Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie podstawy środkowego paliczka palca IV lewej reki


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

23,05 br doznałam złamania bocznego (lub brzerznego w zaleznosci od interpretacji zdjęcia rtg przez lekarza) podstawy paliczka srodkowego palca IV. złamanie wygladało tak ze fragment kosci istniał z dala od całej reszty tego paliczka. Lekarz do którego trafiłam ze złamaniem założył mi szynę gipsową i kazał mieć ją przez 4tygodnie. Gdy mineły udałąm się do lekarza by ją sciagnac, stwierdził że takie leczenei jest bez sensu bo ten palec nei mial prawa się zrosnąć i kazał go smarować tylko mascia rozgrzewajaca. Cwiczyłam ten palec za pomoca piłeczki i potrafie go zginac, ale nie moge go wyprostować. Maksymalne *wyprostowanie* pomiedzy paliczkiem pierwszym a srodkowym to kat 90stopni dalej nie moge go wyprostowac. Mam uczucie że cos *blokuje* wewnatrz ten palec. Czy istanieje szana ze wyprostuje ten palec bez ingerencji chirurga? A jezeli nie to co mnie czeka...? Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 3 maja 2009 w wyniku wypadku na rowerze złamałam sobie podstawę paliczka środkowego palca V ręki. Najpierw miałam założoną aluminiową szynę. Palec się zrósł ale do tej pory nie mogę nim zginać. Z własnej siły zginam tylko samą końcówką palca. Po rehabilitacjach (głównie ćwiczenia siła-opór itp.) mogę delikatnie zgiąć palec ale tylko przy pomocy drugiej ręki. Gdy dotykam miejsca złamania to kostka jest zdecydowanie bardziej gruba niż w małym palcu zdrowej ręki. Powiedzcie czy będzie potrzebny zabieg czy da się doprowadzić tego palca do normalności za pomocą samych ćwiczeń??? Jeżeli tak to jakich??? Denerwuje mnie ten palec, gdyż jest to prawa ręka (jestem praworęczna) i teraz mam bardzo ograniczone chwytanie. Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same cwiczenia pomoga, ja chodzilam dlugo po lekarzach ktorzy mi nie pomogli tylko kazali smarowac palec roznymi kremami- najczescie homeopatycznymi... zaczelam sama cwiczyc palec, najpierw go rozluzniajac a pozniej prostowalam i podzialalo- moge go juz prawie w 100%prostowac(lekarz powiedzial ze juz nigdy go nie wyprostuje) troche jeszcze boli ale w porownaniu z tym co kiedys to teraz jest rewelacja*)) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na poczatku pazdziernika zlamalem podstawe paliczka srodkowego w palcu srodkowym.Przeczytalem wczesniejsze wypowiedzi i powiedzcie mi czy po sciagnieciu szyny jest normalne,ze nie moge wyprostowac palca,tak jakby zostal w tej pozycji w ktorej sie zrastal na szynie...moge go tylko troche zgiac.Lekarz mi tylko kazal kupic jakas masc przeciwbolowa.Pomozcie,bo chce za 2 tygodnie wrocic do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

