Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak piersi przed 20 rokiem życia?


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojona

Aniu mam podobnie. Mam 15 lat i panikuję bo wyczułam nad moim prawym sutkiem (a właściwie wewnątrz niego) zgrubienie, wydaje mi się że może to być guz. W mojej rodzinie raczej nie było raka ale strasznie się boję i nie wiem co mam robić. Zgrubienie nie boli tylko jak je dotykam. Jest wyraźnie duże i pod skórą. Bardzo proszę kogoś o odpowiedź bo jestem zdenerwowana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ostatnio przy kompaniu jakos zaczelam macać sobie piersi, i w prawej piersi wyczułam jakies zgrubienie jakiegos guza! bardzo sie przestraszyłam ,nawet spać nie moge. Czy to może być rak? dodam że mam dopiero 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Monika udaj się najlepiej do lekarza lub zrób USG piersi. A w dalszej sytuacji zrób biopsje, ona pozwoli ustalić co to może być, ale nie zakładaj z góry że to rak. Musisz też się spytać rodziców czy u nich w rodzinie panuje rak piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny? Od kilku dniu mam powiększone wezły chłonne pachowe (z lewej strony pod pachą), czy to może być oznaka choroby piersi? Dodam ze od jakiś dwóch lat mam bóle lewej piersi ( tak jakby ktoś kopał mnie prądem) mam być zdenerwowana? Mam tylko 18 lat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnać badać piersi co miesiąc, najlepiej między 8 a 11 dniem cyklu. Powiększone węzły chłonne mogą oznaczać też infekcję, u mnie tak było. Ale jeśli cokolwiek Cię niepokoi to powinnaś pójść do lekarza. W Twoim wieku ból piersi może być związany jeszcze z dojrzewaniem, ale moim zdaniem lepiej dmuchać na zimno, zwłaszcza, że na raka chorują coraz młodsze kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda. Chorują coraz młodsze kobiety i coraz więcej. Na szczęście raz wcześnie wykryty to niemal 100% szans na całkowite zdrowie. Dlatego warto postawić na profilaktykę i badać się co miesiąc. Ja to robiłam do tej pory palcami, ale od 2 miesięcy mam braster. Badanie nie jest trudne i zabiera jedynie kilkanaście minut w miesiącu. A jestem o wiele spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agniesiak

Rak piersi niestety dotyka coraz młodszych kobiet. Słyszałam o zachorowaniach już bardzo młodych kobiet w okolicach 20-tki. Dlatego uważam, że samobadania powinno się uczyć dziewczyny już w szkole. Bo niestety często jest tak, że rak jest wykrywany za późno, bo nie badamy się regularnie. A im wcześniej wykryty nowotwór, tym większe szanse na pełne zdrowie. Co do brastera, to ja tez go mam i bardzo polecam, nawet młodym dziewczynom, możecie kupić na spółkę z mamą, siostrą, koleżanką, tak wychodzi sporo taniej. A to jednak dużo dokładniejsze badanie. No i na stronie braster.eu jest akurat promocja na urządzenie, chyba 200 zł taniej. Pakiety badań też są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×