Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniony pępek u dziecka


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zaczerwienienie nie jest związane z bólem, obrzękiem, zwiększonym uciepleniem to zapewne nie dzieje się nic groźnego. Gdyby zmiana nie ustąpi samoistnie lub jeśli Panią niepokoi radzę skonsultować się z lekarzem bezpośrednio. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj zaczyna się tego typu problem kiedy to po kąpieli dziecka pepek nie zostaje dobrze osuszony,zwłaszcza gdy pepuszek osadzony jest głębiej.Dostęp powietrza jest utrudniony w związku z tym jest to miejsce gdzie nie trudno o infekcję grzybiczą.Idealne miejsce dla rozwoju bakterii i grzybów. Na początek polecam przemycie zaczerwienionego miejsca spirytusem salicylowym i dokładne osuszenie a po tym zastosowanie odpowiedniej maści.W moim przypadku lekarz przepisał mi MUPIROX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Mam ten sam problem... Moja córcia ma 14 m-cy i od 6 tygodni walczę z pępuszkiem. Oglądało ją dwóch pediatrów i dostała Mupirox. Używałam przez ponad tydzień i nic... Nie wiem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,ja miałam taki sam problem jak miałam 7 lat.dzis jestem stasza o 9!kiedy zauwarzyłam zmiany w moim pepku zaczełam sama sie leczec wodą utleniona i amolem o niczym nie mowiłam mamie,trwało to jakis miesciac a zniego zaczeła wydobywac sie ropa,wtedy mama zauwazyła poslismy do lekarza.diagnoza operacje brakowało 2 dni a mogłam umrzec,moj pepek był zalany cały ropa.wiec nie lechcewaszcie tego tylko szybciutko do lekarza !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×