ostatnio zlamalem paliczek srodkowy palca 2 zalozyli mi szyne na 2 tyg po 2 dniach szyna zlamala mi sie przez sen gdy zdjeli mi ja palec byl napuchniety a jego czubek byl sztywny i dziwnie wygiety oczywiscie mam nowa szyne ale boje sie ze palec sie zle zrosnie... pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO mateusza Spokojnie powinien sie dobrze zrosnąć,jak Ci sie ta szyna zlamała to palec był napuchniety a jego czubek byl sztywny i dziwnie wygiety ,to dla tego ze szyne miałes tylko 2 dni spokojnie palec powinien się dobrze zrosnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam złamaną podstawe paliczka w V palcu lewej ręki. Mam szyne na 3 tyg. i do kontroli i potem jeszcze tydzień Codziennnie wyjmowalem palec z gipsu aby go omyć. czy moze sie zdarzyc ze przez to mi sie nie zrośnie. Dodam jeszcze ze opuchlizna zeszla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybys go nie mył bo przez takie codzienne wyjmowanie dłuzej bedziesz musiał go trzymac w tej szynie (juz bez wyjmowania) wiec nie radizłabym podobny miałam przypadek i tez go myłam i niestety potem szyna znów na 1 misiąc .Tak wiec podsumowując lepiej nie wyjmuj go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwietniu tg.r. zlamalam palca 4 lewej reki ,bylo zlamanie z oderwaniem sie paliczka srodkowego,palec mi nastawiono ,zalozono szyne gipsowa i po 3 tyg.sciagnieto ale z marnym skutkiem,bo palec wcale sie nie zrosl ,byl krzywy ,nabrzmialy i bolal okropnie.Po konstulatacji u ordynatora skierowano mnie na zabieg.Palec zlamano ,zespolono drutem 7 mm i zalozyli szyne gipsowa,z ktora chodzilam 3 tyg.,po dwoch tyg.sciagnieto mi szwy,a po 5 tyg.wyciagnieto mi ten drut i gips,bo w trakcie okazalo sie ,ze palec znowu jest zwichniety i nie ma sensu trzymac go dluzej w gipsie.Pojechalam na wczasy,gdzie po 2 tyg.poszlam do kontroli,zrobiono mi nastepne zdjecie (od poczatku juz leczenia juz 7 )i okazuje sie ,ze palec jest do kitu,nie zginam, nie prostuje ,krzywy ,boli i z rana jest bardzo zawsze opuchniety. Znowu mam isc na konsultacje do ordynatora ale jak znam zycie to na pewno bede musiala isc na oddzial na zabieg i sama nie mam pojecia co zrobic ,zeby nie bylo gorzej,bo chyba nie ma szansy na poprawe ,ze jeszcze bede tym palcem zginac i prostowac,choc troche .Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. Ja złamała palec piec dni temu i boję się że nie będę mogła go zginać. Mam go teraz w szynie. Tak sobie myślałam że może jakbym nim ruszała przed całkowitym zrośnięciem to by się zginał ? :/ Ale oczywiście wiem że nie można tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałam fragment paliczka w lewej ręce V. dzisiaj mineły 3 tygodnie od złamania, maiłam isc do lekarz ale oczywiście nie ma lekarzy, wiec ide dopiero w środe. a tak wgl to go zgiąć nie moge jest siny spuchniety, i wgl bardzo boli. Dzisiaj sciagłam ta szyne bo mam dosyć ale jak chcialam włożyc ręke do kieszeni to sie zgioł to aż się popłakałam. nie wiem co mam robić pomocy mam ja założyc co wgl jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zamiast odpowiedzi raczej mam pytanie?? złamałam sobie środkowego paliczka w prawej dłoni i trwa to już cztery miesiące . cały czas robią mi zdjęcia i cały czas jest tak samo,nie ma żadnej poprawy i każą tylko czekać bo zrośnięcie tego palca wymaga czasu. ale ile czasu? jest to prawa dłoń ciężko mi cokolwiek robić . nie wiem czy jest taka możliwość aby kości w ogóle się nie zrosły ? czy powinnam wykonać jakieś badania ? czy ktoś może mi pomóc ? a jeśli chodzi o ból to uwierzcie mi ale można się do niego przyzwyczaić ale nie jest łatwo.z pozdrowieniami kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem zastarzale zlamanie podstawy paliczka srodkowego palca 4 prawej reki z podwichnieciem stawu PIP.smigalem z tym palcem ok 4 miesiace bol niezly nie moglem go wyprostowac i zacisnac piesci w koncu wybralem sie do ortopedy operacja stabilizacja sruba i drutem na miesiac czasu wiecej napisze po zakonczeniu leczenia czy cos pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj złamałem pierwszego paliczka 5 palca lewej ręki. właśnie czekam na zabieg. mają mi to zespolić dwiema śrubami. palec w tej chwili mam mega krzywy i nieco się obawiam, że tak jak w Waszych przypadkach ja też będę miał problemy z ruchliwością tego palca. Dam Wam znać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej stronki boję się jeszcze bardziej... ja za nie długo kończę leczenie i boję się jeszcze bardziej że będzie tak jak Waszych historiach... ja złamałam środkowego palca lewej ręki w drugim paliczku... lekarz z chirurgi usztywnił mi go tylko na patyczku byłam dzisiaj na kontroli ale jeszcze trochę boli w miejscu złamania więc jeszcze na tydzień mi lekarz założył ten patyczek... boję się że nie będę mogła nim ruszać bo jestem bramkarzem więc nie mogłam bym dalej grać... na koniec mam pytanie czy mogłabym sobie troszkę zwolnienie lekarskie skrócić bo mam ważny turniej czy nie byłby to głupi pomysł?? proszę odpowiedzcie... przepraszam że tak napisane chaotycznie ale nigdy nie umiałam pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja złamałem z przemieszczeniem pierwszego paliczka 3 palca prawej reki do lekarza udalem sie jakies 5 dniu po wypadku dlatego ze myslałem ze jak moge go zginac to nie jest złamłamany tylko zbity a bólu praktycznie nie odczuwałem.Chirurg nastawil mi palec i założył szyne na 2 tygodnie. Na kontroli po tych 2 tygodniach obejrzał palec przez dosłownie 10sekund po czym stwierdzil ze wszytko dobrze i wyznaczy date nastepnej wizyty za tydzie ze djeciem, po tygodniu wchodze do lekarza a on zobaczywszy zdjecie oznajmia ze nie wyglada to najelpiej ibedzie potrzebny zabeg oeracyjny i kieruje mnie do specjalisty.Do specjalist dostaje sie po 2 tygoniach prywatnie dlatego ze w miescie jest tylko jeden gdyz resza jest na urlopach. specjalista oglada palec i mowi mi ze sie zrósł zdejmuje szyne i pokazuje kilka cwiczen i umawia na kontrole za 3 tygodznie. Palca moge zgina c i uzywac do chwytania ale nie moge zacisnąć pieści a na tym mi najbardziej zalezy .wiecie moze w jakim czasie odzyskam sprawnosc palca i czy wogole odzyskam.Lekazr mowil ze wszystko bedzie dobrze ale im juz nie zabardzo wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również złamałam podstawę paliczka |V palca, lewej ręki. Od złamania minęło 1.5 i nie boli mnie ono w żadnym calu, nawet po zdjęciu usztywnienia. Z tym, że jest jeden problem. Palca nie mogę zgiąć. Po prostu nie jestem w stanie. Pozostaje on cały czas w prostej pozycji! Nie mam możliwości zgięcia go w żaden sposób. Bardzo proszę o jakąś odpowiedź. Pomoc, cokolwiek. :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konrad

Cześć, zaczne od początku. Wczoraj mialem maly wypadek no i skonczylo sie zlamaniem podstawy paliczka środkowego małego palca lewej dłoni. Po przeczytaniu boje sie powikłan wyzej, jestem leworeczny i boje sie ze uniemozliwi mi to dalszej gry na gitarze. Jakie sa szanse ze spotka mnie to samo, jak tego uniknac? Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×