Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieprzyjemny i bardzo bolesny problem przy wypróżnianiu


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy (dokładnie od lutego) mam poważny problem z wypróżnianiem. Na początku bóle przy oddawaniu stolca towarzyszyły mi tylko gdy dostawałam okres i ustępowały gdy dni krwawienia minęły. Teraz jednak mniej więcej od połowy miesiąca po przebytej miesiączce, bóle nie chcą ustąpić i odczuwam je codziennie gdy próbuję się wypróżnić i niby czuję parcie na stolec ale nie chce on wyjść. Czuję to tak, jakby tam coś było i blokowało wyjście kału a gdy próbuję pocisnąć to odczuwam także przy tym bóle w dole brzucha, w efekcie wypróżniam się co 2, 3 dni. Czasem nawet oddanie moczu lub siedzenie sprawia, że odczuwam ból w odbycie, tak jest zwłaszcza podczas miesiączki. Nie zauważyłam jak narazie krwawienia z odbytu, choć gdy mam okres to trudno to stwierdzić... Radziłam się ginekologa co mam w tym przypadku zrobić a on zlecił mi pić herbatę przeczyszczającą wtedy gdy zaczną się te zaparcia. Piłam tą herbatę i powodowała ona wypróżnianie ale mimo tego, że stolec nie był twardy i tak czułam ból w odbycie. Poza tym ginekolog stwierdził, że te zaparcia mogą być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi, które biorę. Zatem po skończeniu opakowania przerwałam branie tych tabletek i wcale nie jest lepiej, wręcz gorzej bo bóle przy wypróżnianiu są nadal, więc już nie wiem czy to przez tabletki czy problem tkwi w czym innym. Mógłby mi pan powiedzieć czy to coś poważnego, czy powinnam zgłosić się do lekarza i czy to powinien być jakiś specjalista? Jakie badania wykażą co mi jest? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieznajoma

Mam ten sam problem. Jestem za młoda żeby pójść sama do lekarza a nie chcę o tym mówić mamie bo jest to bardzo wstydliwa sprawa. Jeśli by Pani szła do lekarza proszę niech pani napisze dlaczego takie bóle występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny podzielam wasze opinie, ja mam to samo ból jak wyżej opisany a również wykryto endometrioze, wlasnie jestem 3 dobę po laparoskopi i ten ból jest nie do wytrzymania przy wypróżnianiu.. przed zdiagnozowaniem i laparoskopią bolało tylko w 1 dniu miesiączki a teraz znów po operacji, niedość że boli brzuch to jeszcze ten stolec taki kłopotliwy.. dramat! Dziewczyny jak macie bolesne iobfite miiesiączki czym predzej do ginekologa badania wogóle nie bolą a często mogą nas uratować mi torbiel rozlała się w prawym jajniku, dostałam wylewu krwi do otrzewej i ogólnie to nie było juz ciekawie ze mną na szczescie w porę Pan Doktor Miłosz Pietrus z Krakowa obczaił problem i wziął mnie na stół operacyjny, Pan Pietrus mieszka w Krakowie,to młody doktor ale w laparoskopi ma już duże doświadczenie i jako jedny umiał zrobic mi to laparoskopowo w szpitalu w moim mieście(nie krakowie) jako że miałam duzo szczescia w nieszczesciu ze akurat mial tam odświętnie dyżur. DZIEWCZYNY DO GINEKOLOGA RATOWAĆ SIĘ PÓKI CZAS I ZAPOBIEGAC TEMU ŚWINSTWU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×