Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz/zgrubienie tuż pod dolnym mostkiem


Gość tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również jakiś czas temu wyczułem zgrubienie pod dolnym mostkiem, takie wielkości winogrona *) Gulka uwydatnia się podczas dużego wdechu a najlepiej uwidoczniona jest po wdechu i wygięciu się do tyłu. Podczas dotyku jest bolesna, ale nie jest to ból nie do zniesienia - choć mimo wszystko dyskomfort jest. Postanowiłem zrobić sobie usg jamy brzusznej ( prywatnie ) i na badaniu lekarka powiedziała, że to nic takiego tylko zakończenie mostka potocznie wyrostek mieczykowaty. Zadowolony wróciłem z badania i przestałem na to zwracać uwagę *) Dziś znów zaczęło pobolewać i co ciekawe ból występuje podczas głębokiego wdechu - tak jakby po dużym wdechu płuca naciskały na tą gulkę i czuć delikatny ból. Czy u was też, to tak się objawiało ? Bo zaczynam znów rozmyślać czy wszystko tam u mnie jest jak być powinno. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i tak czy owak jak zdiagnozuje sprawę, to napiszę o tym gdyż wiem jaka to cenna informacja dla osoby z podobnymi dolegliwościami. Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u chirurga i powiedział ze to mostek miecznikowaty przez tydzień byl u 3 lekarzy i żadnemu nie wierzyłam schudłam ze stresu i wylądowałam na lekach uspokajających ciągle się macam i szukam czegoś napEwo to nic strasznego myślę że ciągle to sprawdzasz i się denerwujesz podejrzewam ze to nerwobule &#128521*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w google "anatomia budowa mostka" i jak wół widać, że ten "guz", to element konstrukcji mostka, czyli wyrostek mieczykowaty " Może być zakończony ostro, a także rozdwajać się, czasem posiada wpuklenie od przodu lub z boku. Można go wyczuć w postaci twardego "guzka" w dole nadbrzusznym (dołku sercowym). Połączenia wyrostka mieczykowatego z mostkiem ustala dolną granicę centralnej części klatki piersiowej." Nie ma co popadać w hipochondrię, tylko zainteresować się anatomią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2018 o 11:44, Gość berseck napisał:

Wpisałem w google "anatomia budowa mostka" i jak wół widać, że ten "guz", to element konstrukcji mostka, czyli wyrostek mieczykowaty " Może być zakończony ostro, a także rozdwajać się, czasem posiada wpuklenie od przodu lub z boku. Można go wyczuć w postaci twardego "guzka" w dole nadbrzusznym (dołku sercowym). Połączenia wyrostka mieczykowatego z mostkiem ustala dolną granicę centralnej części klatki piersiowej." Nie ma co popadać w hipochondrię, tylko zainteresować się anatomią. Pozdrawiam

Nie chodzi o anatomię. Pytanie jest DLACZEGO to się pojawiło a wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałam nagle wczoraj w nocy taki dziwny, niebolący guzek pod mostkiem, kiedy zdenerwowałam się chrapaniem mamy śpiącej w tym samym pokoju. Tego samego wieczoru, przed snem, miałyśmy wspólny atak śmiechu, śmiałam się do rozpuku przez kilka dobrych minut. Myślę, że może to przepuklina? Mam 45 lat. Człowiek się zaczyna sypać w tym wieku... i to tak nagle.. niedawno uniknęłam operacji na cysty na jajnikach (jedna ma zęby i włosy w środkku)..  a teraz to... wydaje mi się , że jestem jak żołnierz na statku kosmicznym w filmie Obcy Decydujące Starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani. Robiłem gastroskopie i ocena jest taka: siedząca praca, mało ruchu, nerwy, nie regularne posiłki - dużo i szybko, lekarz powiedział że jest to przepuklina przełykowo - rzoladkowa ... W związku z tym trzeba zastosować działanie odwrotne do przyczyn. Mniej a częściej jesc, więcej ruchu, aeroby głównie górnej części ciała. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,ja to wyczułem ponad miesiąc temu i też się zamartwiałem robiłem sobie gastroskopię i nic nie wyszło ,mój mlodszy syn powiedział że szukam sobie chorób, mam 50 lat i czas na profilaktykę ,dziękuję za informację bardzo pomocne ,praca siedząca ,stres szybkie jedzenie ,wszystko się zgadza   , ale warto zrobić gastroskopie bo mi wyszło że mam zapalenie żołądka i muszę to wyleczyć pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian 18 LAT

Witam ja też mam takiego guza pod mostkiem bardziej z lewej strony, czasami boli bez dotykania ból wtedy także promieniuje mi do żeber dolnych, ale rzadko. Ogólnie nie przeszkadza to w życiu codziennym  oprócz stałego ucisku  w tym miejscu  przez co powoduje to duży dyskomfort. Dodam jeszcze ze przez ostatnie  dwa miesiące biegałem codziennie po  8 km, bez przerwy, może to od tego jakieś przeciążenie ( nie dawałem sobie litości jeśli chodzi o to bo bardzo chciałem schudnąć i się udało) , ale także dwa lata temu miałem mały wypadek w lesie, więc tak byłem z koleżanka i kolegą w lesie szliśmy dróżką a przed nami leżało drzewo, musieliśmy przez nie przejść. Złapałem dosyć grubej gałęzi podniosłem nogę i w chwili gdy się podniosłem gałąz pękła a ja upadłem prosto klatka piersiową na wystającą ostrą część drzewa. Uderzyłem się  w okolice mostka.  Bardziej wydaje mi się ze to od tego chociaż oby dwóch sytuacji nie można wykluczyć. POZDRAWIAM 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×