Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie szczeliny odbytu przez mrożenie


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wyklonany zabieg Baronna, gumkowanie hemoroidów (4 zewnetzne) dodatkowo lekarz stwierdził, że mam również szczelinę odbytu i zalecił jej leczenie przez mrożenie. Boję się tego zabiegu i zastanawiam się, czy jest skuteczny? Czy może nie zastosować leczenia farmakologicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieg jest bezbolesny robiony w znieczuleniu miejscowym trwa do 3 minut wlasciwie dłuzsze jest przygotowanie do zabiegu calosc trwa do 10 min. ja mialam robiony zabieg w pozycji ginekologicznej znieczulenie z lidokainy, po zabiegu nie odczuwalam bólu a jedynie lekkie pieczenie moze pojawic sie niewielka ilosc krwi przy wyproznianiu bylam na kontroli tydzien po zamrazaniu po szczelinie zostala mala plamka ktora jeszcze się goi nie mam zadnych dolegliwosci bolowych, jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zabieg niebezpieczny.miałem ten zabieg mrożenia hemoroidów.Tak mi pan doktor przemroził,że znalazłem się w szpitalu w okropnym stanie.Lekarze od nowa operowali mnie,a właściwie to ratowali mi życie. Do dzisiaj co jakiś czas choruję na szczelinę odbytu,lecz pan proktolog powiedział,że miejsce przemrożone bedzie trudno wyleczyć.Mrożenie hemoroidów to jest nowoczesna metoda, ale podobno rzadko stosowana,bo niebezpieczna.Najlepsza metoda leczenia to porada proktologa a nie jakieś nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×