie:( niema takiej opcji:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się odnieść do tego co napisała ponad 2 lata temu Karolina i ponad pół roku temu Anna l.26 , obie mają( miały) podobne objawy do moich. Ja mam 40 lat i zaczęłam odczuwać ból jakieś 5 miesięcy temu, kłucie w dolnej części podbrzusza, miałam do tego takie słabe miesiączki,że myślałam,że jestem w ciąży. Bolała mnie cała prawa strona. Nadal coś czasem czuję, delikatne bardzo słabe kłucie-czasem. A było już źle, nogami włóczyłam , czasem czuję ból w prawej pachwinie jak wstaję z łóżka. Oczywiście lekarz 1-go kontaktu powiedział,że wymyślam, ginekologicznie wszystko jest idealne., krew i mocz -super wyniki. Zaczęłam sama szukać pomocy. Oczyszczam się. Zaczęłam oczyszczać cały organizm, wszystko po kolei i jest od 2 miesięcy dużo lepiej, miesiączki się unormowały, bólu prawie nie ma, stawy wracają do normy, chodzę swobodnie. Bałam się, ale myślę,że tu dużo złego robi stres. Jestem dobrej myśli i kontynuuję oczyszczanie preparatami Joalis UrinoDren, GynoDren itd. wiem,że to potrwa , bo oczyszczanie to długi proces ale mam zamiar to robić, aby móc w dobrej formie cieszyć się życiem i nie myśleć,że rośnie mi tam ,,obcy,,. życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból w prawym podbrzuszu i ból z tyłu jakby nerka i cały bok brzucha ale USG nic nie wykazało. Na jeden dzień ból się zminimalizował ale dziś wrócił. Ginekolog jeszcze przede mną później wezmę pod lupę jelita ale tej kolonoskopii boje się jak mało kto. Narazie biorę nospę i przeciwbólowe ale to nie działa. Brałam antybiotyk przez 3 dni i tez nic nie pomógł. Ból jest okropny gdy stoję. Jak siedzę czy leżę to się zmniejsza. Ech co nam jest??? Kto to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylam u lekarza ale czytam forum kolo wzgorka na jego linii po prawej stronie mam takie wybrzuszenie jakby guz przepuklina to nie jest gdy leze to nie czuje zgrubienia gdy wstane to jest dosc duze co to moze byc zaraz kolo wzgorka czy to moze miesniaki bo mnie to raczej nie boli no czasem czuje klucie ale sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×