Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo widoczne żyły na nogach i rękach


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja mam taki problem. I nie piszcie że taka czyjaś uroda, bo ja przez całe życie miałam piękne dłonie i normalne czyli mało widoczne żyły, więc nie miałam nigdy takiej *urody*. Problem zaczął się w wieku 30-stu lat. Nagle w pół roku wysadziło mi na dłoniach takie żyły jakich w życiu nie widziałam na dłoniach u nikogo. Oszpeciło mnie. Teraz mam ogromne, grube, niebieskie żyły, skóra zrobiła się cienka i przezroczysta. Na dodatek kiedy robił się ciepło to te żyły tak nabrzmiewają od napierającego ciśnienia że czuję duży dyskomfort który sprawia że jestem rozdrażniona i na niczym nie mogę się skoncentrować. Ja rozumiem że komuś sie z wiekiem tak robi ale na Boga nie już po 30-tce tylko w późno-emerytalnym i na przestrzeni 20 lat a nie w pół roku. Przekopałam cały internet i chyba znalazłam gdzieś moją prawdopodobną przyczynę. Zwyrodnienie kręgosłupa (mam dużą skoliozę) i ucisk na tętnice kręgową. Ja już od kilku lat czułam drętwienia. To chyba tutaj jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 35 lat i bardzo lubiłam moje *pajączki* na nogach, ale w pewnym momencie wyglądało to już niestetycznie i musiałam coś z tym zrobić. Dałam się namówić siostrze na zabieg laserem neodymowo - yagowym. Byłam w klinice Bella Derm w Warszawie i powiem Wam: warto było. A moje pajączki... no cóż. fajnie je czasem powspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam coś podobnego jak na tym zdjeciu (http://storage.sfd.pl/1/images2009/20090709132058.jpg) na łydce, z tym ze mniejsze i po napięciu w odpowiedniej pozycji łydki. Wydaje mi sie ze na gosci odstrzałkowej Czy to taka budowa żył po prostu, czy żylaki? Dodam ze nie mam jeszcze nawet 18 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Mam ten problem od około 17 roku życia. Widoczne żyły na nogach i rękach, klatce piersiowej + pajączki i żylaki na nogach. Dzisiaj mam 27 i tak naprawdę zmarnowane życie przez to. Zero uciechy z lata, ponieważ wstydzę się chodzić w krótkich spodenkach. Doszło do tego, że zazdroszczę chłopakom jak widzę, że mają fajne nogi bez problemów. Bez żadnych widocznych żył, pajączków czy żylaków. I tylko osoby bez tego problemu będą pisać, że jestem głupi, że się przejmuję i mam cieszyć się życiem itp. Niby jak? Łączę się w bólu nie tylko fizycznym ale szczególnie psychicznym z każdym kto ma ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może laser? Ja miałam ten straszny problem i wiem co to znaczy. Zaoszczędziłam troche pieniędzy i usunełam żylaki laserem w vein clinic w Warszawie. Polecam usunąć jak najszybciej, a póki się da zapobiegać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×