Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięte ścięgna


Gość seba

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w pracy mialem wypadek,a mianowicie wpadłem na szybę ta z kolei poprzecinała mi 3 ścięgna.chodze teraz na kontrole ale jak ostatnio lekarz oglądał moją rane to stwierdził(ze niby rana nie goi sie poprawnie i wystepoja objawy{tzw.chyba-martwicy tkanek} i mam pyt.-czy moja reka bedzie sprawna czy sa na to raczej nikle szanse??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystapiła martwica tylko samej skóra nastąpi gojenie przez ziarninowanie i powstanie tylko większa blizna. Ręka powinna mimo tego być sprawna (jeśli martwica oczywiście nie dotyczy ścięgien i ścięgna zostały dobrze zszyte). Na pewno czeka Cię jeszcze długa rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Lekarzu Mam 13 lat. Miałam wypadek a mianowicie uderzyłam noga o rozcięty znicz. Miałam szyte ścięgna mięśnie oraz tętnice. Minął już miesiąc od tego wypadku. Gdy zajeżdżam na kontrole lekarz powiedział mi żebym zrobiła zdjęcie tej nogi. Razem z mamą przyniosłyśmy mu to zdjęcie ale on nic nie powiedział. Tylko tyle ze *albo sie zrobił strup na ścięgnach albo...i urwał* mam dośc mocne zagłębienie nad kostą(miałam to rozcięcie na kostce u nogi). Czasami bolą mnie takze kości nad tą raną. Prosze o szybką odpowiedz na mój e_mail marlena987@interia.eu prosze o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem mala przygode z szyba i przeciete zostalo lekko sciegno achillesa. Jestem juz po sciagnieciu szyny, staje na tej nodze, mialem ja 9 tygodni ale jest maly problem. Otóz mam chyba przecietego jakiegos nerwa i nie czuje po lewej stronie (jak idzie linia malego palca do kostki) wogole nogi, a to jest bardzo dziwne bo gdy nie dotykam to czuc piekacy bol. Poza tym dotykajac noge w miejscu przeciecia styłu leca mi wlasnie takie prady od miejsca przeciecia do malego palca, w tym miejscu gdzie nie czuje =/ wiadomo moze co jest grane z tym? stolarz7@tlen.pl dziekuje bardzo z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Kuba mam 15 lat. Miałem taki wypadek otóż uderzyłem się ręką w szybę, która pękła i rozcięła mi tętnice i zerwała ścięgno łokciowe założono mi gips. Żyję cały czas w stresie, gdyż nie czuję małego palca u prawej ręki, chciałbym się dowiedzieć czy idzie temu zapobiec.... Dziękuje z góry. www.Samaras71@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.26.10.2009r.

Siemka. Mazywam sie krzysiek mam 17 lat mialem nietypowa przygode w szkole podczas wyjscia z klasy slizkalem sie po sliskiej podlodze i tak sie posliznolem ze stracilem rownowage i wpadlem na gablote z szyba spadlem bardzo niefartownie po prostu tylkiem i wbilo mi sie szklo 4cm. to trwalo sekundy tak bym wpadl twarza przyjechalo pogotowie i wzieli mnie do szpitala w kturym zeszyli mi rane i wypuscili mnie w ten sam dzien po zeszyciu do domu zdziwilo mnie to ze nie zrobili mi zadnych innych zabiegow czy nic sobie nie uszkodzilem po dwuch dniach myslalem ze to przez znieczulenie nie moge ruszyc stopa poszlem z tym do lekarza przepisal mi zastrzyki i rechabilitacje ale to nie pomoglo i tera caly czas ciagne ta noge chcialbym sie dowiedziec jak mam temu zaradzicprosze o szybki kontakt? krzysiek92@autograf.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieszczesliwa

moj tatulek cial drewno siekiera i przeciał sobie sciegno pomiedzy grubym a wskazujacym palcem lewej reki po 2 godzinach mial robiony zabieg czy jego palec bedzie usztywniony jesli tak to jak i jak temu zaradzic? ???????? blagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol123

Mój tata cioł drzewo i przeciol sobie kciuk przy scięgnach. Mam pytanie czy przecięte ściegna można zaszyc i czy palec będzie normalny ? Będzie nim mogl ruszać? Strasznie się martwie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam przecielam sciegno malego palca u dloni palec zrobil sie sztywny ale boli mnie po dlugosci calej reki az do ramienia rana sie zagoila czy sa jakies szanse by cos z tym zrobic bo jest to uciazliwe a bedac w szpitalu pielegniarka stwierdzila ze to plytkie skaleczenie niestety to dzialo sie w wielkiej brytani .gdzie powinnam sie udac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam sprawe iz mam 16 lat 2 tygodnie temu rombałem drewnoi na opał i uciołem palca i musialem jechac na pogotowie i go zszyli . mam teraz 4 szwy mowił ze dobrze jest i wgl. A 13.11.2012r. Sciagneli mi szwy io palec jest troche siny i spuchniety i go troche nie czuje lekarz powiedzial ze przeciołem sciegna i jak do 3 miesiecy nie odrosna to juz bd mial tak na całe zycie . Ale zginac go moge. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarz nastawiajac złamanie nadgarstka ciągnął za palce.nie wiadomo kiedy nastąpiło zerwanie ścięgna, może metalowe płytki łączące kości dłoni to zrobiły. teraz siedzę 3 mieśiąc wdomu ibardzo mnie parzą i bolą kciuk ipalec wskazujący. dodam że musieli wyjąć mi te płytki,by nie zrobiły więcej szkód.oczywiście nadal mam gips co nie pozwala mi wyjść na zakupy ,gdyż nie mieści się w rękawach a ja jestem osobą samotną. Jeszcze będe wdomu ok.3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przestraszona

czesc niedawno przecielam sobie w stopie sciegna ,mialam operacje, 6 tyg mam nosic specjalnego buta niewiem jak on sie fahowo nazywa ,nie moge poruszac zadnym palcem u stopy ,potem czeka mnie rehabilitacja ,boje sie czy wszystko wroci do normy .Czy potem bede mogla normalnie moc funkcjonowac tak jak kiedys ,czy ktos cos wie na ten temat ,czekam na wasze porady ,dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×