Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zanik sutka i czucia po mastopeksji


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po mastopeksji biustu z wypełnieniem. Po operacji miałam czucie w obydwu piersiach, a dokładniej w sutkach. Obecnie jestem 1,5 m-ca po operacji i w prawej piersi straciłam czucie (kilka dni od operacji), a oprócz tego zanikł sutek (została mała plamka). Czucie dokładnie zanikło w całej otoczce i dolnej części piersi wokół cięcia. Dodam, iż miałam cięcie okołootoczkowe i pionowe w dół oraz pod piersią. Po zabiegu miałam straszne, wręcz paraliżujące bóle i kłucia prawej piersi, które uniemożliwiały mi oddychanie, nie mówiąc o jakimkolwiek ruchu, było to bardzo bolące kłucie i pieczenie, trwało kilka minut, ale było bardzo bolesne. Ból ten ustąpił po miesiącu. Proszę o odpowiedź, czy odzyskam czucie w tej piersi? Czy sutek się w jakiś sposób wykształci? Czym to jest spowodowane, skoro z lewą piersią nie miałam żadnego problemu. Jeśli w najgorszym przypadku sutek się nie wykształci, to czy można *odzyskać* go w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości związane z zaburzeniem czucia po tak dużej operacji mogą utrzymywać się 6-9 miesięcy, ale powinny powoli wycofywać się. Co do wykształcenia samej brodawki sutkowej trudno mi to oceniać bez badania. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który Panią operował. Oczywiście mimo operacji na dwóch piersiach zmiany miejscowe pooperacyjne mogą, nawet znacznie, różnić się w jednym czy drugim sutku. W czasie cięć chirurgicznych z reguły dochodzi do uszkodzenia drobnych nerwów skórnych. Nerwy takie przebiegają w różny sposób w jednym i w drugim sutku. Aby doszło do regeneracji nerwów trzeba czasu (nawet do roku). Jednym sposobem uzyskania właściwego kształtu sutka jest niestety ponowny zabieg plastyczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×