Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak piersi przed 20 rokiem życia?


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Oczywiście jest taka możliwość. Ryzyko wzrasta szczególnie jeśli w rodzinie występuje rak piersi oraz liczba chorych jest większa. Jeśli wyczuwasz coś w piersi to udaj się na usg piersi. Koszt to około 80zł (w Warszawie). Choć często przed miesiączką gruczoły piersiowe powiększają i bolą a w badaniu wyczuwa się dziwny guzek. Nie ma co się martwić na zapas. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat, na raka piersi w mojej rodzinie, choruje siostra mojej babci...na mojej lewej piersi, od jakiegos czasu, bardzo czesto brodawka jest wciągnieta do wewnątrz i w okolicach sutka łuszczy mi sie skóra...nie wiem co mam robić, jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa*/ Czy to moze być rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podać miejsce w Warszawie, gdzie można wykonać USG piersi? Interesuje mnie adres, telefon oraz ew. koszty. Szukam i szukam, znajduję tylko USG sutka,a nie wiem czy to to samo co piersi. Ginekolog kazał zrobić mi USG piersi i zgłosić się z wynikami,a jak na razie nie mogę znaleźć miejsca, w którym można je wykonać:/ *Mam 12 lat w moich obu piersiach wyczuwam stwardnienia z boku, czy to może byc rak?????????????????* Może stwardnienia wynikają z tego,że rosną CI piersi? Jak miałam 12 lat to gruczoły piersiowe mnie przerażały,bo nagle zrobiły się twarde i duże, może to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli wyczuwa się guzek w piersi najlepiej udać się do lekarza, który Cię zbada i wyśle na usg piersi (usg piersi=usg sutka), jeśli będą wątpliwości biopsję. Guzek w piersi może być zmianą łagodną lub rakiem (zmianą złośliwą), aby to rozpoznać konieczne są dalsze badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana :(

witam mam 19 lat i wyvzulam w mojej lewej piersi małą kuleczkę, czy to może być rak piersi? do jakiego lekarza powinnam sie zglosic zeby zrobic jakiekolwiek badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość canellka*

Mam 14 lat na mojej lewej piersi pojawiły się dwa małe gruczoły ....myśle że tworzą sie następne....co mam robić to rak czy może małe wystające gruczołki od stanika.Mam je już prawie rok i strasznie się boję,że coś mi dolega....co mam robić,co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana :(

Witam mam 19 lat i wyvzulam w mojej lewej piersi małą kuleczkę, czy to może być rak piersi? do jakiego lekarza powinnam sie zglosic zeby zrobic jakiekolwiek badania? czy to jest możliwe w moim wieku ? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zrospaczona

witam ja mam 15 lat i na mojej piersi, na brodawce zobaczyłam mała czarna kropke raz ja usunęłam ale po pewnym czasie znowu sie pokazała co to moze być???/ dodam jeszcze ze bola mnie piersi a brodawki sa raz wklęsłe a raz wypukłe....:( prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 15 lat i od 2 dni strasznie boli mnie prawa piers. Spuchla przy brodawce i wyczuwam guzek jest twardy i kiedy dotykam strasznie boli. Natomiast na lewej nic nie wyczuwam i jest wszystko ok. Co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie ten sam problem Aniu. Mam 16 lat, guzka wyczułam niedawno na lewej piersi, pogodziłam się z tą myślą i chciałam iść do lekarza. Jednak teraz przy delikatnym dotyku guzek- ok. 1 cm- boli *( nie wiem co mam robić, nie wiem co to jest. Obawiam się teraz najgorszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zmartwiony

Moja dziewczyna też ma coś dziwnego w piersi...... Dziewczęta bądźcie dobrej myśli. Dla tych co nie wiedzą np. gdzie w W-wa można zrobić USG piersi polecam http://www.centrumzdrowiakobiet.pl najtańsze jakie na razie znalazłem. Koszt to 80 zł. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkad zaczely mi rosnac piersi zawsze mnie pobolewaly nie mocno ,. przy dotykaniu w okolicach sutka bylo to bardziej odczuwalne . Od jakis 2 miesiecy bol sie pojawil mocniejszy boje sie czy to nie jakis nowotwor , chloniak czy cos , przy glebszych oddechach kluje mnie klatka piersiowa . bol jest przeszywajacy . badam sobie codzien cisnienie , ale mam w normie . Nie czuje zadnych guzkow , zawsze zreszta mialam grudkowate piersi . Miesiaczki mam czesto nie regularne , Dlugie i bardzi bolesne . Czy to moze byc od tego . Pozatym czesto czuje sie slabo , boli mnie podbrzusze i piersi ... Kolezanka sie smieje ze jestem w ciazy ... Ale to nie mozliwe w moim przypadku gdyz zawsze sie zabezpieczam , dzis mialam isc z tym do ginekologa ale naprawde sie boje :( . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam 29 lat i ostatnio mnie strasznie swedza brodawki i sutki-oczywiscie nie drapie tego tylko smaruje oliwka bambino i kremem bambino.Co moze mi pomoc?Czekam na wizyte do dermatologa.Dodam,ze nie mam dzieci i w ciąży nie jestem!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×