Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy niebolący guzek za uchem


Gość DAGMARA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu wyczułam za prawym uchem podłużny bardzo twardy niebolący guzek, przypominający w dotyku kość. Guz jest nieruchomy. Zaniepokojona udałam sie do lekarza pierwszego kontaktu, który powiedział iż nie wie co to może być i skierował mnie do lekarza chirurga. Podczas wizyty u chirurga lekarz nawet nie dotykając zmiany stwierdził, że jest to kaszak i za dwa dni kazał mi przyjść na zabieg. Podczas zabiegu chirurg stwierdził iż *sam nie wie co to jest* może mi tylko powiedzieć, że jest to stwardniała zmiana na węźle chłonnym i że to usunie i wyśle dalej do badania. Jestem drugi tydzień po zabiegu lekarz mówił, że go usunął natomiast ja cały czas mam go za uchem. Na wynik trzeba poczekać jeszcze miesiąc, a ja się denerwuje. Mam 28 lat przyjmuję tylko leki antykoncepcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić czym jest ten guzek bez wyniku badania histopatologicznego. Trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego, aby podjąć decyzję co do dalszego postępowania. Obecnie nie ma możliwości oceny klinicznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki guzek za prawym uchem, niebolacy, przypomina ziarno grochu, chodze z nim juz rok, w sumie nic sie nie dzieje ale mam wrazenie, ze sie troszke powiekszyl. Bylam u 2 lekarzy, kazdy odeslal mnie z kwitkiem, nawet dobrze go nie ogladajac. co mam robic? dalej z nim chodzic czy isc do nastepnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagmara, czy mogłabyś napisać, jak skończyła się Twoja historia? Czy guzek zniknął? Ja wyczułam za uchem dokładnie taki sam guzek jak ty opisujesz, dzisiaj wybieram się do lekarza i nie będę ukrywać, że mam spore obawy... Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc guz slinianki przyusznej. Lepiej udac sie z tym do dobrego laryngologa, bo jesli trzeba bedzie usunac, musi to robic lekarz, ktory ma duze doswiadczenie (w tej okolicy przebiega nerw twarzowy i operacje odbywa sie z uzyciem mikroskopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jakieś dwa miesiące temu wyczułam twardy niebolący guzek za prawym uchem, przez jakiś czas czułam się ogólnie osłabiona, senna, tak jest nadal, niedawno wyczułam że nie jest tylko jeden pod spodem jest drugi guzek, mniejszy ale za to pobolewa, czuję się ogólnie zmęczona i osłabiona. Nie wiem od czego może to być, planuję niedługo wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem z tym samym problemem. Od kilku lat mam twardy guzek wielkości dwuzłotówki za prawym uchem. Do tej pory mi nie przeszkadzał ale od jakiegoś czasu jestem jak chodzące zombie, mogę spać po 16 godzin, co jest jednak trudne bo mam dwójkę dzieci, które nie bardzo na to pozwalają*) Jestem wiecznie zmęczona, wyniki ogólne w normie, tylko cholesterol nieznacznie podwyższony i TSH niskie ale jestem na Euthyroxie więc lekarz zmniejszył mi dawkę- mam Hashimoto. Dodatkowo wymacałam- a lekarz to potwierdził- powiększone węzły chłonne- jeden po prawej stronie na szyi i po 2 w pachwinach, podobno jeszcze potyliczne ale ja nie mogę wymacać. Na 20- go mam umówione usg jamy brzusznej a potem jakby co dostenę skier. do laryngologa ale juz się niecierpliwię. Lekarz zasugerował depresję ponieważ tak śpię ale szczerze- czy pozostałe objawy sa bez znaczenia? Poradźcie gdzie warto jeszcze uderzyć. zaczęła się nakręcać ziarnicą bo swędzi mnie skóra i mam nocne poty ale to równie dobrze może być od tarczycy a w Wielkim Poście nie piję alkoholu więc nie wiem, czy bóle alkoholowe u mnie wystepują...Pozdrawiam i dziękki z góry za jakąkolwiek odpowiedź. Aha, mam 34 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem,tyle że przewiało mi nad morzem prawe ucho i dobiero dzisiaj zorientowałam się , że mam za tym uchem guzek wielkości grochu.Nie boli mnie, chyba że go dotknę.Jest jakby przyczepiony do kości - tak mi się wydaje....Mam 16 lat. Proszę , niech ktoś napisze co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siwusw3k@wp.pl

Miałem podobnie W sumie poszedłem z ojcem w jego sprawie a zarejestrowałem się w swojej. Więc Na wizycie po oględzinach dotykowych chirurg stwierdził, że usuwamy. Po 30 min strachu było po, wszystko znieczulone w prawdzie profesjonalnie. Teraz siedzę i czytam co i jak. wiem tyle że nie warto hodować tego w sobie. Wysłane na badania za 3 tygodnie dowiem się co to było. Czuję się jak bym dostał młotkiem w głowę, ale da się jeść wiec jest ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam dwa guzki za prawym uchem. Nie boli ale czuje, ze się powiększają. Od jakiegoś czasu chodzę jak zombi, zmęczona , mogłabym spać i spać ale przy dzieciach się jednak nie da. Każdy tu pisze o tym problemie ale nie ma konkretnych odpowiedzi coco to jest. Ja już pisze sobie czarny scenariusz co jeszcze bardziej przeszkadza mi w spaniu. Pleas jeśli ktoś ma wyniki niech je opublikuje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam zgrubienie za uchem. Biegnie od wyrostka sutkowego pod mięśniem szyi i jakby chował się za żuchwą. Byłam już u laryngologa który na jednej wizycie stwierdził że to powiększony węzeł, A na następnej wizycie powiedział że to jest opuchnięte ścięgno. (jeden lekarz dwie diagnozy) Jest twarde jak kamień i duże na ok 2- cm. Niewidoczne tylko wyczuwalne pod palcami, w dotyku twarde jakby kość. Jak ktoś ma już diagnozę to proszęo napisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 26 lat.Też mam pod prawym uchem guza,jest twardy ale nie boli mam go od ok 5ciu lat,byłam 2 lata temu u lekarza kiedy guz był jeszcze mniejszy lekarz stwierdził,że to węzeł chłonny i kazał mi zmienić szampon olałam tą diagnozę bo lekarz powiedział,że to nie jest grożne i ten szampon,że niby miał pomóc,ale guz rośnie,mam dwoje dzieci i boje się co to może byća jak poczytałam o waszych przypadkach to chyba udam się jeszcze do innego lekarza,napiszcie jak macie diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×