Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przepukliny pachwinowej a brak wyników z badania TK


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni odczuwam lekki ból w lewym podbrzuszu. Trudno dokładnie go umiejscowić. Ze względu na przebytą chorobę (prawostronna orchidektomia z powodu guza - seminoma oraz wycięcie guza przestrzeni zaotrzewnowej oraz limfadenektomia zaotrzewnowa) jestem pod stałym nadzorem lekarskim. Od dwóch lat mam stałe badania krwi i jestem regularnie prześwietlany rentgenem, USG i badany na tomografie. Ostatnio miałem także gastroskopię i w maju tomograf komputerowy. Wyniki tych badań były w porządku i niczego złego nie wykazały. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, żebym się nie przejmował skoro wyniki mam dobre, a inny lekarz zasugerował, że być może tworzy mi się przepuklina. W pracy dość często muszę podnosić ciężkie rzeczy i zdaję sobie sprawę z tego, że mogę nabawić się takiej przypadłości. Czy możliwe jest, że tworzy mi się jakiś rodzaj przepukliny, a TK tego nie zarejestrował? Do jakiego lekarza zwrócić się z takim problemem, aby znów nie usłyszeć, że mam się nie przejmować? Dodam jeszcze tylko, że w lipcu czeka mnie miesięczny, daleki wyjazd z plecakiem i obawiam się, czy noszenie go jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z tym problemem skonsultować się z chirurgiem. Doświadczony chirurg zwykłym badaniem ręką potrafi bezpośrednio potwierdzić lub wykluczyć istnienie przepukliny. Badanie TK niestety nie jest badaniem miarodajnym w przypadku przepuklin pachwinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×